Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на Astra H?

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 май 2017 - 21:24

 OpelBulgaria, на 30 май 2017 - 19:05, каза:

12-14 за 1.8 бензин, не за 1.7цдти.

Аааа, аха....
Ами така е, колега - Дизелът винаги похарчва по-малко от бензина. Единственото, което съм виждал да са равни(поне по заводски данни) , това бе един Мерцедес от тия Bluetec , разходите и на бензина им и на дизела им , бе еднакъв (вероятно има там едни гасенета на двигателя в покой и т.н. при бензина, но ... няма значение.

Успех с намирането на твоята "Матилда" :clapping:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 май 2017 - 21:25
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 30 май 2017 - 21:29

Много са малко моделите, които предлагат - полу кожен салон и 4 ел стъкла. 95% от колите, които гледам имат или едното или другото. Странно ми е как няма една астр H над 120 000 км. Те тези коли са чисто нови. Представям си, колко време ще изгубя , за да намеря читава. Но още не мога да реша дизел или бензин :(. Мисля си , че разхода няма да падне под 14/100 , искам много да намеря такава кола и да и направя 200-300 км градско , за да я тествам. Но ако харчи толкова по-добре да търся нещо по- мощно.
Мнението беше редактирано от OpelBulgaria: 30 май 2017 - 21:30
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 май 2017 - 22:06

 OpelBulgaria, на 30 май 2017 - 21:29, каза:

Много са малко моделите, които предлагат - полу кожен салон и 4 ел стъкла. 95% от колите, които гледам имат или едното или другото. Странно ми е как няма една астр H над 120 000 км. Те тези коли са чисто нови. Представям си, колко време ще изгубя , за да намеря читава. Но още не мога да реша дизел или бензин :(. Мисля си , че разхода няма да падне под 14/100 , искам много да намеря такава кола и да и направя 200-300 км градско , за да я тествам. Но ако харчи толкова по-добре да търся нещо по- мощно.

Ако разхода няма да падне под 14 градско- търсиш 2.0 турбо бензин и караш. Желателно е 200 коня, не 170 или нещо там. При това поне знаеш всяка капка бензин за какво е отишла, ако не друго. Пък и тия коли са изкарвани нови с почти всички възможни екстри, а в Германия често се намират и с Рекарото, което си е шик отвсякъде. А и е доста, доста удобно, за разлика от останалите предни седалки на тези астри.
Само си приготвяш едни две-три хилки да си направиш ремонта, който май е неизбежен.

Иначе дизела е друга бира. Аз имах Z19DTH от магазина и я карах почти три години. Градско, ако карам леко, харчеше от 6 до 8-9. Ако обаче нещо полудея и ставаше над 12 на сто. Извънградското, ако не я настъпвам, беше под 5. С 200 до 220 от София до морето отиваше и над 9 на сто. Мисля, че и при такива ще намериш търсените екстри.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 май 2017 - 22:14
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 май 2017 - 09:11

 OpelBulgaria, на 30 май 2017 - 21:29, каза:

Много са малко моделите, които предлагат - полу кожен салон и 4 ел стъкла. 95% от колите, които гледам имат или едното или другото. Странно ми е как няма една астр H над 120 000 км. Те тези коли са чисто нови. Представям си, колко време ще изгубя , за да намеря читава. Но още не мога да реша дизел или бензин :(. Мисля си , че разхода няма да падне под 14/100 , искам много да намеря такава кола и да и направя 200-300 км градско , за да я тествам. Но ако харчи толкова по-добре да търся нещо по- мощно.


Човече, гарантирам ти че никой от изброените мотори няма да си способен да го качиш над 12 литра/100 км градско. Гарантирам. Аз съм страшен душманин и зимата стигам до 12, поради многото задръствания по пътя ми до работа и 4-те студени старта дето правя на ден. Лятото е 9,5. А моя крак тежи на педала на газта доста. Чакай в София 9 до 10 и ако си голям терминатор зимата 12 макс. Не знам каква кола караш сега та така си се наплашил. Ако искаш ела да пробваш моята астра. 8 клапана 120 кс дизел. Може да дойдеш на бул. България до Джъмбото през деня и вечер в Лозенец.

До скоро имахме една служебна а8-ца 560 коня, дето харчеше 14 градско...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 31 май 2017 - 09:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 09:24

Ето, колега .
Благодарение на "Нещо .. ми тежи крака на газта" :clapping: (шеговито разбира се), можеш да пробваш Z19DT дали ще ти допадне.
Нещата започват все от някъде, нали ?

Само една скоба... моят друг вариант беше H-ка със Z19DTL , понеже държах да е 101 коня, но що годе запазен екземпляр (поне на вид) , беше с около 2.5-3 хилки отгоре. Затова върнах една Астра назад , хаха
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 май 2017 - 09:27
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 31 май 2017 - 18:07

Аз говоря за разход от 14/100 за Бензин 1.8i 125 Коня - задръствания (сутрин и вечер) + климатроник.

За дизелите нямам представа, колко ще харчи. Въпроса е, че тези които имат и 4 ел. стъкла и полукожен салон са единици.

Като гледам и колко бензинови 1.8 има май ще е 1.7цдти.

Колко му струва първоначалното обслужване (всичко).

Колко струва съединител + маховик
Колко излиза рециклирането на дюците и турбината и колко струват нови.
Някой друг по-скъп ремонт, които изпускам? Аз съм заделил още 3000 лева освен цената на колата за застраховката и първоначалните неща (ще взема и някой лев като продам и старата), но няма да ми се види много ок да дам 6500 за колата и още 6000 за ремонти :D.
Мнението беше редактирано от OpelBulgaria: 31 май 2017 - 18:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 18:27

Ехееей :)

Колега, чак толкова много презапасяване не е нужно. Цял комплект съединител ти е около 350-400 лева. А плюс маховик (понеже при теб задължително ще е двумасов, предполагам не повече от 1 хилка (хилка и 200) целия комплект с маховика. Друго друго за такъв скъп ремонт... се сещам за хидравличната помпа, но там проблемът е много по-рядък. И тя е към 1 бон(за чисто нова говорим, втора употреба има за 150-ина лева) . Друго няма такова скъпо по нея.
Рейка евентуално могат да ти рециклират за 100-150 лева ако е наложително....
Относно рециклиране а турбо, то е между 300 и 500 лева, зависи какво е. Но за тоя мотор предполагам да е 300-350.
За дюзите не зная.. но и там едва ли е повече от 60-100 на парче.
И така - според мен няма нужда от 6000 да отделяш за ремонти.
То ако е така, те трябва да ти дадат автомобила за 1000 лева :)
Между другото има една Хаш-ка 1.9 120 коня с Карс-а. Ако преглътнеш че няма отзад ел. стъкла, то цената й не е лоша сякаш. Ти пак можеш да си сложиш ел.стъклата след това. И мисля че беше с полу-кожен салон. Аз пак казвам - ако ще е 101 коня, по-добре заложи на 1.9, не на 1.7. После тая 1.9-ка можеш спокойно да си я направиш 120 коня. Кубатура никога не е излишна, още повече че в твоя случай няма да има разлика в цената на гражданската отговорност дори.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 май 2017 - 18:38
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 31 май 2017 - 19:59

Аз не съм заделил 6000 за ремонти, а 3000 за начално обслужване и застраховка.
Иначе бих карал и 120 1.9цдти, и да не е с кожен салон ок, но ако няма 4 ел. стъкла ако ще и най-хубавата да е не мерси.
Аз като гледах цените за ремонт на дизела то във всяка тема, различна цена се дава. Ако не е по-скъпа поддръжката спокойно мога да взема 1.9цдти 120 коня, но там пък има ДПФ и вихрови клапи. Май ще си остане 1.7цдти ако пък намеря рентакарска 1.8и и не харчи толкова, колкото си мисля направо една такава. Дано излязат още коля този месец.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 21:19

Мисля че не си разбрал напълно за какво става дума.
Проблемните вихрови клапи са на мотори Z19DTH и Z19DTJ - съответно 150 коня и 120 коня.

Обаче има още едни 120 коня за които аз говоря - и те са Z19DT

Виж двете обяви, които ще дам и направи разликата. Най-лесно ще се ориентираш по капачката за маслото.АКо е долу в ляво(гледано отпред), значи е Z19DT (там няма вихрови клапи, а си е една на входа на колектора, стандартно).
Но ако тя е в средата-дясно - това е Z19DTJ, тоест с проблема с клапите.
1. http://www.cars.bg/c2013446 - това е Z19DTJ (120 коня) с развалящите се клапи
2. http://www.cars.bg/c1362413 - това е Z19DT (120 коня)без клапи и съответно без проблем с тях. Този го има и 101 коня и е пак с капачката долу-ляво. Съответно пак си в ниския данък също като 1.7

Просто сложи една до друга снимките на двигателите и ще знаеш кой да търсиш. за 1.7 има писано в чужди форуми за проблем с маслени пътища, който отведнъж прее*ава мотора и каквото и да правиш, спасение няма. Това е исузу мотор, но да знаеш че славата на Исузу моторите угасна след Кадетите и донякъде Астрите F.... Затова личното ми мнение е да го пропуснеш
В тази връзка 1.9 120 коня от този с капачката долу-ляво е предпочитан и от такситата, защо ли ? Следователно всичко води към от същия мотор само че 101 коня за теб.

Относно DPF, има достатъчно 120-ки с капачката долу-ляво, които нямат DPF. А за 101 коня от тях, са си без DPF по принцип . Или аз поне не знам да имат

За да не се чудиш, ето обява за 1.9 101 коня - http://www.cars.bg/c2136455
И ако забелязваш, с 1.7 101 е пълно, 1.9 101 коня са много малка част, значи се харчат. Особено пък хечбек да е , направо щастие ще е :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 май 2017 - 21:43
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 31 май 2017 - 21:42

Благодаря ти искрено за информацията. Това беше много полезно да го знам.
Ще гледам тогава и за такъв мотор. Въпроса е, че на мен ми трябва хечбек с 4/5 врати. Мисля, че това ще направи задачата още по-трудна, но няма да се отказвам колата си ми харесва и това е.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 21:46

Именно това добавих последно - че хечбек е малко по-трудно, но както казваш, не се отказвай - ще си още по-доволен от себе си после.
Аз така с моята Астра бях се поочти отказал че няма да се появи с 4 ел стъкла+климатроник+ борд комп в едно .. че и да е 2.0 101 коня.
Е, накрая се усмихна щастието и се надявам да не съм сгрешил
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 юни 2017 - 10:05

 OpelBulgaria, на 31 май 2017 - 18:07, каза:

Аз говоря за разход от 14/100 за Бензин 1.8i 125 Коня - задръствания (сутрин и вечер) + климатроник.

За дизелите нямам представа, колко ще харчи. Въпроса е, че тези които имат и 4 ел. стъкла и полукожен салон са единици.



Човече, ти не четеш внимателно. Тоя мотор освен ако не го караш само на втора няма как да ти даде 14 разход. Според мен стандартно ще гори 10 градско. Тъста ми има астра г с такъв мотор и харчи 12 градско в София на ГАЗ.

Обслужването към 400/450 на който и да е мотор.

Дюзи се рециклират за около 800 лв за дизел. Има стенд и настройки за които те цакат дебело, това не е бензинова кола. Все пак може да си я купиш и със здрави дюзи ако внимаваш.

Съединител с маховик добре са ти казали 1200 лв + 150 труд. Това е стандартно-изгодната цена с прилични части. Все пак гледай да не трака като я запалиш и пак може да извадиш късмет. Може да варираш с малко. Гумите са скъп лукс. Аз дадох 1200 лв за гуми като я взех (зимни/летни). Поне един комплект ще трябва да вземаш тая година. Моята няма ел. стъкла от зад, но до момента не са ми и трябвали. Поне на мен не ми се отразява на комфорта, не знам за пътуващите отзад как е. На жена ми пасата има и да ти кажа и там не съм усещал голяма потребност да ги ползва, но всеки си знае. Аз поне на задната седалка не се воза. Потърси си, ако имаш възможнос с подгрев на седалките. Това е полезно и няма да съжаляваш ако намериш такава. Аз до момента седалки не съм си намерил да си купя, за да я ъпгрейдна моята, а много ми липсва тая екстра.

Дискове и накладки за тая кола са относително скъпи. Под 400 лв, ако трябва да смениш всички с читави, трудно ще паднеш. Все пак мойта я взех с хубави спирачки и чак сега им идва времето. Гледай да няма ръб на предните дискове, ако има пазари се да ти ги приспаднат. 200 лв са.

Моя съвет е да си купиш един оп-ком - към 45/50 лв е. Ако имаш лаптоп с читава батерия ще ти спести много главоболия в бъдеще. Отиваш в автоморгата (къщата) и я качваш да видиш какво ще си каже. Случвало ми се е да изкара по 15 активни грешки кола, дето са я омагьосали и даже чека и не свети.

Гледай еърбезите да дават грешка в модулите. Почти всички са с гърмяли еърбези, което значи че са били тотал в предишната си държава и в момента не работи системата. Гледай волана да е запазен и оригинално тапициран и копчетата за аудиото ако има такива да не са мн изтъркани. Изтъркват се над 250 000 по мое наблюдение. Ако са запазени ще е в тия рамки.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 юни 2017 - 10:11
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 01 юни 2017 - 11:53

Колега, не го приемай като заяждане ( защото не е), но който го е страх от мечки, не ходи в гората. Ама колко струва съединител, дюзи, обслужване и т.н. Хубаво е че се интересуваш и искаш да си подготвен и да знаеш какво купуваш, ама ми се струва че отиваш с крайности. Все пак караш 15 000 на година, не 50 000 +. С твоя пробег ако намериш / уцелиш поддържана бройка, след първоначалното обслужване (ремъци, масла, филтри, свещи и някоя друга част), даването на пари по колата, че се ограничи до консумативи и гориво. Сега ако уцелиш някоя напудрена гробница, на която са й спряли тока от каране, главоболия бол, ама с пробег 10 -15000 с бензинов Опел, няма какво толкова да се вкарваш във филми.

Скачай в Н-ката, сипивай гориво и се радвай на живота :)
Отговори

Bobo снимка Bobo 01 юни 2017 - 12:50

Аз лично смятам че не трябва да се мисли за ремонти когато човек купува нова кола - поличба.
Просто избирай по ново и като ти легне на сърце вземай, бъди готов нещо от изискванията да отпадне за сметка на друго.
Педи няколко месеца закупих Астра Н 2012 г. С мотор А16ХЕR 85 кВт
За мен специално има достатъчно мощнос и с включен климатик, а обикновено десния крак ми тежи разхода е под 9/100
Успех и късмет
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 01 юни 2017 - 15:18

Моторът Z18XE при мен със Зафирата даваше разход 9,3 газ + 1,1 бензин. Това е за смесен разход, усреднен за една година, при изминати 15000 км. Просто не виждам как с по-леката Астра ще надхвърлиш 10, макс. 11/100.
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 01 юни 2017 - 18:17

Благодаря още веднъж за коментарите. Много ми се иска да покарам бензинова астра, за да й засека всичко. Иначе аз колата няма да я купя, без да посети сервиз. Първото нещо, което ще питам в автокъщата, е дали имат транзитни номера, за да я закарам в сервиза. На око и на чувства при такива покупки не се оставям ако 1.8и 125 ми харчи градско с климатик до 12/100 няма, какво и да го мисля ако в сервиза кажат , че е ок я взимам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2017 - 18:32

Понеже горе са ти казали че гумите са "скъпо удоволствие" за Хаш-ките. Лесен си - намираш си едни джанти 15-ки и караш със 195/65 R15,даже ако не искаш да губиш пари, продаваш твоите. И си свиркаш. Леко по-тънки ще са гумите(това ще ти даде леко предимство на разхода). Размерите са съвместими с разлика в плюс 3 мм, което не влияе на километража.

Problem solved, както казва терминаторът :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юни 2017 - 18:36
Отговори

survivor снимка survivor 15 юни 2017 - 10:24

Не съм се интересувал каква е разликата в теглото между Х-ката и Вектра Ц, също така не знам дали са и с еднакви скоростни кутии (с Вектрата на 4-та с 60 км/ч съм малко под 2000 оборота), но при мен за малко над 1000 км чисто градско в София бордовият показва средна скорост 16 км/ч и среден разход 13,7. Така че предполагам при Астрата може и да се постигне 12 като разход.
Мнението беше редактирано от survivor: 15 юни 2017 - 10:25
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 юни 2017 - 06:05

Ако репликата ти е към мен, да знаеш че и 9 може да се постигне, но от хора дето си пият хапчетата само :smile3560: Иначе сега ми е около 10 с 18 км средна скорост, макар че все пак колата е дизел. Иначе комбито е супер тежко. 1450 кила мисля беше празно. 200 кила по-тежко е от вектрата (б).
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 25 юли 2017 - 21:44

Здравейте!

Ще ви помоля за бърз отговор. Досега гледах коли и утре ще карам поредната в сервиз за преглед. Въпроса е че е 1.7цдти 101 коня, но със 6 степенна скоростна кутия. Тя по-калпавали е от 5 степенната уж колата е 2006 , ама нямам представа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg