Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вдигане на максималната скорост по магистралите?!

Icemann снимка Icemann 14 декември 2011 - 14:26

 Марто, на 14 декември 2011 - 10:32, каза:

Холандия , която е супер равна като цяло и в асфалта на магистралата можеш да се огледаш и да си оправиш прическата е с ограничение 120км/ч . Ама така са си сметнали и явно ги устройва.

В Холандия е 120, както и в Белгия, заради множеството включвания и детелини по магистралите,както и километричните задръствания. :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 14 декември 2011 - 15:39

Ще има едно малоумно оправдание за глоби по-малко, това е. Ако махнат и всички табели 40 около бензиностанции и ги накарат да си направят ускорителна лента, още едно. Който е карал с превишена скорост пак ще я превишава, но поне хората, които искат да стигнат бързо и комфортно от А до Б няма да се налага да ровят из шубраците за скрит полицай покрай малоумните ограничания.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 14 декември 2011 - 15:41

Що не го направят като Англия, да си има табели на всякъде - да си пише къде ни снимат, къде има патрули и т.н .Що всичко трябва винаги да е скрито покрито с цел няква облага?
Отговори

Жорко снимка Жорко 14 декември 2011 - 17:29

Твърдо съм ПРОТИВ! Пътищата ни изобщо не са за такива скорости, с изключение на няколко нещастни участъка от магистралите ни. Даже считам, че и тази скорост е твърде висока. Пък както и един колега спомена по-горе, за много шофьори това е минималната скорост по магистрала.
А ето и един пример, който ще охладни страстите на много "състезатели": В доста европейски държави скоростта по магистралите е 110 км/ч. А в САЩ там ограниченията за максимална скорост по магистрала са 55-65 мили, равняващо се на90-105 км/ч. Всеки може сам да ги провери тези данни.
Защо ли там жертвите по пътищата са много по-малко отколкото в Булгаристан?
Пожелавам на всички леко и безпроблемно шофиране!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 14 декември 2011 - 17:52

Ограничението никога не е спасявало живот. Нито глобите. Гонят за ГО - масово карат без гражданска. Вдигнаха глобите - спряха да ги плащат. Чух от познат за акт за превишена скорост от 1100 лв - 210 км/ч при ограничение 40 на 6 лентов път. Кой ще го плати? Никой нормален човек. Всеки ден виждам на Орлов мост коли, които пред 25 камери правят забранен завой. Дали плащат за това? Едва ли. И 50 км/ч да направиш ограничението на магистралата, пак ще се пребият там годишно едни 255 души, които и сега го правят. Ако им махнеш билбордите, ще се обръщат в канавката. Ако махнеш канавката ще уцелят надлез. Който не желае да е разумен, няма как да го накараш.
Иначе аз по магистрала карам обикновено с 110-120.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 14 декември 2011 - 17:59

Големи моралисти,голямо чудо...И 25 км да е ограничението, и 250 да е, все ще има камикадзета.Вярно,че и пътищата не са ни мед и масло,но вече всеки трябва да си прецени къде с колко да кара и колко може колата му,а и самият той.

Пп сега като ограничението е 130 ,като се прибирах от София миналата седмица в един участък на АМ Тракия карах с около 160,а ме минаваха като спрял...Дали ги бърка ограничението ?
Отговори

qwer6 снимка qwer6 14 декември 2011 - 18:20

 Liubeznia, на 14 декември 2011 - 07:31, каза:

Ама и ти си един хитър Петър... в ТОЗИ линк има таблица с ограниченията на скороста в Европейските държави. Много ми е чудно, след като всичките от тях имат по-хубави и повече пътища от нас и пак всичките карат по-нови коли, защо ограниченията и там са 130км. Примерно в една Италия която има страхотни магистрали и там е 130км./ч или викаш и там още от едно време от Жигулите и Москвичите?


Не ти е актуален линка. Вече втора година в Италия си карат легално с 150км/ч + 10км толеранс по магистралите. http://www.automedia...icle_10214.html ;)
Отговори

qwer6 снимка qwer6 14 декември 2011 - 19:06

 Жорко, на 14 декември 2011 - 17:29, каза:

Твърдо съм ПРОТИВ! Пътищата ни изобщо не са за такива скорости, с изключение на няколко нещастни участъка от магистралите ни. Даже считам, че и тази скорост е твърде висока. Пък както и един колега спомена по-горе, за много шофьори това е минималната скорост по магистрала.
А ето и един пример, който ще охладни страстите на много "състезатели": В доста европейски държави скоростта по магистралите е 110 км/ч. А в САЩ там ограниченията за максимална скорост по магистрала са 55-65 мили, равняващо се на90-105 км/ч. Всеки може сам да ги провери тези данни.
Защо ли там жертвите по пътищата са много по-малко отколкото в Булгаристан?
Пожелавам на всички леко и безпроблемно шофиране!


В САЩ магистралите са по-скоро големи градски булеварди. Магистралното движение там си е градско движение. В извънградските райони ограниченията остават ниски, защото като цяло пътищата там минават през доста диви райони за разлика от Европа, където винаги си близо до населено място и може да разчиташ на аварийна помощ.

И не, не са им по-малко жертвите на пътя, нито като абсолютен брой, нито спрямо броя автомобили.http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate. Просто там катастрофите са почти изцяло по вина на шофъора, докато тук ни убиват опасни двупосочни пътища и безумни препядствия и маркировки.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 декември 2011 - 21:20

Не понасям българи, които обиждат родината си и я наричат Булгаристан! Като е Булгаристан къв го дириш тука? Отивай си където щеш, но не обиждай родината си! А ако искаш да живееш тук, то се постарай да бъдеш за пример на другите около теб, работи цял живот за България, но не я плюй, защото държавата сме всички ние- аз, ти, той- всички!
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 14 декември 2011 - 21:33

 AirRaidSiren, на 13 декември 2011 - 17:39, каза:

Независимо дали ограничението е 80, 140 или 220км/ч. камикадзета винаги ще има. Аз съм също ЗА. Смятам, че всеки НОРМАЛЕН шофьор може да прецени къде и с колко да кара. :thu:

Ето това е наи точния отговор!
Отговори

oci снимка oci 14 декември 2011 - 21:41

На АМ Тракия след караулката на София пускам темпомата на 180 и го спирам само на Хепи-то заради камерата(и когато ме засече някой). Има места където карам с !!!200!!! с 10 годишната си вектра. Ако имах по-хубав автомобил сигурно и повече щях да настъпвам! На Хемус карам с темпомат на 160 и проблеми нямам - това че вие не смеете/можете да карате с повече от 100 не значи че трябва ограничението да е такова. Обаче едно си знаем едно си баем - нямаме пътища, нямаме това нямаме онова...

Поздрави от едно камикадзе.
Отговори

BULLDOG снимка BULLDOG 14 декември 2011 - 21:49

Господ,няма търпение да те види.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 декември 2011 - 21:51

 oci, на 14 декември 2011 - 21:41, каза:

На АМ Тракия след караулката на София пускам темпомата на 180 и го спирам само на Хепи-то заради камерата(и когато ме засече някой). Има места където карам с !!!200!!! с 10 годишната си вектра. Ако имах по-хубав автомобил сигурно и повече щях да настъпвам! На Хемус карам с темпомат на 160 и проблеми нямам - това че вие не смеете/можете да карате с повече от 100 не значи че трябва ограничението да е такова. Обаче едно си знаем едно си баем - нямаме пътища, нямаме това нямаме онова...

Поздрави от едно камикадзе.

Само дано скоро да не си минавал по Тракия, че на Ихтиман под моста има камера и щом намаляваш чак на Хепи...
Отговори

oci снимка oci 14 декември 2011 - 22:00

 Жоро, на 14 декември 2011 - 21:51, каза:

Само дано скоро да не си минавал по Тракия, че на Ихтиман под моста има камера и щом намаляваш чак на Хепи...


Човек, нали знаеш че всичко това го пиша малко афектиран. Естествено че постоянно има коли и камиони които се изпреварват и намалям много по-често от това. Но въпроса е че пътя позволява много по-високи скорости от това 130, което е позволено по закон. Дали трябва да се вдигне ограничението или не - не знам. Но айде стига с това вечно обяснение - нямаме пътища трябва даже по-бавно да караме. Новата "магистрала" до Перник повечето сме минавали, че тя е на масло!
Отговори

BULLDOG снимка BULLDOG 14 декември 2011 - 22:19

И аз съм твърдо ЗА! Дори за 160км/ч съм ЗА! Писнало ми е от икономисти дето карат с 90-110 и не се съобразяватс тези които карат със 150.Според мен трябва да се съобразяват,защото това е магистрала.Както и не може прост тираджия да вижда че има кола в лява лента и той да тръгва да изпреварва друг Тир с разлика от 5км/ч.Ей такива са за бой и ебане.
Отговори

doolettle снимка doolettle 14 декември 2011 - 22:25

...ами немога да го разбера българина!!! Ако е малко ограничението "ами мното малки ограничения- що не ги вдигнат малко" , ако решат пък да направят нещо по въпроса "това си е популизъм".... винаги някой ни е крив. Съгласен съм, че не всичко зависи само и изцяло от нас но определено прекаляваме с мрънкането.
Както почти всички колеги писали дотук и аз съм твърдо ЗА!! 140-150 си е една перфектна скорост която не е толкова висока, че да нямаш никакво време за реакция а не е и като да се тътриш със 100. Естествено карам със 140 само коли които позволяват това и които не се тормозят с тая скорост. Да не забравяме, че от днес за утре няма как да се оправим. Може да е капка в морето но е крачка напред. И нека не се лъжем (обръщам се към колегите които говорят за макс скорост 100-110 и без да се обиждат) - повечето катастрофи стават заради ОГРОМНИТЕ РАЗЛИКИ В СКОРОСТТА на движение В чужбуна не ми се налага да изпреварвам и побелелите бабички!! Като са разрешени 120- ами карат си със 120 или 110. И въпреки това средната скорост ми е над 85 извън града. А тука кво правим - накой тръгнал да си разходи Д-то и си се шляе с 50-55, и си се любува на пейзажа, и си бъбри сладко сладко с другите пътници и вс му е равно. Да ама на оня отзад може да му пари под шапката и да гони минутите (това е масово явление). Ами повярвайте ми, в такава ситуация и най търпеливите хора поддават. Е тогава най-често стават белите. Ако всички си караме с една нормална скорост и 180 да е ограничението няма проблем. Аз лично (а и много като мен) ще си се наредя като патетата в колонка по един и ще си движа най-спокойно без да се налага да дебна момента да изпреваря непукиста пред мен и без да се налага някой да прави същото спрямо мен. Докато не почнат да се пишат глоби за безпричинно ниска скорост Няма да се оправим. Дори в момента, доста след началото на XXI век все още си имаме безсмислените ограничения на всякакви места. На някои не им пука и си карат както сметнат за добре(в повечето случаи нормално), други пък са съвестни щофьори и си спазват великото огреничение (примерно масовото 60 на първокласни пътища) трети пък преизпълняват плана и падат на 50 щото може да няма аптечка и така със сигурнос полицая нама да го спре за проверка и в тая ситуация като се намери едно камикадзе дето не го е*е за нищо и става МААЗАЛО!!
Ако 140 са ви много, карайте си в дясно със 120 или 100 и всички са щастливи. Ако са ви малко, ами превишете ги но без изцепки. Щофьор без грешки няма но важното е да ги осъзнава и да ги избягва занапред. Нека да караме по-разумно според ситуацията а то другото ще си дойде на мястото и са тия 10км/ч никой няма да се сеща. :icon_wink2:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 14 декември 2011 - 22:46

 doolettle, на 14 декември 2011 - 22:25, каза:


Първото наистина смислено мнение след цялата тирада от мрънкачи, разбирачи и спортисти.
Адмирации :good:
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 14 декември 2011 - 23:01

 Бижо Бижев, на 14 декември 2011 - 14:19, каза:


Kolega, ti naprawo razbi na puh i prah temata! Малко по-празнично да я караме все пак!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 14 декември 2011 - 23:05
Причина за редактиране:: Кирилица !
Отговори

de_kata снимка de_kata 15 декември 2011 - 00:42

 doolettle, на 14 декември 2011 - 22:25, каза:




Напълно съм съгласен.
Според мен скорост от 150-160км/ч си е напълно нормална за магистрала :love_opel: .
Отговори

Icemann снимка Icemann 16 декември 2011 - 04:07

Магистралите според мен трябва да са като в Германия- с препоръчителна скорост. Лимит 120 да има след Траянови Врата на Тракия до Шел Пазарджик. Като изключим споменятия от мен участък, в Германия съм карал на нелимитирана магистрала, която е със същата ако на места не и по-лоша настилка. Както каза колега по-горе, проблема не е от скоростта а от разликата в нея... Едно е със 160 да минеш кола, която се движи със 150, а съвсем друго да прелетиш със 160 покрай кола, която пъпли със 100. Лошото е, че в Германия ако колата ти не позволява скоростта хората избират първокласния път, който не е по-лош. Тук всеки се бута на магистралата защото сигурно първокласния път Пловдив-София човек ще си остави окачването по него.
Мнението беше редактирано от Icemann® DiDi: 16 декември 2011 - 04:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg