Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новата Astra OPC

Dracula1 снимка Dracula1 15 септември 2010 - 21:31

Публикувано изображение




Според информация, разпространена в интернет, новата наточена версия на Opel Astra ще разполага с двулитров турбомотор с мощност 300 к.с. Предшественикът разполагаше с 240 коня. Ако тази информация стане факт, новата Opel Astra OPC автоматично ще се превърне в пряк конкурент на Ford Focus RS (305 к.с.) и Renault Sport Megane.

Наточената Astra ще остане с предно предаване, но ще бъде оборудвана с електронна имитация на блокируем диференциал. Първоначално инженерите от Рюселсхайм имаха идея за интегриране на шестцилиндров мотор на OPC, но впоследствие се отказаха от тези намерения.

Дебютът на най-бързата Astra ще се състои през 2011-а, а продажбите ще стартират в края на годината. През този септември Opel ще покаже в Париж конвеционалния вариант на Astra с три врати, чиято най-мощна версия ще разполага с 180 к.с. от двигател с обем 1.6-литра.


Информацията е копирана от вестник автопазар --> http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/300-k...-astra-opc.html
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 16 септември 2010 - 09:18

Колега има вече тема за GTC-то (ето я). Защо не пишеш в нея?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 септември 2010 - 09:50

По принцип GTC и OPC са различни модификации, засега оставям темите така, очакваме
да се добави по-сериозен снимков материал за ОПЦ-то :newsm05_41:
Отговори

fanatic снимка fanatic 16 септември 2010 - 11:04

Цитат

Първоначално инженерите от Рюселсхайм имаха идея за интегриране на шестцилиндров мотор на OPC, но впоследствие се отказаха от тези намерения.


А е трябвало.... както и двойно предаване... ако ще е бегачка трябва да е така. Освен това този диф на предно при форда показа кофти резултати въпреки, че широко го рекламираха като решение на проблема с мощността само на предно...ама не се оказа така...
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 13:47

Бреее...и сега като не е 4х4 не е бегачка така ли? :newsm05_41:
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 14:02

 VanVan, на 16 Sep 2010, 14:47, каза:

Бреее...и сега като не е 4х4 не е бегачка така ли? :newsm05_41:


ДА! Но пък не им е за първи път Справка тук! и Тук!
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 14:05

Колега колегаааа, колко си далече от истината... Докато не се качиш да я подкараш немаш абсолютно никакъв аргумент да кажеш, че колата недозавива или квото там друго ти идва в момента на главицата, докато гледаш дедо ти Джеръми как се опитва да съпостави Вектра за 50 хиляди лева със Астон Мартин за 400 хиляди...

Ако си карал Вектрата или която и да е Астра ОПЦ на писта и имаш поне няколко часа стаж като рейсър - ОК! Съгласен съм че колата с предно и 300 коня е боклук и не стаа за нищо!!!
Отговори

Shades снимка Shades 16 септември 2010 - 14:16

Аз съм карал и са ме возили, затова ще си позволя и аз да го кажа - ако продължават в същия дух, ще ударят греда! Трите вълшебни буквички, не са толкова вълшебни ... поне не толкова, колкото могат да бъдат! Не искам да ги плюя, лично аз бих копнал една Н-ка ОРС при първа възможност, но просто има много изхабен потенциал :newsm05_41: Липсата на смелост и визия отвъд стандартните изпълнения винаги са били проблем на ОРС семейството ... дано сега се справят по-добре, защото 300 е повече от 240, което значи, че и инженерните проблеми ще са много ... Дано този път някой набие счетоводителите и ги навре в някой килер, може и да стане нещо ...

П.П. Сега като се замисля, Corsa OPC беше едно свежо изключение :clapping:
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 14:18

 VanVan, на 16 Sep 2010, 15:05, каза:


Аз за разлика от Джеръми не карам супер автомобили през ден и не си изкарвам прехраната с ревюта им, но тук е видно какво представлява комбинацията - много hp + предно. Аз съм се убедил до сега, че за мен най-добрият вариант е 4х4, пък дори и без много коне под капака (Имам афинитет спрециално към Ауди А3 куатро -  сменям вече 3то от тази порода)...И все пак дали е супер умно да повериш на предните колела задвижването, спирането и управлението + 300 коня ...  :newsm05_41:
Отговори

didko_just снимка didko_just 16 септември 2010 - 14:58

Бензин със задно.Това е.
Отговори

лъки снимка лъки 16 септември 2010 - 16:34

Посетете любимата ми страницаКолеги,погледнете това,никъде не пише че тази кола е ОPC по скоро Astra Coupe.
Мнението беше редактирано от лъки: 16 септември 2010 - 16:46
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 18:16

 Shades, на 16 Sep 2010, 15:16, каза:

Аз съм карал и са ме возили, затова ще си позволя и аз да го кажа - ако продължават в същия дух, ще ударят греда! Трите вълшебни буквички, не са толкова вълшебни ... поне не толкова, колкото могат да бъдат! Не искам да ги плюя, лично аз бих копнал една Н-ка ОРС при първа възможност, но просто има много изхабен потенциал :newsm05_41: Липсата на смелост и визия отвъд стандартните изпълнения винаги са били проблем на ОРС семейството ... дано сега се справят по-добре, защото 300 е повече от 240, което значи, че и инженерните проблеми ще са много ... Дано този път някой набие счетоводителите и ги навре в някой килер, може и да стане нещо ...

П.П. Сега като се замисля, Corsa OPC беше едно свежо изключение :clapping:


Eййй, как пък не остана един човек доволен от ОПЦ-то на събора като ви вози Димата :pray:
Всички го наплюха как недозавивало и ненам кво си. И всички обвиняват комбинацията 240 коня + предно. Видяхте как вървеше Калибрата, видяхте как вървеше Кадета, и Тиграта дори се държеше супер добре. Трите коли бяха с предно както беше и ОПЦ-то. И кво, оказва се че май не е предното задвижване проблема...

Са ше кажете че нема и люти драгаджийки само с предно...


 old_corsa, на 16 Sep 2010, 15:18, каза:

Аз за разлика от Джеръми не карам супер автомобили през ден и не си изкарвам прехраната с ревюта им, но тук е видно какво представлява комбинацията - много hp + предно. Аз съм се убедил до сега, че за мен най-добрият вариант е 4х4, пък дори и без много коне под капака (Имам афинитет спрециално към Ауди А3 куатро - сменям вече 3то от тази порода)...И все пак дали е супер умно да повериш на предните колела задвижването, спирането и управлението + 300 коня ... <_<


Добре колега, очевидно ти умееш да правиш някакви генерални изводи от натрюфени видеоклипчета, които определено не са безпристрастни. Сега ако кажеш, че редовно четеш Ауто Билд и за теб това е техническа литература ти чиним евала! :newsm05_41:
Аз пък специално във обикновенно Ауди А3 не виждам абсолютно никакъв смисъл от 4х4. Първо, нито имаш достатъчно мощност, че да усетиш разлика в управлението в завой, второ нема да тръгнеш в гората на лов с него. Същото е мнението ми и за всички останали подобни коли, тип паркетен джип... Обаче според твойто мнение това Ауди е по-спортно от таа куца Астра (недай си боже Вектрата) с предно?!

Също така искам да ви върна към началото на "спорната" точка - обвинявате кола, която още не сте помирисали, камо ли пък да се сте качвали в нея, че не била спортна...
Колкото и да не ви е спортна и колкото и да е с предно нема да има кола в същия клас за подобни пари с 4х4 или задно, която да е много по-бърза или устойчива в завои или на права...аз това разбирам под спортна кола, да е една идея по-напред от обикновенните екземпляри в класа й... :newsm05_41:

Просто няма как за 50 000 и нещо да имаме всичко, което си мечтаем... Че то за тия пари ако отидете в БМВ ще излезнете със 116 бензин със ръчки на вратите бре алоууу...

Та така де, това са мойте размисли :confused:
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 18:29

 

 VanVan, на 16 Sep 2010, 19:16, каза:

...Добре колега, очевидно ти умееш да правиш някакви генерални изводи от натрюфени видеоклипчета, които определено не са безпристрастни. Сега ако кажеш, че редовно четеш Ауто Билд и за теб това е техническа литература ти чиним евала!   :pray:
Аз пък специално във обикновенно Ауди А3 не виждам абсолютно никакъв смисъл от 4х4. Първо, нито имаш достатъчно мощност, че да усетиш разлика в управлението в завой, второ нема да тръгнеш в гората на лов с него. Същото е мнението ми и за всички останали подобни коли, тип паркетен джип... Обаче според твойто мнение това Ауди е по-спортно от таа куца Астра (недай си боже Вектрата) с предно?! ...


След тези разсъждения нямам какво да кажа - явно си тълкуваш мненията на другите по собствен начин с елементи на насосване, изопачаване и добавяне...И аз не виждам смисъл обикновеното ми Ауди А3 с кВадро да е 52 000 лв. след отстъпката, но за толкова ми писаха фактура - Абе измислена машина с много глупави решения на немските инженери - Набутах се за трети път  :newsm05_41:


Повече няма да се обаждам, че явно не съм всяка седмица на пистата, не съм автомобилен анализатор, нито пък инженер-разработчик по системи за задвижване... :clapping: Чакам батки като теб да ме светнат къде е истината за бИгачКите ... <_<
Отговори

Оги снимка Оги 16 септември 2010 - 18:37

Дааа, дааа, много се чете, малко се кара :clapping: Във всеки сайт като отвориш се въртят едни луди коне, човек чак забравя колко всъщност са 240, 300 и т.н.! Ако направим тук една статистика средните коне на колите във форума я стигнат 100, я не <_<

... ама да, ОПЦ-то е греда и хората, които имат такива ще продължават да недозавиват и да им е гадно :newsm05_41:

И все пак ако някой е изгледал ревюто и знае Английски е разбрал, че всъщност Вектрата е 5-тия най-бърз В СВЕТА 4-врат седан (по времето, когато е заснемано) и че освен че недозавива няма други кусури :pray:

За новото ОПЦ нито знам нещо, нито съм го виждал, каму ли да съм се возил, няма какво да кажа!
Мнението беше редактирано от Оги: 16 септември 2010 - 18:40
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 19:19

 old_corsa, на 16 Sep 2010, 19:29, каза:

 

След тези разсъждения нямам какво да кажа - явно си тълкуваш мненията на другите по собствен начин с елементи на насосване, изопачаване и добавяне...И аз не виждам смисъл обикновеното ми Ауди А3 с кВадро да е 52 000 лв. след отстъпката, но за толкова ми писаха фактура - Абе измислена машина с много глупави решения на немските инженери - Набутах се за трети път  :newsm05_41:


Повече няма да се обаждам, че явно не съм всяка седмица на пистата, не съм автомобилен анализатор, нито пък инженер-разработчик по системи за задвижване... :clapping: Чакам батки като теб да ме светнат къде е истината за бИгачКите ... <_<


Колега, единствения човек, който изопачава май си ти! Къде съм казал че Ауди А3 куатро е "измислена машина с много глупави решения"? Къде съм те питал колко струва? Къде съм казал, че си се набутал? И на всичкото отгоре ме наричаш с имена..."батка"...иронизираш... Май няма какво да кажеш по темата, а? Ако е така по-добре верно недей да пишеш...

Що вместо да ме солиш не каза "Карах/возих се в ОПЦ Вектра 280 к.с. и наистина недозавива зверски..." или не обясниш защо наистина ОПЦ-то не е спортна кола? Щото не я харесваш, а не щото си го установил лично, затва...
Отговори

Globe снимка Globe 16 септември 2010 - 19:36

и все пак да не забравяме ,че официялно инфо за колата няма и всичко това може да се окажат спекулаций както в доста от случайте :( За сега от ГМ няма излезнала официялна информация отностно двигателя на бъдещето ОПЦ.. има инфо ,но не се споменава за двигатели и подобни неща . Иначе според мен проблема не е тия 300 коня и предно.. проблема за мен е като този при Х-ката просто не ги усещам конете.. на хартия ги има ,но имам чуството ,че колата не върви за това което е ;) Иначе винаги ОПЦ-то си е било хубаво нещо..и дано вече да изкараме някоя по-дива тупалка


п.с интересно ще е и явлението новата Astra GSI която за сега уж ще е 220 коня.. мисля ,че и в нея ще има хляб.. особенно очаквам изненади по визията
Мнението беше редактирано от Globe: 16 септември 2010 - 19:39
Отговори

Shades снимка Shades 16 септември 2010 - 19:49

Аз пак ще се включа, че нещо май пак ме насоли горе. На Астра ОРС ме возиха много преди Димо да си вземе такава. Вози ме Коцето, който едва ли някой запознат с моторспорта може да каже, че не разбира от коли. Самият той не беше доволен от колата и видимо се бореше с нея, пак казвам - говорим за ралиджия, който се е доказал какво може зад волана.
Няколко месеца по-късно успях и аз да покарам малко. Моите качества и мнения са чисто субективни - първото мнение беше, че колата върви зверски, но като се поразмина емоцията, остана лекото глождене от гадния torque steer, комбиниран с досаден тракшън.
Пак казвам, колата не е лоша, но за 70К, колкото беше навремето, получаваш нещо, което изглежда много добре, има уникални седалки, но му липсват някои неща, които да оправдаят цената.

Повече няма да коментирам, дали аз съм карал, дали са ме возили е все тази ... и Шумахер да дойде да каже, че е зле, пак същото ... не мога да променя мнението на хора, които са си го вързали на пръста ... пък и не искам ...



 Globe, на 16 Sep 2010, 20:36, каза:

... Иначе според мен проблема не е тия 300 коня и предно.. проблема за мен е като този при Х-ката просто не ги усещам конете.. на хартия ги има ,но имам чуството ,че колата не върви за това което е ;) ...

Лъче, тук съм адски съгласен с теб :newsm05_41:
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 16 септември 2010 - 19:52

ммм...мани го тоз...обясни ми как шкода 131 е спортна? :clapping: :newsm05_41:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 16 септември 2010 - 19:59

Вие губите тънката нишка.. говорим за евтина порядъчна марка на име ОПЕЛ.
Недозавивала, Завивала и незнам си кво... хахах. Това не е ферари. Който има претенций да си хване Автобуса или да си купи истинска завиваща спортна кола и да ни покаже как стават нещата. А който пък чак толкова му НЕдозавива... ми може и да не му се отдава шофирането :newsm05_41:

Аман от клавиатурни разбирачи и състезатели. Когато караш и имаш такава кола тогава ще кажеш дали завива или не завива. А не да има чесане на езици за и против RWD, AWD и FWD...
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 20:05

 Liubeznia, на 16 Sep 2010, 20:59, каза:

Аман от клавиатурни разбирачи и състезатели. Когато караш и имаш такава кола тогава ще кажеш дали завива или не завива. А не да има чесане на езици за и против RWD, AWD и FWD...

Какви клавиатурни разбирачи бе човек? Твърденията за завиване/недозавиване са на човек карал повече коли от всички нас взети заедно и водещ на най-доброто автомобилно шоу в Европа (не е мое мнение)  :newsm05_41:


п.с.И все пак да не забравяме, че това е Обикновен автомобилен форум и всеки може да си изкаже мнението, дори и да не е собственик на даден аФтомобил  :clapping:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg