Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Коя марка гуми да избера ?

HellRell снимка HellRell 20 декември 2012 - 17:14

Здравейте колеги
налага се да вземам нови зимни гуми и искам да питам коя марка да избера

След обикаляне и съобразно парите ми има 3 избора

MATADOR

MARANGONI

Tigar


Oт тези съм чувал само Матадор, но само съм чувал.

Какво ще кажете ? Като сервиз съм избрал Примекса.
Отговори

jorkataaa снимка jorkataaa 20 декември 2012 - 17:30

И какви цени са тези гуми . Tigar са сръбски ( служебните VW Caddy са с такива вече 2-а зима и се държат прилично ). Успех :beer:
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 20 декември 2012 - 17:43

Вземи най евтините, зимните гуми трябват само за сняг, така че не се притеснявай за качество.
Добре е, да са най високите.
Отговори

Иван Иванов снимка Иван Иванов 20 декември 2012 - 18:20

Трета година карам Марангони -купени са нови 185/70/14 произведени са в Италия, не си спомням точно модела ,но е факт доволен съм.Няма смисъл да се сравняват с високия клас гуми като Мишелин и Пирели,но от тази група която си посочил аз съм за Марангони.
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 20 декември 2012 - 18:28

Не взимай Тигар на втората зима се изкривиха иначе се държат добре.
Отговори

HellRell снимка HellRell 20 декември 2012 - 20:30

С отстъпката която имам бройкатА ми идва на 80 лв

и аз за тигъра чух кофти неща тъй че ще е някоя от другите 2 модела
Отговори

surrado снимка surrado 20 декември 2012 - 21:50

Много съм доволен от Мишелин Алпин, нямат мърдане
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 20 декември 2012 - 22:02

Матадор нордика,доста добри гуми.Минос за тигарките.
Отговори

drago снимка drago 20 декември 2012 - 22:24

Тигър-ПЪЛЕН БОКЛУК !
Матадор-ГОЛЯМА ГРЕШКА
Марангони -ПЪЛЕН БОКЛУК !
Не си взимайте тези боклуци.Мога да добавя още две фирми .Едната е Линг Лонг(китайчета),а другата е Траял.Последната марка е възможно най-големият боклук на пазара!
От 13 години се занимавам с автомобилни гуми и повярвайте тези марки са пълни боклуци.Колкото до колегата дето обясняваше ,че зимните гуми са само за сняг,ще му отговоря така.При температура от +7 градуса,летните гуми се втвърдяват и губят своите качества.Каучука на зимните гуми е различен от летните и имат сцепление,дори при сухо време под +7 градуса,да не говорим за минусуви температури...
Не ми се пише повече,няма и смисъл да обяснявам,защото никой няма да чуе и думичка от това...Само се моля утре да стигна навреме за работа,че от хитри и пресметливи съседи с летни гуми днес закъснях с 50 минути ...Не бутам и не дърпам любители на летни гуми,просто ги заобикалям !
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 20 декември 2012 - 22:31

Едно време имах един комплект Марангони. Доволен бях. Мисля, че ги карах една или две години. После обаче чух, че Марангони се произвеждали регенерати. Незнам дали е истина, но ги смених възможно най-бързо.
Тигър ги зарежи. Тигър първата зима са чудесни, след това... Мноого се скапват от свалянето и качването. Ако ги качиш на отделни джанти може и да изкарат две зими, ама повече не се надявай.


Малко офф... Аз по прицнип се изхвърлям доста за гуми, но само за лятни. Зимните гуми не е важно какви са. Важно е да не са много стари и да имат голям грайфер. Така или иначе зимата ме интересува да мога да спирам, понеже карам бавничко. Поради тази причина сега си купих употребявани зимни гуми Семперит( или Барум не помня) за Бертонето. За 200 лв. комплекта с монтажа с всичко. Гумите са 7мм грайфер и се държат перфектно. Според мен това е по-добро решение, отколкото Марангонита, Тигри, вълци и т.н.
На скъпата кола и аз слагам скъпи гуми, но ги карам по няколко години и те си избиват парите, но в противен случей описах моята схема.
Мнението ми е неангажиращо!
Поздрави :)
Мнението беше редактирано от ves_v8: 20 декември 2012 - 22:32
Отговори

radodar снимка radodar 21 декември 2012 - 09:18

Матадор МР58 карах две или три години,държаха се прилично,но нищо особено.

Марангони са си бая твърди,което не е много гот,предимството им е че имат доживотна гаранция от Примекс.


Тигар бегай далече от тях.

За някой лев отгоре по-добре Ханкук или Сава,като от Савата ще останеш най-доволен.

Гумите са единственото нещо което държи автомобила на пътя!!!С тях компромис не се прави(според мен),а това че са само за сняг е толкова грешно,по-грешно и от числата на тото-то.

Успех с избора!!!
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 21 декември 2012 - 12:25

 drago, на 20 декември 2012 - 22:24, каза:

Тигър-ПЪЛЕН БОКЛУК !
Матадор-ГОЛЯМА ГРЕШКА
Марангони -ПЪЛЕН БОКЛУК !
Не си взимайте тези боклуци.Мога да добавя още две фирми .Едната е Линг Лонг(китайчета),а другата е Траял.Последната марка е възможно най-големият боклук на пазара!
От 13 години се занимавам с автомобилни гуми и повярвайте тези марки са пълни боклуци.Колкото до колегата дето обясняваше ,че зимните гуми са само за сняг,ще му отговоря така.При температура от +7 градуса,летните гуми се втвърдяват и губят своите качества.Каучука на зимните гуми е различен от летните и имат сцепление,дори при сухо време под +7 градуса,да не говорим за минусуви температури...
Не ми се пише повече,няма и смисъл да обяснявам,защото никой няма да чуе и думичка от това...Само се моля утре да стигна навреме за работа,че от хитри и пресметливи съседи с летни гуми днес закъснях с 50 минути ...Не бутам и не дърпам любители на летни гуми,просто ги заобикалям !

Да колега, прав си, за качествата и за влиянието на температурите, аз имах впредвид, че зимната гума се усеща само на сняг, и ако имат дълбок грайфер, няма значение от марката. Това важи за обикновено каране, не става дума за спортни изпълнения.
Понеже има коментари за демонтаж на зимните гуми, ще споделя, че излиза по евтино и по надеждно ако се вземат 4 джанти за зимните гуми.Спестяват се пари за монтаж, демонтаж, баланс, и гумите не се кривят и имат по дълъг живот.
Отговори

boichev снимка boichev 21 декември 2012 - 16:20

 ШУМЕН, на 20 декември 2012 - 17:43, каза:

Вземи най евтините, зимните гуми трябват само за сняг, така че не се притеснявай за качество.
Добре е, да са най високите.

В грешка си приятел. Зимната гума от висок клас си е най добре! Препоръчвам Vredestein Snow Trac 3, и Kumho KW17, 2рите са ми задни, предницата я карам да поднесе но задницата не успявам освен ако не вдигна ръчната :)
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 21 декември 2012 - 16:25

 boichev, на 21 декември 2012 - 16:20, каза:

В грешка си приятел. Зимната гума от висок клас си е най добре! Препоръчвам Vredestein Snow Trac 3, и Kumho KW17, 2рите са ми задни, предницата я карам да поднесе но задницата не успявам освен ако не вдигна ръчната :)

Много зависи от колата и окачването и не толкова от гумата при едни и същи условия!
Отговори

bbratcheda снимка bbratcheda 21 декември 2012 - 16:25

 drago, на 20 декември 2012 - 22:24, каза:

Тигър-ПЪЛЕН БОКЛУК !
Матадор-ГОЛЯМА ГРЕШКА
Марангони -ПЪЛЕН БОКЛУК !
Не си взимайте тези боклуци.Мога да добавя още две фирми .Едната е Линг Лонг(китайчета),а другата е Траял.Последната марка е възможно най-големият боклук на пазара!
От 13 години се занимавам с автомобилни гуми и повярвайте тези марки са пълни боклуци.Колкото до колегата дето обясняваше ,че зимните гуми са само за сняг,ще му отговоря така.При температура от +7 градуса,летните гуми се втвърдяват и губят своите качества.Каучука на зимните гуми е различен от летните и имат сцепление,дори при сухо време под +7 градуса,да не говорим за минусуви температури...
Не ми се пише повече,няма и смисъл да обяснявам,защото никой няма да чуе и думичка от това...Само се моля утре да стигна навреме за работа,че от хитри и пресметливи съседи с летни гуми днес закъснях с 50 минути ...Не бутам и не дърпам любители на летни гуми,просто ги заобикалям !

:thu: :good:
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 21 декември 2012 - 17:06

 HellRell, на 20 декември 2012 - 20:30, каза:

С отстъпката която имам бройкатА ми идва на 80 лв

и аз за тигъра чух кофти неща тъй че ще е някоя от другите 2 модела



80 лева, ама за какъв размер? Иначе наистина и трите дето си изброил не стават, ама зависи какво и ще очакваш от тях. Все пак най-добре си вземи нещо поне среден клас. Gislaved примерно не е лош избор.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 21 декември 2012 - 17:13

 boichev, на 21 декември 2012 - 16:20, каза:

В грешка си приятел. Зимната гума от висок клас си е най добре! Препоръчвам Vredestein Snow Trac 3, и Kumho KW17, 2рите са ми задни, предницата я карам да поднесе но задницата не успявам освен ако не вдигна ръчната :)

Не искам да се излиза от въпроса на колегата и да се хвърлят обвинения, колегата е запитал от трите марки коя да вземе,
и се разбира че търси най евтиното. С нищо не му се помага като го навивате да купува скъпи гуми.
Отговори

HellRell снимка HellRell 21 декември 2012 - 18:18

Доста се изписа, и полезни неща и не толкова.

В крайна сметка вече съм с нови "обувки"

Взех Hankook.

107 лева бройката в сервиза който обслужва служебните ни коли
С отстъпката която има фирмата ми легнаха доста добре
Не търся най-евтиният вариант, а нещо от среден клас/Имаше и гуми по 75 лв/
.
Размера е 185/65/14


кажете нещо за Hankook, попитах тук там уж са ок
Мнението беше редактирано от HellRell: 21 декември 2012 - 19:03
Отговори

drago снимка drago 21 декември 2012 - 22:25

При всички случаи е по добре от всички гуми от стария ти списък.Радвам се,че не си взел от тях.Хайде честито и много безаварийни километри :)
ПС:Също съм на мнение,че Вредещейн Сноутрак 3 е най яката зимна гума !
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 22 декември 2012 - 03:09

 HellRell, на 21 декември 2012 - 18:18, каза:

Доста се изписа, и полезни неща и не толкова.

В крайна сметка вече съм с нови "обувки"

Взех Hankook.

107 лева бройката в сервиза който обслужва служебните ни коли
С отстъпката която има фирмата ми легнаха доста добре
Не търся най-евтиният вариант, а нещо от среден клас/Имаше и гуми по 75 лв/
.
Размера е 185/65/14


кажете нещо за Hankook, попитах тук там уж са ок


Кой модел взе? Аз също мислех да взема ханкук (W442) и четох много за тях, добри мнения и бях решил да ги купя, но пък намерих континентал тс850 за 5-6лв повече от ханкука и взех тях. Смятам скоро да ги разменя със задните дънлоп 3д, за да видя дали си струва контито.
Но ханкука е добър избор.
Мнението беше редактирано от Joey: 22 декември 2012 - 03:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg