Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Как да разбера вида на двигателя: DTI, DTL, или друг

Дима Проидзе снимка Дима Проидзе 04 януари 2008 - 11:48

Здравейте. Оглеждам за автомобил, и съм се насочил към Опел Вектра 1998,99г.
Искам да е с двигател ДТИ, но как мога да разбера какъв е?
Надписите на купето могат да бъдат всякакви.
Вече се съмнявам във всичко, след като кола 1996г
ми я представят като за 1999г!!!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 04 януари 2008 - 22:44

DTL-a си е с надпис DTL на багажника, а DTI съм виждал и с надпис DTI и без, но един надпис нищо не значи.Най-добре запомни кой двигател как изглежда и като вдигнат капака вече ще ти е ясно.Най-грубо казано - в DTI няма абсолютно никакво празно място под капака, при DTL е малко по-свободно. Също можеш да се качиш в две такива коли за да видиш разликата във вървежа.След това няма да можеш да объркаш DTL 82 к.с. с DTI (101 к.с. с обозначение DTH).Относно годината на производство можеш а видиш рамата на автомобила и после да провериш реално кога е произведена.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 05 януари 2008 - 00:01

Мен ли питаш?Предполагам, че ги знаеш тези работи, следователно явно някъде съм сбъркал.Двулитровите дизели на Ветра Б до колкото знам са X20DTL и X20DTH.Първия е така наречения DTL - 82 коня, а втория DTI 101 коня.(мурбо дизел интеркулер)L-a идва от low power, H-a от high.Разлики:липса на кулер при DTL и до колкото знам разлика в турбините и ел. управлението.DTL-a е долния на снимката.
Отговори

Стельо снимка Стельо 05 януари 2008 - 11:32

X20DTL,X20DTH,Y20DTL,Y20DTH това са моторите разлика в коне от X и Y няма едното е евро 2 другото 3 мисля ..
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 05 януари 2008 - 11:54

 Стельо, на Jan 5 2008, 11:32 AM, каза:

X20DTL,X20DTH,Y20DTL,Y20DTH това са моторите разлика в коне от X и Y няма едното е евро 2 другото 3 мисля ..

Точно така :clap:
Отговори

Swing снимка Swing 05 януари 2008 - 12:15

 Дима Проидзе, на Jan 4 2008, 11:48 AM, каза:

Искам да е с двигател ДТИ, но как мога да разбера какъв е?

Всъщност такова нещо като DTI мотор няма. DI 16V и DTI 16V са означения на моделите, но не и на двигателите. Ако приемем, че надписите на багажника са истински, то тогава DI 16V означава, че автомобилът е с двигател X20DTL. DTI 16V пък означава, че е с X20DTH или Y20DTH, ако е производство от 2001 година нататък.
X20DTL e 2.0 турбо дизел, без intercooler, с мощност 82hp. X20DTH е 2.0 турбо дизел с intercooler и мощност 101hp. Това се вижда и на снимките. При DTL тръбата от турбото отива директно във всмукателния колектор. При DTH слиза надолу, минава през кулера и се връща във всмукателния колектор. По-лесен признак за отличаване на моторите няма.
Можеш да гледаш и номера на двигателя в документите на колата. Той започва с X20DTL..., X20DTH..., Y20DTH...

 Дима Проидзе, на Jan 4 2008, 11:48 AM, каза:

Вече се съмнявам във всичко, след като кола 1996г ми я представят като за 1999г!!!

За годината на производство най-сигурно е да гледаш десетия знак в номера на шасито. Той може да е буква или цифра. Ето буквите и цифрите, които при Opel показват съответната година на производство:

J - 1988
K - 1989
L - 1990
M - 1991
N - 1992
P - 1993
R - 1994
S - 1995
T - 1996
V - 1997
w - 1998
x - 1999
Y - 2000
1 - 2001
2 - 2002
3 - 2003
4 - 2004
5 - 2005
6 - 2006
7 - 2007
8 - 2008

По този начин с един бърз поглед разбираш дали те лъжат или не.

 Стельо, на Jan 5 2008, 11:32 AM, каза:

X20DTL,X20DTH,Y20DTL,Y20DTH това са моторите разлика в коне от X и Y няма едното е евро 2 другото 3 мисля ..

Така е. X моторите отговарят на Eвро 2, а Y на Евро 3. Нямат разлики в мощността, обаче Y20DTH има малко по-голям въртящ момент от X20DTH. Като механични части и управляваща електроника също има някои разлики между X и Y дизелите.
И между другото Y20DTL не се монтира на Vectra B, а само на Astra G.
Отговори

Shades снимка Shades 03 юни 2009 - 14:58

 Swing, на 05 Jan 2008, 01:15 PM, каза:

...


Ето това е най-точното описание. Аз ще направя малка вметка. Има много Astra G (включително и моята) с надпис DI16V отзад, които обаче са оборудвани и с двата типа мотори (Y20DTH и Y20DTL). Казвам с двата, защото съм виждал само с Евро3 версиите с такова означение.
Иначе съм го казвал и в други теми - взимайте големия мотор! Не го казвам, защото и моята е такава. Просто цените са идентични, разлика в разхода няма. За сметка на това има голяма разлика във вървежа, особено във високите и извън града. Малкият мотор е една идея по-пъргав в ниските, но само дотам. Рано или късно след това се опира до монтаж на допълнителен кулер и ремап - т.е. излишни допълнителни разходи, които могат да бъдат спестени при първоначална покупка.
Отговори

Hevy снимка Hevy 04 юни 2009 - 20:31

Няма кво да гледате кво пише на капаците... все някакви документи трябва да има тая кола :icon_wink2: , гледайте първите букви и цифри в номера на двигателя, това е модела му...
Отговори

oci снимка oci 27 юли 2009 - 18:29

Колеги интересува ме разликите във външния вид м/у двата двигателя? Колегата във второто мнение по тази тема явно е бил дал и снимки, но не се виждат(поне при мен) :icon_smile2: Най-добре ще е да ми покажете със снимки двата двигателя, понеже в гугъл написах opel dtl и първите 20страници няма снимка на двигател. Най-вече ме интересува dtl-a как изглежда, понеже dti гледах на един познат пък и май е ето това?:
Публикувано изображение
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 юли 2009 - 20:07

DTI

Забележете откъде минава въздуховода, отиващ към Интеркуулера :icon_smile2:
На втората снимка e без кората има всички датчици.


Публикувано изображение
Публикувано изображение


DTL

Втората снимка е без кора. Въздуховода отива директно към колекторите (няма интеркуулер).

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от siegfrid: 01 ноември 2009 - 13:18
Отговори

radoev снимка radoev 08 март 2011 - 16:56

Горивната помпа на X20DTH става ли на Y20DTH ? Кои части са различни по двата ?
Отговори

-b-b-b снимка -b-b-b 16 февруари 2013 - 15:23

Ще си позлоля да допълня темата, защо една от първите при търсене чрез Google.

Има двигател DTI - премаме го като техноложия на впръскване.
Това е директо впръскване на горивото в цилиндрите с употреба на електронно контролирана роторнa ГНП.
https://www.youtube....h?v=NSvfdP4urak Ето нагледн материал за директното и индиректното впръскване.
http://www.howcarswo...differences.JPG
http://i197.photobuc...on/cut-away.jpg
http://i197.photobuc...TDI-cutaway.jpg


OPEL-VW-Mazda-Renault-Ford
1:1
DTI=TDI=DiTD=dTI=TDDI

DTI (Direct Turbo Injection): Opel
TDI (Turbodiesel Direct Injection): Audi, Seat, Škoda, VW
DiTD (Direct Injection Turbo Diesel): Mazda
dTI (Direct Turbo Injection): Renault
TDDI (Turbo Diesel Direct Injection): Ford

Mного често забелязвам обяви за X 17 DTL(немския мотор), който е с индиректо впраскване тоест обикновено TD+Intercooler който се среща и
с механично ГНП с жило /Astra F/ http://images04.olx....LADo-X17DTL.jpg
и с електронно управление на ГНП - ECU /Astra G/ http://s3.postimage....ib/Graphic1.jpg

X 17 DTL не е DTI

Наличието на интеркуулер не превръща един мотор в DTI, TDI(въоще не е редно да се използва за макри извън фолцваген груп).

Такъв мотор е TDS /Isuzu-TC4EE1/ 17 DT, X 17 DT и X 17 DTL(немския мотор) те има интеркуулер но са си турбо дизели-TD за благозбучие може да казва и турбо дизел с интеркуулер, но не и TDI или DTI(което означава съвсем друго)

DTI мотори са Y 22 DTR,X 20 DTL, Y 20 DTL, X 20 DTH, Y 20 DTH, Y 17 DT/Isuzu/

И върха на сладоледа директо впръскване на горивото в цилиндрите Common rail http://bg.wikipedia....iki/Common_rail

CDTI (Common Rail Diesel Turbo Injection): Opel
CDI (Common Rail Direct Injection): Daimler, Mercedes-Benz
CRDi (Common Rail Direct Injection): Hyundai, Kia
dCi (Diesel Common-Rail Injection): Nissan, Renault
DDiS (Direct Diesel injection System): Suzuki (Common-Rail)
DI-D (Direct Injection Diesel): Mitsubishi (Common-Rail)
D-4D (Direct Injection 4-stroke Diesel): Toyota (Common-Rail)
HDi (High Pressure Direct Injection): Citroën, Peugeot (Common-Rail)
i-CTDi (intelligent Common Rail Turbo Diesel Injection): Honda
JTD bzw. JTDM (Jet Turbo Diesel Multijet): Alfa-Romeo, Fiat, Lancia (Common-Rail)
TDCi (Turbodiesel Common Rail Injection): Ford
D BMW(Common-Rail)

Такъв мотор e Z 17 DTL.

Конкуренцията на Common rail е TDI-PD Pumpe Duse от Volkswagen Group http://rb-kwin.bosch.../uis/typen.html спрян от производство около 2007г. и преминаване към Common Rail
Мнението беше редактирано от -b-b-b: 16 февруари 2013 - 17:26
Отговори

Draganov снимка Draganov 14 юли 2013 - 16:06

Привет колеги. Не искам да отварям нова тема, защото и моя въпрос е почти същият. Харесал съм си Вектра Б 2001г. 1.6 16 ( води се евро 3 по обява ). Разглеждах в гоогле снимки на различен тип двигатели, но не ми стана ясно. Въпроса ми е мога ли да разбера какъв тип е двигателят само от външният му вид ( дали е 16XE,16XEL,16XER и т.н. ) И дали пак от външният вид на двг. мога да разбера дали наистина е евро 2 или евро 3 ? Разгледах и видях, че някои имат 2 черни пластмаси в 2-та си края, някои двигатели са с една от ляво , други са една от дясно ..... трети въобще нямат ... и за това питам :)
Мерси предварително :)
Отговори

jorkata снимка jorkata 24 декември 2013 - 22:40

Здравейте, търсих друга тема, само тази намерих. Интересува ме Вектра"Б" под капака каква е видимата разлика между 2,0 DTH и 2.2 DTH. Знам че турбината на 2,2 е с променлива геометрия и предполагам е малко по- голяма, турбопътищата са идентични, отпред маркучите са същите. На 2,2 над водния радиатор мисля че имаше един маркуч повече, но не съм сигурен. Благодаря предварително на отзовалите се!
ПС: Като гледам отново, кожуха на турбото на 2,2 е с ръб, а на 2,0 няма ръб,
Весела КОЛЕДА!!!
Мнението беше редактирано от jorkata: 25 декември 2013 - 10:32
Отговори

optimeon снимка optimeon 01 март 2018 - 19:23

От много време търся такава информация!
Публикувано изображение

стари книги,Онлайн английски ,когнитивна терапия,Вход Мениджър мнение
Мнението беше редактирано от optimeon: 02 март 2018 - 10:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg