Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

x16sz трака

<opel3 снимка <opel3 16 октомври 2017 - 19:25

Здравейте, колеги, колата е вектра б x16sz (куц кон знам)
Проблемът е че когато запаля всичко е наред, няма шум, след 4-5 минути като загрее на празен ход пак нама шум, но когато подам газ около 1000-1200 оборота има едно тракане/чукане и нагоре изчезва.Чува се на газ и на бензин.
Колата е на газ, чукането, по мое мнение е по-силно откъм страната на карбуратора.
Също така отделно от това тракане от самия карбуратор на празен ход при загрят двигател се чува постоянно кликане/щракане с по-мек характер.

Може ли да е нещо сериозно, тъй като ще имам възможност да ида на майстор едва след 2 седмици.
Благодаря предварително.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 октомври 2017 - 19:34

 <opel3, на 16 октомври 2017 - 19:25, каза:

Здравейте, колеги, колата е вектра б x16sz (куц кон знам)
Проблемът е че когато запаля всичко е наред, няма шум, след 4-5 минути като загрее на празен ход пак нама шум, но когато подам газ около 1000-1200 оборота има едно тракане/чукане и нагоре изчезва.Чува се на газ и на бензин.
Колата е на газ, чукането, по мое мнение е по-силно откъм страната на карбуратора.
Също така отделно от това тракане от самия карбуратор на празен ход при загрят двигател се чува постоянно кликане/щракане с по-мек характер.

Може ли да е нещо сериозно, тъй като ще имам възможност да ида на майстор едва след 2 седмици.
Благодаря предварително.

Този мотор с хидравлични повдигачи ли е?
Отговори

<opel3 снимка <opel3 16 октомври 2017 - 19:35

Нямам идея, но ако са повдигачите не би ли трябвало да се чува на студен двигател?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 октомври 2017 - 19:43

 <opel3, на 16 октомври 2017 - 19:35, каза:

Нямам идея, но ако са повдигачите не би ли трябвало да се чува на студен двигател?

Принципно да, ама на мен тия дни нещо на загрят ми почукваха. Особено един. После при по- здраво каране, разбирай над 2800 до към 3000 оборота спряха и двигателя не се чуваше. Но е дизел, де. Мисля си за отлагания в повдигачите от редките смени на маслото, ама знам ли. Ще видя как ще се развиват нещата още две- три хиляди километра.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 октомври 2017 - 19:43
Отговори

<opel3 снимка <opel3 17 октомври 2017 - 18:32

Никой ли не знае какво може да чука на топъл, но не и на студен двигател?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 17 октомври 2017 - 19:17

Качи едно клипче де.
Отговори

ufer снимка ufer 18 октомври 2017 - 08:39

Износването на повдигачите не винаги е еднакво, понякога чукат на студен, понякога на топъл двигател, защото се увеличават хлабините. Имах подобен проблем и го разреших с промиване на маслените пътища и качествено масло. За всеки случай беше проверена и маслената помпа. Веднага спряха да чукат. А ако се обадят пак, тогава явно ще трябват нови.
Отговори

<opel3 снимка <opel3 18 октомври 2017 - 14:45

https://youtu.be/OYS_dyULG0I

https://youtu.be/eJUezUG3Yhk

Ето клипчета, не знам колко добре се чува, при мен от телефон се чува по-ясно отколкото от лаптопа, а със слушалки се чува най-добре.
Чукането е при подаване на малко газ.
Мнението беше редактирано от <opel3: 18 октомври 2017 - 14:49
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 октомври 2017 - 15:08

Да не би да чука аванса и да има детонации ?
Отговори

<opel3 снимка <opel3 18 октомври 2017 - 15:10

 javor_bg, на 18 октомври 2017 - 15:08, каза:

Да не би да чука аванса и да има детонации ?


Колега, не разбирам много подробно от двигатели, но ако това е така не трябва ли двигателят много да тресе и да работи неравномерно?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 октомври 2017 - 17:33

Това със сигурност не е повдигач пробвай да вадиш лулите на различни цилиндри дали ще изчезне чукането.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2017 - 17:53

Нещо на лагер причуква, което е лошо...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2017 - 18:29

Тоя мотор с верига ли е? Ако е с верига на мен ми звучи като хлабава верига по износено верижно колело.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 октомври 2017 - 18:42

Не е с верига с ремък е .
Отговори

<opel3 снимка <opel3 18 октомври 2017 - 19:15

Лошото е че съм на 150км от вкъщи, дали ще мога да се прибера да я занеса до майстора. . . Тоз двигател уж безпроблемен, колко време си я карам. . сега само да не даде фира.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 октомври 2017 - 20:03

Пробвай да изключваш цилиндрите и пиши какво става.
Отговори

<opel3 снимка <opel3 18 октомври 2017 - 20:07

 mrsch66, на 18 октомври 2017 - 20:03, каза:

Пробвай да изключваш цилиндрите и пиши какво става.

Утре ще пробвам и ще кажа.
Отговори

<opel3 снимка <opel3 20 октомври 2017 - 17:20

Здравейте, колеги, не съм си играл да изключвам цилиндри, занесох я на майстора преди малко и каза основен лагер. . Двигателят ще се вади и коляновия вал на шлайф.Може да оставите темата ако има някой с подобен проблем може да му помогне.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 октомври 2017 - 19:21

Ако беше пробвал каквото ти писах щяхме да ти кажем дали е основен или биелен лагер без да я НОСИШ на майстор.И този мотор толкова ли е хубав че ще му правиш ремонт сега като го отворите ще се почне така и така е свален и ще правим вала с нови лагери дай да му пуснем и едни сегменти главата задължително да се ревизира пък като е долу да му сложим и един нов съединител и ценната на частите с труда ще е 1200-1500 лв зависи колко ти е приятел майстора повече от сигурен съм че за една трета от тази цена ще ти стъпи друг мотор с труда от кола дето още може да се запали за да видиш какво купуваш.
Отговори

<opel3 снимка <opel3 20 октомври 2017 - 20:12

 mrsch66, на 20 октомври 2017 - 19:21, каза:

Ако беше пробвал каквото ти писах щяхме да ти кажем дали е основен или биелен лагер без да я НОСИШ на майстор.И този мотор толкова ли е хубав че ще му правиш ремонт сега като го отворите ще се почне така и така е свален и ще правим вала с нови лагери дай да му пуснем и едни сегменти главата задължително да се ревизира пък като е долу да му сложим и един нов съединител и ценната на частите с труда ще е 1200-1500 лв зависи колко ти е приятел майстора повече от сигурен съм че за една трета от тази цена ще ти стъпи друг мотор с труда от кола дето още може да се запали за да видиш какво купуваш.

С майстора се познаваме, сигурен съм в него, досега винаги си е вършил работата качествено, а това с изключването на цилиндрите мога и утре да го пробвам. Друг мотор ако ще слагам направо ще взема един 2000 кубика :D .Навремето като я купувах нарочно гледах да е моноинжекцията че е вечен тоя двигател, ама явно съм попаднал на калпава бройка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg