Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Металическо дрънчене в съединителя

ivan89 снимка ivan89 20 юли 2017 - 10:08

Здравейте колеги.Собственик съм на Астра Г 2.0DI X20DTL.От доста време в съединителя се появи едно дрънчене на метал което изчезва при натискане на педала на съединителя.Също така не зная дали е свързано но при потегляне на първа колата се тресе нечовешки,след това няма проблеми не приплъзва съединителя, отделя си нормално около средата и скоростите си влизат както трябва.Ако някой е имал такъв проблем или има идея от какво може да е най вероятно ще се радвам да споделите опита си.Цената която ми искат за целия комплект на съединителя в сервиз е около 600лв и това без труда, та бих искал да знам дали мога да се размина само с някоя от частите
Отговори

andro6157 снимка andro6157 27 юли 2017 - 00:25

Здравей колега проблема ти сигурно е счупена пружина на съединителя,не може да обира вибрациите и за това претриса.Май толкова беше комплекта с аксиален лагер който според мене е несправедливо скъпо.Цените са следните:комплект съединител ф18= 290 лв,ф23=310 лв, аксиален лагер ф18=240 лв,ф23=203 лв.
Цените са от Ауто Хелп без отстъпка,намери някой дето използва отстъпка.
Отговори

ceko снимка ceko 27 юли 2017 - 12:34

За тресенето на 1 предавка първо погледни тампоните на мотора и по скоро този зад скоростната кутия,около рейката,като се разбие и мотора започва да се лашка напред назад.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 август 2017 - 13:06

Така ми беше на Опела. Беше се разбил тампона на скоростите и тресеше и се оправи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg