Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Вектра дизел или бензин комби Моля за помощ

oci снимка oci 16 януари 2012 - 22:27

 Ханът, на 16 януари 2012 - 22:15, каза:

Колеги,

Няма ли да му е по-полезно на бъдещия колега (ако не се е отказал вече) ако изброите с какви проблеми сте се сблъсквали през годините експлоатация на двата вида двигатели. И на мен ми е интересна темата, а тя не е "на кой колко му гори".


Ако ти изброя с какви проблеми съм се сблъсквал през годините няма да си купиш Вектра Б повярвай ми ;)
Отговори

Ханът снимка Ханът 16 януари 2012 - 22:50

:) за съжаление не се сещам да има съвършена машанина. още повече да се продава на старо :) и все пак, може би има проблеми, които са в категорията "често срещани" или "когато си купувате Vectra B, внимавайте за...".
Отговори

npace снимка npace 17 януари 2012 - 14:12

Ех, колеги....ако имах една хилядарка сега, веднага щях за зашия една газ на Астрата - без да се замисля.Виждам как спорите за градското че нямало смисъл от газ.Ами да съпоставим едни и същи коне бензин и дизел и да видим как стоят нещата а?
Ето ви тема за размисъл: C14SE на бензин vs. 1.7D (не знам дизеловите кодове).И двата агрегата са 82 к.с.Ако карате бензиновия мотор на бензин ще давате по 8х2,49 = 19.92 лв./100 км., а за дизел ще давате 5.5х2.64 = 14.52 лв./100 км. - 5 кинта в махалата на всеки 100 км.в полза на дизела.Само че -> ако караме бензиновия на газ (палиш - дюзите цъкат по 5-6 пъти и минаваш на газ) ще ви гори кило отгоре да кажем 2 -> 10х1,30 = 13 лв./100 км. и слагаме лев и пеесе в м'хлата -> файда йок ама като се замислиш си е по евтино с цЕл лев и пеесе! :D

A дали 1.7Д 82 магарета гори 5.5 градско??? ;)
Отговори

Гостivozet_* 17 януари 2012 - 16:23

+1

Дизeлът до края на 2012г. ще стане 3 лева.
Мнението беше редактирано от ivozet: 17 януари 2012 - 17:58
Отговори

hudson снимка hudson 17 януари 2012 - 19:35

А дали бензина и другите горива ще изостанат, а?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 януари 2012 - 20:31

Мите, колкото и да изостанат, съотношението на цените газ- нафта във вида 1 към 2 ще се запази, така че пак ще е по- изгодно на газ. Но това е въпрос на лични предпочитания и никой не може да убеди другия, че е прав- всеки си решава за себе си, така че този спор- бензин/газ или нафта започва да става като спора кое е първо- яйцето или кокошката.
Отговори

Trendo снимка Trendo 17 януари 2012 - 21:44

 zdravkop, на 17 януари 2012 - 20:31, каза:

Мите, колкото и да изостанат, съотношението на цените газ- нафта във вида 1 към 2 ще се запази, така че пак ще е по- изгодно на газ. Но това е въпрос на лични предпочитания и никой не може да убеди другия, че е прав- всеки си решава за себе си, така че този спор- бензин/газ или нафта започва да става като спора кое е първо- яйцето или кокошката.

Какъв газ бе колега явно си се объркал или не си имал дизел.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 януари 2012 - 22:06

Айде, вчера се регнал и вече капацитет. :newsm05_41: Ти явно не четеш какво съм написал за спора. Или не знаеш нищо вечния въпрос кое е първото- яйцето или кокошката. :naughtynono:
Отговори

Trendo снимка Trendo 17 януари 2012 - 22:20

 zdravkop, на 17 януари 2012 - 22:06, каза:

Айде, вчера се регнал и вече капацитет. :newsm05_41: Ти явно не четеш какво съм написал за спора. Или не знаеш нищо вечния въпрос кое е първото- яйцето или кокошката. :naughtynono:

Няма значение от кога съм но си ми смешен с мисленето си да казваш че газта е по добра от дизела.
Отговори

boichev снимка boichev 17 януари 2012 - 22:26

 zdravkop, на 17 януари 2012 - 22:06, каза:

Айде, вчера се регнал и вече капацитет. :newsm05_41: Ти явно не четеш какво съм написал за спора. Или не знаеш нищо вечния въпрос кое е първото- яйцето или кокошката. :naughtynono:

Колега, защо не спреш да се изявяваш като най-умния, най-разбрания, най-грамотния в този Форум? Не спираш да правиш забележки, каточели ти си перфектен от всякъде? Какво като вчера се е регистрирал Колегата, това не му дава право да има мнение по въпроса ли? Или трябва да имаме по 2000-3000 хиляди мнения за да можем да коментираме дадена тема? Много високо си в облаците, слезни малко на земята, не си ти най-големия тарикат. :icon_wink2:




п.п. Ако дизела и бензина станат 3 лева, незнам защо, но си мисля че и газта ще стане поне 2 лева, дано да грешим. :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 17 януари 2012 - 22:31

Здравко, ако нафтата стигне 3 лв, цената на другите горива едва ли ще те вълнува толкова - товарния и обществения транспорт са на дизел и следователно всички цени ще скочат нагоре.
Колкото до икономическата гледна точка, колегата oci ги е класирал много добре. Останалото е въпрос на лични предпочитания и за какви дестинации се използва най-често колата.
Лично мен ме кефи да си карам на 1500 оборота и като натисна педала, колата да тръгне веднага, а не да чакам да подмина 2500 оборота и на бордови компютър да се въртят цифри от сорта на 20-30 литра на 100км.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 януари 2012 - 18:32

 zdravkop, на 17 януари 2012 - 20:31, каза:

Но това е въпрос на лични предпочитания и никой не може да убеди другия, че е прав- всеки си решава за себе си, така че този спор- бензин/газ или нафта започва да става като спора кое е първо- яйцето или кокошката.

Тъй като явно не четете, а пишете без да четете, цитирам част от мнението си, дано сега да го прочетете. Всеки си държи на горивото, което кара и доводи от сорта на: ти си се объркал, смешен си, тарикат си, нямат нищо общо със спора газ или нафта. И до утре да ми обяснявате, че е по- изгодно на нафта, аз ще си карам на бензин. И обратното- до края на годината да ви убеждавам, че е по- изгодно на газ, вие ще си карате на нафта. Така че пак стигаме до екзистенциалния спор за яйцето и кокошката. дано сега да сте разбрали.
П.С. Бойчев, ниога не съм бил тарикат и не се стремя да бъда- това е далеч от моето разбиране за живота. Отделен е въпросът ти какво влагаш в тази дума.
Есил, имаш нужда от малко образоване. Няма да ти е излишно. А дали се правя на велик- има колеги, които ще преценят.
Отговори

proleten снимка proleten 18 януари 2012 - 19:56

 Trendo, на 17 януари 2012 - 21:44, каза:

Какъв газ бе колега явно си се объркал или не си имал дизел.


Не знам Здравко дали се прави на велик, но знам, че мнения като горното могат силно да подразнят всекиго! Самата истина е, че в спора газ - бензин - дизел няма победители, тъй като доводите са всевъзможни, плюсовете и минусите също. И според мен на газ е по изгодно и ще си остане така, въпреки, че през зимата с този бензин дето го гълта ГИ нещата се поизравняват.Давайте го по толерантно към чуждите мнения колеги!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 януари 2012 - 21:37

Ето един колега, който първо чете, а после пише- proleten. :thu: Така е колега, и аз това казвам вече няколко дни, но всеки си хвали своето с доводи, които нямат нищо общо с аргументацията. Газ или нафта е спор като Астра или Вектра- т.е. без победители, както каза ти.
Според мен трябва да се направи едно социологическо проучване колко хора във форума са на газ и колко на нафта, въпреки че и това няма да реши спора.
П.С. Това ми е последният пост в този спор.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 19 януари 2012 - 09:50

Поредната тема ,която е осрана до неузнаваемост.Които и да пусне тема ,независимо в каква насока е ,трябва да се осере ама хубаво.Всеки има нерви,всеки се дразни от мнението на другия ,ама като че ли само ние тука се форсираме повече от останалите форуми.Вместо да дадете компетентно мнение ,или най-малкото да напишете къв разход ви дава автомобила ,вие серете ли серете.Ясно е че едни ще разбират повече от други ,ама начинът и тонът им на държане ,е под всяка критика.Като разбираш повече ,не значи че трябва да се държиш като че си хванал господ за шлифера.Предполагам че е хубаво всеки да пише и грамотно,но пък е човешко всеки да направи грешка.Някой екземпляри ,само това и чакат,някой да обърка и една буква и хоп да го покажат някъде.Ако понамалите темпото малко с тези селски разкази ,като че ли нещата малко ще се оправят.Все пак е форум за автомобили,и целта му е да си помагаме ,макар и с не толкова компетентни мнения,но пък е и хубаво да търпите критики от колегите си .Фактът че някой се е регнал днес тук, не значи че е по прост от другите(и такива неща прочетох)Нека всичко да е в норма колеги.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 19 януари 2012 - 09:56
Отговори

Shades снимка Shades 19 януари 2012 - 10:20

Колеги, въздържайте се от безсмислени коментари или лични нападки. Спестявам наказанията на заслужилите, но при следващото минаване някой ще мине в отпуск! Или спорете нормално или слагаме катинар, тя и без това темата е неизчерпаема.
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 19 януари 2012 - 19:02

В крайна сметка ще е интересно какво е решил автора на темата и защо...
Отговори

proleten снимка proleten 20 януари 2012 - 00:10

Както и дали тази тема му е помогнала или го е объркала?
Отговори

Гостivozet_* 21 януари 2012 - 17:02

Една статуя по темата. :confused:


Публикувано изображение Публикувано изображение
Отговори

Гостcecoo1977_* 28 януари 2012 - 13:52

колкото повече чета забелязвам, че темата стана в спо.Не знам човека дали си купи кола,но май по скоро ни даде повод да се докажем кой в каква заблуда живее,:)едно мнение негово не видях повече да е написал..Та и аз да се включа в спора,карал съм и бензин и дизел,разликата която видях аз е че при дизела по рядко отваряш капака,на газовата бях и се специализирал до съваршенство в настроиките,един ден работи ок,след два дни все едно не е мойта кола.И да ви кажа не мога да съпоставя точно нещата но имам спомен,че като се качих на дизел ми направи впечатление че с 20 лв минавах доста повече километри,макар че бях негативно настроен към дизела.Сега стигнах до мнение че каквато и кола да си вземеш на старо си е кенеф и само ще те вкара в неприятни занимания по сервизите,май хората в цял свят по рано са разбрали истината,че колата е да си вършиш работа а не да го превърнеш в занимания и за това ги карат до 200 000км и ги хвърлят.И НАКРАЯ АКО ЧОВЕКА ВСЕ ОЩЕ ОЧЧАКВА МНЕНИЕ АЗ ЛИЧНО МОГА ДА КАЖА МОЕТО Е ДА ГЛЕДА ПО НОВА ГОДИНА И ПО ЗАПАЗЕНА,С НАДЕЖДАТА ЧЕ Е НА ПО МАЛКО КИЛОМЕТРИ:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg