Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Закупуване на Вектра C

stambata снимка stambata 26 септември 2016 - 08:10

Здравейте, след Кадет, Вектра Б, сега мисля да премина към Вектра Ц. Вектрата Б беше с двигател 1.8 - 115 к.с. Харесал съм сега вектра Ц - бензин 1.8 - 140 к.с. с газов инжекцион - висок клас с омаслителна система на клапаните. Годината е 2009 г. а цената - 12500. С двузонов климатроник, пълен ел. пакет, кожа, подгрев на седалките и др. Според Вас цената висока ли се вижда, и за какви проблеми трябва да се оглеждам, избора ми на двигател добър ли е. По принцип карам доста километри месечно. Като цяло да ли е скъпа и поддръжката на този двигател. Благодаря Ви предварително
Мнението беше редактирано от stambata: 26 септември 2016 - 08:26
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 26 септември 2016 - 20:29

Ctrl+F
Отговори

yago снимка yago 26 октомври 2016 - 15:19

и аз се бях ориентирал към този двигател но след изчитане на горната тема много се замислих.ако има проблеми с двигателя на тези км за покупка втора употреба и цени около 10 хил.лв си е направо бомба.А като съединител малко инфо дали е с демпферен маховик защото и той е с висока цена
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 октомври 2016 - 08:28

 Petar_kazakov, на 26 септември 2016 - 20:29, каза:



Не намирам иконката за поклон. Как откри търсачката, виж колегата неможа...

 yago, на 26 октомври 2016 - 15:19, каза:

...А като съединител малко инфо дали е с демпферен маховик защото и той е с висока цена


Чакай, че ме вкара в мисли... Бензиновата 1.8ца е едномасов с демферни пружини....
Отговори

yago снимка yago 27 октомври 2016 - 14:56

И като цена сигурно не е малко.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 27 октомври 2016 - 16:36

 yago, на 27 октомври 2016 - 14:56, каза:

И като цена сигурно не е малко.


даже напротив https://www.autopowe...d13359c110.html
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 27 октомври 2016 - 23:41

 Жоро, на 27 октомври 2016 - 08:28, каза:

Не намирам иконката за поклон. Как откри търсачката, виж колегата неможа...

В skype е (bow), тук има една ... :knee: ама е малко пресилена може би.
Може би е тази :sup: (rofl)


 Жоро, на 27 октомври 2016 - 08:28, каза:

Чакай, че ме вкара в мисли... Бензиновата 1.8ца е едномасов с демферни пружини....

това което колегата казва е едномасов маховик и съединител с демпферни пружини.
Тоест еФтинко, както и колегата Dechkko е споделил линка със съединителите, и маховика не е скъп в сръвнение с двумасовите.

1,6 и 1,8 са с едномасови маховици, всички останали двигатели са с двумасови.
1,9 дизел не е за подценяване ... а и маховика е значително по-евтин 600-800лв в сравнение с 1200-1500 за другите модели.

А и тоя маховик го сменяш веднъж на два съединителя ... което си е бая км ...
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 27 октомври 2016 - 23:44
Отговори

yago снимка yago 28 октомври 2016 - 08:23

аз клонях само към 1.8 бензин 140 к.с. но трябва да започна да гледам и към малкия 1.9 120 к.с. които с преработка от стефанов сервиз ще стане 165 к.с.
За бензиновия слагането на ГИ май значително намаля живота на ДВГ то.Почнах да гледам и тези с автоматична скоростна кутия защото повечето оферти с км около140 х.са такива.Там отпада съединителя като разход по подмяна
Отговори

hristo_k1984 снимка hristo_k1984 28 октомври 2016 - 18:31

Здрасти,карам Vectra C 1.8 140 коня ,2008 година,Взех я преди 7-8 месеца и веднага и сложих газов инжекцион с OBD.Много добра работа на мотора,много безшумно работи и разхода и на газ е много приличен.Не съм сменял нищо по ходовата част за сега макар че нещо отзад ми потропва.Относно обслужването е прилично също откъм пари.Моята е с 5 скорости и доколкото знам тези с 5 скорости нямат демпфер,а само тези с 6 скорости имат(но не съм на 100% сигурен ,за да не говоря глупости,просто така ми казаха ,но може да се провери)С климатик съм,не е с климатроник.Като цяло съм доволен
Мнението беше редактирано от hristo_k1984: 28 октомври 2016 - 18:58
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 октомври 2016 - 19:14

Нали не вярваш на километража дето е написан и като те е страх от демпфера прочети темите за автоматиците и тогава ще разбереш че демпфера е без пари пред подръжката и ремонта на автоматика да не дава господ да се развали че не са и много хората дето им разбират и тогава хилядарките вървят за проба-грешка.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 29 октомври 2016 - 11:09

Христо, надявам се не вярваш че заради 6-та скорост се слага двумасов маховик ... неговата функция е доста по-различна.
Първо няклко основни неща, основната функция която изпълнява е да обира разликите в колебанията между двигателя и колелата (скоростната кутия).
тоест изглажда колебанията от двигателя преди да стигнат в скоростната кутия, че можат да бъдат пагубни за зъбните ѝ колела.

Не съм много сигуен в историята и как са еволюирали но да предположим че първо маховика е бил едномасов, просто за по-лесно обяснение. :-)
Та, при едномасовите маховици, феродовият диск на съединителя е демпферен, има прожини в него който изпълняват функцията. Който е виждал диска може да е забелязал тези пружини, който не Google;-)
При дизеловите двигатели и по-мощни бензинови двигатели, явно колебанията са по-големи, което налага използването на по-силен/мощен демпфер. предполагам че заради обраниченията в обема на феродовият диск се получава ограничение в колко силна/мощна може да бъде тази функция и това е наложило финкцията да бъде преместена в маховика.

ПП: извинявам се за неправилно употребените термини и исторически факти в опита ми да обясня на бързо функцията на "демпфера" :-)
Все пак не съм автомонтьор и не съм завършил ДВГ, а и не съм прочел някоя дебела книга :-).
Тoва е моето разбиране как работи финкцията от наблюденията ми и някой друго клипче в YouTube

Случайно попаднах на това интересно кличе в YouTube
Отговори

hristo_k1984 снимка hristo_k1984 29 октомври 2016 - 15:51

 Petar_kazakov, на 29 октомври 2016 - 11:09, каза:

Христо, надявам се не вярваш че заради 6-та скорост се слага двумасов маховик ... неговата функция е доста по-различна.
Първо няклко основни неща, основната функция която изпълнява е да обира разликите в колебанията между двигателя и колелата (скоростната кутия).
тоест изглажда колебанията от двигателя преди да стигнат в скоростната кутия, че можат да бъдат пагубни за зъбните ѝ колела.

Не съм много сигуен в историята и как са еволюирали но да предположим че първо маховика е бил едномасов, просто за по-лесно обяснение. :-)
Та, при едномасовите маховици, феродовият диск на съединителя е демпферен, има прожини в него който изпълняват функцията. Който е виждал диска може да е забелязал тези пружини, който не Google;-)
При дизеловите двигатели и по-мощни бензинови двигатели, явно колебанията са по-големи, което налага използването на по-силен/мощен демпфер. предполагам че заради обраниченията в обема на феродовият диск се получава ограничение в колко силна/мощна може да бъде тази функция и това е наложило финкцията да бъде преместена в маховика.

ПП: извинявам се за неправилно употребените термини и исторически факти в опита ми да обясня на бързо функцията на "демпфера" :-)
Все пак не съм автомонтьор и не съм завършил ДВГ, а и не съм прочел някоя дебела книга :-).
Тoва е моето разбиране как работи финкцията от наблюденията ми и някой друго клипче в YouTube

Случайно попаднах на това интересно кличе в YouTube

Здрасти,нямам си и на идея за въпросния демпферен маховик,просто бях попаднал на една тема в която ставаше въпрос точно за него.И там някой колеги казаха че Вектра С 1.8 140 коня е без
Ето я и темата: http://www.opelclub....howtopic=123727
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg