Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

opel astra 1.7 dtl

i_van8206 снимка i_van8206 10 януари 2013 - 20:56

здр,имам проблем с паленето на астрата,гориво има,свещтите работят,акомулатора сащо,при -2гр пали много трудно а на -5 и пове4е акомулатора пада,лампата угасва нь 10с а релето изклю4ва на 38с,астра 1.7dtl 1994g
Мнението беше редактирано от i_van8206: 11 януари 2013 - 06:59
Отговори

Mnogo Golem снимка Mnogo Golem 10 януари 2013 - 22:03

Смени горивния филтър.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 22:26

И аз имах същия проблем, но при мен се оказа акумулатора. Като е топла, как пали?
Отговори

sss1971 снимка sss1971 10 януари 2013 - 22:50

Колега, И при двете горивни системи Лукас и Бош свещите ти имат номинални стойности 5 волта и 12,5 ампера.
Отговори

sss1971 снимка sss1971 10 януари 2013 - 22:56

Провери дали ти е обезвъздушена системата, центровката и зацепването на ремъка.
Отговори

илчо снимка илчо 11 януари 2013 - 06:37

Колега, вземи и си напиши точния код на мотора и модела на астрата за да не хвърляме боба напразно...
По симптомите които описваш може да са много неща,но като начало вземи и пробвай с друг акумулатор, а след като запали и се постопли смени и филтъра...
Ако и с друг акумулатор, имам в предвид да е поне 60А/ч, трудно завърти, сваляте стартера..
Ако добре върти ,но припалва само, проверете дали свещите греят, това,че ти свети лампата на таблото и чуваш ,че изключва релето ...изобщо не означава,че отива ток на свещите...пробата става като се подвърже пробна лампа към шината на свещите..
Аз си имах голям проблем с филтъра миналата зима и докато го "хванем" ...смених 2 свещи и акумулатор..


Публикуван Вчера, 22:50
Колега, И при двете горивни системи Лукас и Бош свещите ти имат номинални стойности 5 волта и 12,5 ампера.

Колега, ГНП са Бош и Лукас,а свещите нямат нищо общо с тях,а като номинал волтажа на свещите е 11,5V.

П.П. Надявам се да ни осведомиш в какво е бил проблема..
Отговори

i_van8206 снимка i_van8206 11 януари 2013 - 06:58

 Dimas, на 10 януари 2013 - 22:26, каза:

И аз имах същия проблем, но при мен се оказа акумулатора. Като е топла, как пали?

пали от раз
Отговори

i_van8206 снимка i_van8206 11 януари 2013 - 07:04

[quote name='илчо' timestamp='1357879057' post='1092553']
Колега, вземи и си напиши точния код на мотора и модела на астрата за да не хвърляме боба напразно...
По симптомите които описваш може да са много неща,но като начало вземи и пробвай с друг акумулатор, а след като запали и се постопли смени и филтъра...
Ако и с друг акумулатор, имам в предвид да е поне 60А/ч, трудно завърти, сваляте стартера..
Ако добре върти ,но припалва само, проверете дали свещите греят, това,че ти свети лампата на таблото и чуваш ,че изключва релето ...изобщо не означава,че отива ток на свещите...пробата става като се подвърже пробна лампа към шината на свещите..
Аз си имах голям проблем с филтъра миналата зима и докато го "хванем" ...смених 2 свещи и акумулатор..


Публикуван Вчера, 22:50
Колега, И при двете горивни системи Лукас и Бош свещите ти имат номинални стойности 5 волта и 12,5 ампера.

Колега, ГНП са Бош и Лукас,а свещите нямат нищо общо с тях,а като номинал волтажа на свещите е 11,5V.

П.П. Надявам се да ни осведомиш в какво е бил проблема..
стартера да го смажа ли какво да го правя като го сваля
Мнението беше редактирано от i_van8206: 11 януари 2013 - 07:05
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 януари 2013 - 08:22

Като за начало сложи някакъв по-жив акумулатор. В началото на зимата палех трудно особено, когато температурите бяха под 0 градуса. Проверих свещите и се оказаха ОК. Когато температурата стигна -8 колата не запали. Дойде мой съсед, закачихме кабелите и запали веднага. Все пак караме дизели, а зимата дизела си иска подгревните свещи и хубавата батерия.
Мнението беше редактирано от Dimas: 11 януари 2013 - 08:23
Отговори

илчо снимка илчо 11 януари 2013 - 18:27

Стартера може да има нужда от смяна на четки и/или смяна на втулки,но все пак като начало пробвай с добре зареден акумулатор,но трябва да се има в предвид и маслото, през зимата не е желателно да се кара с 15/40, доста е гъсто и сутрин е приключение..
Помолих да напишеш точно какъв е мотора и коя година е колата,но....
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 12 януари 2013 - 09:04

 илчо, на 11 януари 2013 - 18:27, каза:

Стартера може да има нужда от смяна на четки и/или смяна на втулки,но все пак като начало пробвай с добре зареден акумулатор,но трябва да се има в предвид и маслото, през зимата не е желателно да се кара с 15/40, доста е гъсто и сутрин е приключение..
Помолих да напишеш точно какъв е мотора и коя година е колата,но....

От цялата шлокавица нагоре ,това е единствения отговор .
Зада пали сутрин тоя мотор ,а тои вероятно е х17дтл ,ще трябва изправна доставна уредба,тоест херметизирана с хубав горивен филтър ,силна батерия,добър стартер ,ЦЕНТРОВКА ,и наличие на компресия вътре в мотора.
Така ,че колегата да си огледа тея неща ,ако толкова е зор да даде 20-30 лв ,някъде да му я прегледат.
Отговори

i_van8206 снимка i_van8206 29 януари 2013 - 20:50

 Пресиян Василев, на 12 януари 2013 - 09:04, каза:

От цялата шлокавица нагоре ,това е единствения отговор .
Зада пали сутрин тоя мотор ,а тои вероятно е х17дтл ,ще трябва изправна доставна уредба,тоест херметизирана с хубав горивен филтър ,силна батерия,добър стартер ,ЦЕНТРОВКА ,и наличие на компресия вътре в мотора.
Така ,че колегата да си огледа тея неща ,ако толкова е зор да даде 20-30 лв ,някъде да му я прегледат.

когато свалих стартера целиа бе6е в мрасотич,ражда ,по4истихго смазахго,след това смених горивнич филтар,сега при тези температури си пали нормално
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 29 януари 2013 - 21:01

А-така.17дтл-а е калпаво моторче ,но иначе е дуракоустоичиво.Върши работа като работен кон и не е претенциозно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg