Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Парно / Климатик

saava снимка saava 21 юли 2008 - 21:11

Привет колеги,
Карам Corsa B 1,4 16V с клима. Зимата ми протече парното и карах Корсата на майстор. Когато се затопли със съжаление открих, че парното работи само на ТОПЛО, а релето със степените на вентилатора работи само на 4та степен (това си й беше стар проблем). От 2 месеца се опитвам да намеря сервиз, в който да ми оправят проблема, защото в момента карам както без климатик, така и без обикновена вентилация. Никой не се наема, защото била бавна и трудоемка работа, сега били претоварени и др. подобни.
Моля ви, ако някой е срещал подобен проблем или може да се наеми да помогне, да пише тук или на ЛС, проблема почва да добива драматини размери!

ПС От София съм.
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 03 август 2008 - 08:04

за това че духа само топло най вероятно клапата която затваря радиатора е или блокирала или счупена а за степените-до моторчето има един реостат най вероятно е от него
Отговори

Рошко снимка Рошко 03 август 2008 - 09:32

Колега, в Интериорния форум има подробно обяснение как се разглобява таблото на Корса/Тигра. Не е сложна работа, свали панела с врътките и си закачи жилата - най-вероятно са откачени.
Отговори

drmapty снимка drmapty 07 август 2009 - 21:33

Хайде помагайте-радиатор за парно на корса б,как се сваля да взимам ли отпуска :surrender: ,колеги на вас разчитам, препатилите да дават акъл,че радиаторчето тече.Благодаря предварително!
Отговори

Like снимка Like 15 март 2010 - 19:51

Здравейте, нов съм в форума и имам един въпрос. Вчера гледах една Corsa B, 94г. с 1.6 16v мотора. Всичко хубаво, но климатика не работи, а и си нямам на представа какво му има. Въпроса ми е дали си заслужа да я взема ако смъкне 100-200лв и дали в тези пари ще мога да се впиша и да го ремонтирам. Човека, с който бях на огледа ми каза, че ще ми струва доло горе 100лв, но още мнения няма да са излишни. Въобще не тръгва при пускане. Може да няма фреон, но щом няма значи е изтекъл. В такъв случай ако това е проблема прочетох горе-доло колко струва едно пълнене, но да не се опитвам да гадая.


п.п Благодаря предварително.
Отговори

oci снимка oci 15 март 2010 - 19:54

На тоя въпрос никой не може да ти отговори. Освен разбира се майстор. Моя съвет е да закараш колата точно на майстор(по автоклиматици!!!) да ти каже в какви пари ще се вмъкнеш за ремонт. Само едно пълнене струва 100лв. Причината за липса на фреон може да е всякаква: семеринг компресор, самия компресор(оста му), спукана тръба, спукан радиатор, спукан вътрешен радиатор и т.н. и т.н.
Отговори

Like снимка Like 15 март 2010 - 20:43

Да, мерси все пак. Май работата ще е на късмет така или иначе ако ще го ремонтирам то ще е за лятото.
Мнението беше редактирано от Like: 15 март 2010 - 20:53
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 16 март 2010 - 12:32

Колега, още е студено да се правят проби за климатик. Поне на корсата която карам (Корса Б 99г.), климатикът може да се включи при температура по - висока от 20 градуса (на въздуха), така че в момента кола с климатик се купува на късмет.
Мнението беше редактирано от Debeliya: 16 март 2010 - 12:34
Отговори

dionisi снимка dionisi 16 март 2010 - 13:37

Колкото и тъпо да звучи все пак погледни дали основните му агрегати са там /компресор, филтър, радиатор/. Преди 2 дена гледахме за една приятелка тигра. Освен всичките забележки които имаше, радиатора за климатика го нямаше. Другата която гледахме висеше единия маркуч, който излизаше от филтъра на климатика :icon_razz2: Така че ....

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 16 март 2010 - 13:49
Отговори

Like снимка Like 16 март 2010 - 17:31

Благодаря за отговорите. Прави сте, че на късмет ще е работата. Вече я взех пък какво ще става от тук нататък не знам. :icon_razz2:
Отговори

mitaka-plovdiv снимка mitaka-plovdiv 29 май 2011 - 13:26

 Like, на 16 март 2010 - 17:31, каза:

Благодаря за отговорите. Прави сте, че на късмет ще е работата. Вече я взех пък какво ще става от тук нататък не знам. :icon_razz2:




Първо,здравейте!Днес се регистрирах,колата е опел корса Б,на майка ми.Аз съм от Алфистите :)

Направо към проблема!Около радиаторчето на парното онзи ден,и изтекъл антифриза в краката на пасажера.Исдърпахме я о пред нас,захванах се да го сваля,но просо не виждам начин да стигна до него!!!!Отворих дори и от горе до чистачките,виждам моторчето но не и начин радиаторчето да се извади.
Резултата е че вътре съм разхвърлял половината табло,врътки,борд компютри,жабки,всички видове пластмаси които могат да се свалят около радиаторчето,чистачките,корите около тях и направо незнам как ще я събера :) шегувам се :)

Има ли някъде линк,снимков материал,нещо с което да се ориентирам.Свалих от вашия форум едно опътване за ремонт на руски,много-подробно и хубаво,но там няма нищо точно по този проблем!!!Опитах да търя по стари теми,намирам разни неща но не и как се сваля радиатора на парното.Намерих тема за вектра комби,но при мен нещата нямат много общо!

Много моля,някой да ми помогне!!!!Че на майка и се реве като погледне през терасата а на мен ми се реве като ми се качи на Алфата :)



Само да поясня,корсата е Б,годината е 2000,юбилейната за 100-годишнината.С климатик,абс,есп,4 еърбега...1000 кубика,12 клапана,3 цилиндров екотек мотор.
Мнението беше редактирано от mitaka-plovdiv: 29 май 2011 - 13:28
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 май 2011 - 20:26

А откъм водача сети ли се да погледнеш, защото все си мисля, че от там се сваля :newsm05_41:
Отговори

Yarosh Konstantin снимка Yarosh Konstantin 14 септември 2017 - 09:27

Здравейте!
Налага ми се да разглобя една CORSA B - таблото, за да сменя радиатора за парното. Опитах да го сменя само със сваляне на корите под кутията за парното, но не с еполучи. Не излзиат пластмасите а не смея да ги напъна. Автомобила е склиматик, а навсякъде информацията е за автомобил без климатик и определно има разлика. Автомобила е 1.4 16V. Та, другият проблем е, че отникъде не може да се стигне до маркучите за парното, в двигателният отсек. Вече мисля за сваляне на смукателните колектори.
Моля, ако някой е свалял радиатора на парното, да сподели сваля ли се цялата кутия, как се откачат маркучите за парното предвид много малкото разстояние и не мога да бръкна с клещи да освободя скобите стягащи водните маркучи.
Или препратка към място със снимков материал. :) Търсих и из руските форуми, но нищо не намерих...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg