Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Омасляване на картера

overkill снимка overkill 09 юни 2009 - 11:36

Колеги на скоро видях че ми е омаслен доста картера но все не остават пари и време да се занимая с тоя проблем ,та реших да пусна темата информативно ако някой е правил процедурата по смяна на гарнитурата да каже за кви пари става дума за самата гарнитура и за работата изобщо,че не е лошо и да се почисти цедката на маслената помпа при тая процедура .
Двигателя се вижда от профила!!!!
Пък и за съжаление с търсачката нищо не открих ,та надявам се че ще ме ориентирате за финасовата страна на тази процедурка.
Поздрави!!!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 09 юни 2009 - 11:43

Смяната на гарнитурата и почистването на картера има благотворен ефект за работата на
двигателя.
За Вектра А миналата година към 70 лева мисля излезе цялата схема.
Отговори

oska снимка oska 09 юни 2009 - 13:14

че ти и сам можеш да си я смениш,колко ще струва 1 гарнитура,моята струваше 12-13лв.корка беше ми станал на мазало-1 час търкане за да се отлепи.само че смених и маслото.като поставям новата гарнитура сложихме и малко силикон от термоустойчивия,и това е.сега от 1 месец нито следа от масло а иначе не се виждаше картера от наслоения боклук.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 30 май 2014 - 16:35

При мен се получи подобна ситуация.Реших и отидох на сервиз.Смениха ми гарнитурата на картера но...сълзенето си остана.Връщам се в сервиза и показвам...Обясняват ми че може да е от семеринга на разпределителня вал.Признавам си..Несъм учил за двигатели.Някой били ми казал какво решение да взема....Дали гарнитурата не е поставена професионално или е възможно този семеринг да ми омаслява картера.
Отговори

илчо снимка илчо 31 май 2014 - 06:00

Забърши идеално картера от всякъде,а ако може измий с водоструйка..
Направи малък пробег и на канала, виж от коя страна се омаслява..
Ако е от страната на ремъка, добре,но ако е от към скоростната кутия.....става скъпо,макар,че съм 99% сигурен,че е от друго място...
За тези течове има написани романи из форума,но в повечето случаи е от гарнитурата/те, много е важно да бъдат идеално почистени повърхностите,да се провери дали картера няма усукване/изкривяване и най-вече да не се пренатягат болтовете...
Това със семеринга, ако е от към ремъците, сменя се лесно, трябва да се свалят ремъци и шайба, със шило се пробива семеринга на 2 места срещуположно и се навиват 2 види и с 2 чифта клещи/керпеден се измъква, като вземаш нов семеринг гледай маслоотблъскващите ламели ...има леви и десни...
Ако омаслява от към маховика...там става сложно...скъпо..
При мен омасляваШЕ от колектора на топлообменника на маслото,сменихме О пръстена и няма проблем,но доста време омазваше и доста масло губеше от тръбичката/маркучето на смазването на турбината...уж всичко добре стегнато, няма спуквания,а омазва...за сега уж не е омазано...много,но...
Абе ако не омазва много..карай си колата и не се кахъри..
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 27 юли 2014 - 16:51

След дълго беседване с сервизи и майстори ме увериха че се налага смяна на семеринг на разпределителния вал.Автомобила и така може да се движи...Ремонта за неговата смяна излиза цифра пари..а самия семеринг е 10-15 лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg