Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пропускане на технически преглед

Batio67 снимка Batio67 05 август 2017 - 06:00

 V. Petrov, на 04 август 2017 - 18:42, каза:

При тази ситуация се оказва, че имаш два излишни автомобила. Или им плащаш масрафите, или ги продаваш, вместо да се чудиш как да спестиш от данъци и такси.



Няма да ми е излишно след година две като си дойде дъщерята и качи внука за градина и училище,
а пестенето на данъци и такси го правят селските тарикати купили мощни коли с шашма при регистрацията за малък данък като мамят за мощността в документите.

Освен това не виждам логика автомобил с мощност над 100 и нещо к.с. да те дерат с данък 150 лева и нагоре.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 август 2017 - 14:12

В България все още застраховка и данък за кола са евтини за сверка колата от подписа под 101коня по документи докато беше с Чешка регистрация и плащах 10800 крони за година което е около 800лв. Колите в Европа са лукс и се купуват от хора на които наистина им трябват и ги ползват постояно а щом попаднат в твоята ситуация веднага ги разкарват и на другия ден са на гишето да им върнат парите от застраховката че колата вече не е негова от предния ден.А в България който има 2лв.в джоба вече мисли как за половината пари да купи още една кола .
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 05 август 2017 - 20:08

 Batio67, на 05 август 2017 - 06:00, каза:

Няма да ми е излишно след година две като си дойде дъщерята и качи внука за градина и училище...
Освен това не виждам логика автомобил с мощност над 100 и нещо к.с. да те дерат с данък 150 лева и нагоре.

След година-две когато (ако) си дойде дъщерята, ще ѝ купиш друга кола. Така като стои колата, цената ѝ пада, нищо че не се кара. И аз не виждам логика за кола с Евро 6 да плащам данък 507 лева, ама го плащам. законът е такъв, не мога да го променя. Знаел съм колко е, направил съм си сметка и така.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg