Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Нещо се прецака

dan4oouu снимка dan4oouu 29 ноември 2007 - 22:09

Значи проблема е следния. С Opel Ascona 1.6 . Като я взех на газ работеше перфектно. Варвеше много добре...колкото на бензин толкова и на газ. Преди 3 дни един уж майстор се заслуша и ми каза че не работи както трябва и започна да ръчка и да върти някакви кранчета. На другия ден отидох на работа, но по път ми направи впечатление че колата е много тромава и повече от 4000 оборота не иска да мине на бензин нямаше проблем. Спирах на няколко места и усетих че ужасно мирише на газ. Вечерта я оставих пред вкъщи и знаех че имам газ за поне още 100 км. На сутринта не искаше да запали защото нямаше газ. Може ли тоя дето ми бърка да е направил нещо и да испуска от някаде газ ?
Отговори

plamen_spasov снимка plamen_spasov 29 ноември 2007 - 22:21

Здравей Колега,
струва ми се, че този "майстор", ти е разбазикал реглажа на газта. Когато горивната смес е богата на газ се получава точно това - мирише на газ, харчи повече и колата е като спънат кон. Това ми се е случвало, но при мен поне лично аз бях "пишман майстора". Има хубави газ сервизи, с компютри с газ - анализатори, иди в някой от тях и за 10 - 15 лв. ще ти направят реглаж. Между другото, кога си сменял въздушния филтър, когато колата работи на газ, е необходимо да се сменя на 4 хил.км, максимум 5 хил.
УСПЕХ и не давай на такива "майстори" да ти пипат колата
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 30 ноември 2007 - 09:30

Съвсем прав е колегата spasov, не давай да ти ръчкат нещо по колата, което работи добре! :kuku:
И след настройката в сервиза, пак си следи внимателно показанията на газта, защото може да не се оправи
напълно от първия път.
А това за въздушния филтър не го знаех, че трябва на 5 хил. км. да се сменя заради газта :unsure:
Тичам към сервизааааа :drive:
Отговори

deforse снимка deforse 03 декември 2007 - 12:24

Да, за въздушния филтър е задължително. Основното нещо при работата на двигателите на газ е ВЪЗДУХЪТ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg