Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зацепване на ГНП vp44

opelx20dtl снимка opelx20dtl 18 февруари 2012 - 21:16

1998 Astra G x20dtl имах ГНП -003, сложиха ми -011. Колата върви добре след 1100 оборота. На 2-ра без гас си държи автоматично 900 оборота и ако подавам леко, колкото да държа 1000 тресе, ако дам повече гас да ускоря си наема.Когато престои 5-6 часа е невъзможно паленето - пали или на буксир или със спрей в ЕГР-а. Като я палим със спрея докато върти стартера и си поприпалва от ауспуха излиза черно - това означава ли че си има нафта и проблема не е въздух.
Днес проверихме зацепването на помпата и изостава със съвсем малко (колкото са размерите на белязката). Допустимо ли е това отклонение и възможно ли е това да е причината за невъзможността за студен старт
Публикувано изображение

Горивен филтър - на 2000 км
Нафта - ОМВ
Нови мъркучета за обратната нафта
Нови свещи Beru, релето изпробвано, пробвано и принудителен подгрев - свещите подгряват и след изгасването на лампата за подгрев до момента на завъртане със стартер
Няма грешки, според OP COM
Мнението беше редактирано от opelx20dtl: 18 февруари 2012 - 21:22
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 18 февруари 2012 - 21:58

Това изобщо не е малко което се вижда на снимката.
Напиши как правиш зацепването за видим къде ти е грешката.
Отговори

Globe снимка Globe 18 февруари 2012 - 22:02

може уплътненията на трегерите да пускат.. и от там да ти дърпа въздух
Отговори

opelx20dtl снимка opelx20dtl 19 февруари 2012 - 07:44

1. В сервиза, където правиха смяната не я прави там "баш майсторът", ами негови работници (сигурно да се учат)......
2. Като си я взех колата тия ми казаха, че щифтът за зацепването на тая новата бил счупен (то въобще има ли щифт за зацепване)
3. Въртим напред от коляновия вал и когато дупката на зъбното колело застане в горно положение пъхаме там болт 5.5 мм и заступоряваме - резултатът закъснение на помпата, което грубо сметнато е половин зъб
Мнението беше редактирано от opelx20dtl: 19 февруари 2012 - 07:49
Отговори

opelx20dtl снимка opelx20dtl 19 февруари 2012 - 08:45

Ето и резултати, когато е престояла надолу. Въртях 3-4 секунди и запали само дето не си закова веднага оборотите, а минаха няколко секунди докато се нормализира. След това направих и видео . Май пак ще се връщам на вариант въздух, но все още това зацепване не ми дава мира :icon_evil2: защото вижте, че при второ-трето палене пак си върти повече преди да запали. Когато е топла пали със 1 секунда въртене
Мнението беше редактирано от opelx20dtl: 19 февруари 2012 - 08:52
Отговори

lserafimov снимка lserafimov 23 февруари 2012 - 16:33

 opelx20dtl, на 19 февруари 2012 - 08:45, каза:

Ето и резултати, когато е престояла надолу. Въртях 3-4 секунди и запали само дето не си закова веднага оборотите, а минаха няколко секунди докато се нормализира. След това направих и видео . Май пак ще се връщам на вариант въздух, но все още това зацепване не ми дава мира :icon_evil2: защото вижте, че при второ-трето палене пак си върти повече преди да запали. Когато е топла пали със 1 секунда въртене

има специални шифтове за помпата коляновия вал и распределителния . колега имам ги пиши.
Отговори

opelx20dtl снимка opelx20dtl 16 август 2012 - 20:27

Та какво и имаше на колата:
- помпа -011 била за ДТХ мотора и дава по-богата смес
- помпата не беше зацепена правилно
- въздух е дърпала от трегерите

Безкрайно съм благодарен на lserafimov, който бързо и съвестно оправи бакиите дето ги бяха направили казанлъшките "майстори". Помпата е вече правилната за този мотор и всичко къде що е уплатнение е сменено и вече половин година комбито върви и гори нормално.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg