Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

сваляне на бензинова помпа

mirchozo снимка mirchozo 28 февруари 2011 - 21:58

Някой да знае как се сваля бензиновата помпа на векрта б (1,8 комби ако изобщо има значение)?
Аз днес си поиграх, изкарах я, но не мога да изкарам пласмасовата "тавичка" (това е една пласмаса с тръбна форма, която стои на дъното на резервоара и на нея е закрепена помпата и нивомера) , а основната ми идея е да почистя дъното на резервоара. Малко поизсмуках мизериите но със сигурност има какво още да се желае. Острани видях нещо като щипка, там се откача, но само дотам, на къде ли не я въртях и напъвах, неще и неще...
Да не отварям друга тема, трябва ли да знам нещо специфично за да сменя бензиновия филтър?
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 20 март 2011 - 12:52
Причина за редактиране:: Подфорум "Направи си сам" е за теми, обясняващи как да се направи нещо, а не за въпроси "Как да го направя". Темите в този раздел са със статут на уроци!
Отговори

Крисо снимка Крисо 01 март 2011 - 00:17

Колега и аз стигнах до там и не можах да го сваля.Чакам и аз помощ
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 01 март 2011 - 00:56

Колега под задната седалка в дясна е помпата!
1 Вадиш пласмасовата тапа (голяма черна) с права отверка
2 Има един обръч с една отверка и чукче се развива
3 Вадих буксата и маркучетата и вадиш самата помпа вътре има 2 щипки натискаш ги с два пръста и издърпваш!
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 01 март 2011 - 00:59
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 01 март 2011 - 08:33

Честита Баба Марта!!!

Страхувам се че това пластмасовото в резервоара не се вади. Поне като я сменях моята помпа го загледах и ми заприлича че е захванато с едни щипчици които се надигат(освобождават) само с тънка отверка и има вероятност да се счупят при отварянето или затрянето им.
Отговори

mirchozo снимка mirchozo 01 март 2011 - 11:19

 Николай Коев, на 01 Mar 2011, 0:56, каза:

Колега под задната седалка в дясна е помпата!
1 Вадиш пласмасовата тапа (голяма черна) с права отверка
2 Има един обръч с една отверка и чукче се развива
3 Вадих буксата и маркучетата и вадиш самата помпа вътре има 2 щипки натискаш ги с два пръста и издърпваш!


Това вече съм го направил, както се подразбира от условието на задачата.
Въпроса е как се вади пласмасовата основа която остава в резервоара, идеята е да се почисти дъното...
Виждат се някакви метални чопове (тези за които колегата по-горе спомена), но има и един пласмасов който като се натисне щраква нещо, подозирам че това държи въпросната пласмасова тавичка от едната страна, но въпреки това не може да се извади, дали има някакво подобно захващане и от другата страна. По напипване не мога да преценя, пък и бензина е ледено студен в това време и не мога да си държа дълго време ръката потопена.
Мнението беше редактирано от mirchozo: 01 март 2011 - 11:20
Отговори

deforse снимка deforse 07 март 2011 - 13:33

Здравейте,

и аз като сменявах бензиновата помпа стигнах до тази "бяла" пластмаса. Така и не посмях да я напъвам повече и не съм я свалял. Директно закарах резервоара на една автомивка и там го измиха 6-ца - с препарати, обезмаслители и проче и хубаво изплакавне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg