Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra F, 1.7 isuzo - губи антифриз моля помогнете

арбат89 снимка арбат89 05 януари 2008 - 16:23

Здравейте!
Имам проблем с моята астра. Купих я преди една година и от тогава постоянно губи антифриз. Маркучи не се пукат. Смених гарнитура на главата, смених блока , абе въобще дал сам към 1000 лева за майстори и ремонти. Дайте акъл не мога да разбера откъде тече и всеки път уж готова колата, взимам си я от сервиза и пак същата работа. Трябва да доливам всеки ден антифриз. Не знам , вече съм се отчаял , помогнете с акъл. От какво може да губи вода? Дали проблема е в двигатела?
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 16:28

По колко антифриз губи и за какво време?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 януари 2008 - 17:12

Колега, все пак уточни коя модификация ти е Астрата, година на производство... има ли АГУ :clap:
Отговори

арбат89 снимка арбат89 05 януари 2008 - 17:14

Автомобила е опел Астра турбо дизел 1,7 , двигател Исузу, година на производство 1998г.
Например сутрин ако има 6 л антифриз, до обяд остават към 5 л. И като че ли антифриза се смесва с маслото, защото количеството на маслото се увеличава.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 януари 2008 - 17:34

 арбат89, на Jan 5 2008, 05:14 PM, каза:

Автомобила е опел Астра турбо дизел 1,7 , двигател Исузу, година на производство 1998г.
Например сутрин ако има 6 л антифриз, до обяд остават към 5 л. И като че ли антифриза се смесва с маслото, защото количеството на маслото се увеличава.


Ако наистина се увеличава маслото, не я карай въобще, а направо в сервиза, явно някоя гарнитура пропуска, трябва да се огледа обстойно, иначе мазалото ще стане голямо. И някой читав сервиз трябва да намериш, нека колегите от твоя град да помогнат. Загубата на антифриз ти е прекалено голяма, може би и в цилиндрите влиза, през ауспуха излиза ли бял дим, капе ли вода?
Отговори

арбат89 снимка арбат89 05 януари 2008 - 17:41

 арбат89, на Jan 5 2008, 05:12 PM, каза:

 Leoncho, на Jan 5 2008, 04:28 PM, каза:

По колко антифриз губи и за какво време?


Бял дим от ауспуха излиза. А можете ли горе долу да ми кажете колко би струвал такъв ремонт.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 18:31

Ми значи гарнитурата ти е заминала,щом излиза и бял дим.....явно гарнитура,ама ти щом си я сменял,нз пак ли да е?Абе шлайфал ли си главата???/
Отговори

Andy снимка Andy 05 януари 2008 - 18:33

Щом не тече от никъде, спада нивото на охл. течност и се вдига нивото на маслото е ясно какво става. Според мен в най-безболезнения вариант трябва да се провери главата за изкривяване. Ще се наложи и нова гарнитура да купуваш. Щом си сменял блока и пак същото така мисля. Може и да не съм прав. Нека други колеги да се изкажат. Язък за новичката кола и похарчените пари и нерви :ph34r: .
Отговори

арбат89 снимка арбат89 05 януари 2008 - 18:44

 арбат89, на Jan 5 2008, 04:23 PM, каза:

Здравейте!
Имам проблем с моята астра. Купих я преди една година и от тогава постоянно губи антифриз. Маркучи не се пукат. Смених гарнитура на главата, смених блока , абе въобще дал сам към 1000 лева за майстори и ремонти. Дайте акъл не мога да разбера откъде тече и всеки път уж готова колата, взимам си я от сервиза и пак същата работа. Трябва да доливам всеки ден антифриз. Не знам , вече съм се отчаял , помогнете с акъл. От какво може да губи вода? Дали проблема е в двигатела?



 арбат89, на Jan 5 2008, 06:40 PM, каза:

 арбат89, на Jan 5 2008, 04:23 PM, каза:

Здравейте!
Имам проблем с моята астра. Купих я преди една година и от тогава постоянно губи антифриз. Маркучи не се пукат. Смених гарнитура на главата, смених блока , абе въобще дал сам към 1000 лева за майстори и ремонти. Дайте акъл не мога да разбера откъде тече и всеки път уж готова колата, взимам си я от сервиза и пак същата работа. Трябва да доливам всеки ден антифриз. Не знам , вече съм се отчаял , помогнете с акъл. От какво може да губи вода? Дали проблема е в двигатела?


Шлайфах главата, след това я смених с друга втора употреба, смених гарнитура. А за блока не съм сменял моя грешка. Нов блок, доколкото знам е много скъп. Ако трябва да сменя блока, то по-добре да взема нов двигател втора ръка. Какво ще ме посъветвате? Грешни пари ц-ц-ц.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 18:45

Добре де стига цитира все едно и също :D Ами да главата или трябва да се изшлайфа или е пукната някъде.Може да налееш течно стъкло 50гр в антифриза при топъл двигател и да караш то ще се наслои там където е пукнато да кажем,ако е пукнато,гарнитура 100% е отишла тва е ясно-а другото ти е в главата не блока-или има изкривявания,или е пукната,което е по-вероятно! Успех
Отговори

Andy снимка Andy 05 януари 2008 - 18:48

Не знам защо цитира всичко това. Проблемът няма как да е в самия двигател, в смисъл в бутала, сегменти, вал, лагери, клапани, пружинки, шайбички... Някъде пропуска антифриз навътре и отива в горивната камера. Според най-логично е проблема да е в главата. Да речем колата е прегрявана и главата се е деформирала.
С този двигател не съм запознат и нямам представа как стоят нещата с водната помпа - дали там няма някоя гарнитурка или нещо друго, или проблема да е в нея, не знам дали от там може да тече навътре :clap:

Най-добре да не кара!!! Направо на буксир в сервиз, но изпитан!
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 18:49

Ами значи изпълни процедурата с течното стъкло и карай докато спре антифриза.Ква е тая кола що не си махнал досега?Стига сте ги зимали тия измислени двигатели!Ей така ще берете ядове,ти направо си си поднавил двигателя,а то все същото.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 януари 2008 - 18:56

 Leoncho, на Jan 5 2008, 06:49 PM, каза:

Ами значи изпълни процедурата с течното стъкло и карай докато спре антифриза.Ква е тая кола що не си махнал досега?Стига сте ги зимали тия измислени двигатели!Ей така ще берете ядове,ти направо си си поднавил двигателя,а то все същото.


На всеки може да се случи подобна ситуация, кой знае как е карана колата преди да я купи колегата...
Пък и гледам, че е ходил няколко пъти в сервиз, явно толкова разбират и там, щом дотук се е стигнало...
А относно измислените двигатели - това е малко пресилена квалификация, има доста сериозни хора от форума, които
са с такива двигатели, да не вземат да се обидят сега.
Отговори

арбат89 снимка арбат89 05 януари 2008 - 19:01

каква е тази процедура с течното стъкло?Откъде мога да си го набавя? А и няма кой да ми я купи такава...
Отговори

Andy снимка Andy 05 януари 2008 - 19:02

А, ти блока не си сменявал... ами, има вероятност да се пукнал някъде я от студ, я от зор. Значи трябва да я закараш някъде, където разбират, щото навсякъде ще ти вземат парите. Въпросът е да я направят, този път наистина. Сега с тази глава втора употреба не се знае знае ли се, т.е. може и тя да е толкова читава.
Все си мисля че проблема ще се окаже пукнатинка по блока вследствие на подценен проблем със студа - недостатъчна охл. течност в системата, или недобро смесване на антифриза с вода.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 19:03

Абе може то,ама човека си кара една година така бе,тва нормално ли е ми кажи?Бахти колата аз ако ми прави така досега щях да съм я насякал с брадвата бе!Те и по сервизите както казваш толкова разбират,и гарнитурите по магазините са фалшиви,ама и тези дето купуват и те не знаят какво купуват!Така че взимайте си оригинален мотор не такива тд и исузута!Какво купувате мотори,които изобщо не познавате,не знаете какво има под капака и взимате а пък не знаете дори дали е в изправност колата!Моля бъдете малко по-наблядателни-не искам никой да обиждам,ама кво се излагате малко ли хубави опели има,че сте тръгнали Исузу! Айде живи и здрави
Отговори

Andy снимка Andy 05 януари 2008 - 19:05

Човече, в никакъв случай не пали повече колата! Ще скапеш всичко! От това положение или буксир, или на платформа и право в сервиз за оправяне, никакво палене! 1 л. е супер много за един дообяд.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 19:06

По железарските магазини ги има тия течните стъкла-при топъл двигател отваряш капачката наливаш 50 гр и караш някъде на дълго разстояние за да може да отвори 2 кръг на циркулацията и да натрупа пробива със стъкло-то се втвърдява след това,ще се наслои и после ще видиш дали ти е пукнат или блока или главата ;) Айде после кажи кво е станало
Отговори

Andy снимка Andy 05 януари 2008 - 19:06

Да бе, и аз се чудя как така още върви :clap: цяла година.
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 05 януари 2008 - 19:10

И аз тва се чудя :D ами то е изкарала толкова много,сега за една проба нищо и няма,ами като смеси маслото с антифриза какъв цвят добива маслото?

Значи съвета ми е-ако наистина ти е пукнат блок или глава направо зимай го хвърляй тоя двигател на вторични и си вземи един обикновен 1.7Д и си карай колкото искаш с него ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg