Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Запитване за контролна лампа

killer with opel снимка killer with opel 22 октомври 2014 - 21:46

Здравейте колеги първо извинявам се ако не съм пуснал темата където трябва или ако има вече такава.Така въпроса ми е следния лампата която е някаква кола със ключе на таблото може ли да се активира по някакъв начин,или вече си е активирано.Колата е вектра б дизел кода на мотора е x20dth колата е вектра след фейса.Благодаря на всички предварително
Мнението беше редактирано от killer with opel: 22 октомври 2014 - 21:53
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 22 октомври 2014 - 22:40

Ако не ме лъже памета светни ли тази лампа,светваш и ти в сервиза !
Тя е за проблем по колата щом не свети по-добре.
И вземи почети из форума и се заинтересувай за колата си.
Има много писано за всички модели и най различни теми.
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 23 октомври 2014 - 15:17

Добре да кажем че не съм толкоз тъп ясно ми е че ако свети нещо няма да е наред , обаче колега само да ти кажа ако не ти се дава мнение или не искаш да ми обърнеш внимание не го прави.Другото е да съм точен тази лапма може ли да се провери дали работи това ме интересуваше.А относно форума просто още не съм му свикнал
Отговори

kikov снимка kikov 23 октомври 2014 - 15:44

Преполагам, че може да се тества, понеже последния път когато човърках с опкома в колата си спомням, че правих такива тестове на някой контролни лампи и прибори по таблото. Но понеже ползвам чужд лаптоп, не разполагах тогава с много време, доста набързо преминавах през различните менюта на опкома и в момента не мога точно да те ориентирам какъв беше начина за въпросните тестове. Пък и сигурно за различните двг има разлики във възможностите за работа с опком.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2014 - 18:12

В оп-кома има тест за всички светлини на таблото. Общо взето ги пуска една по една (или всички заедно - това не помня на 100%). Ако не светне, значи не работи. Нямаш нужда от активация. Може да е махната да се скрие някоя грешка дето дава. Аз като зех мойта кола така бяха направили диваците (заедно с лампата на еърбега дето още не съм я сложил щото не съм го оправил) :). На една приятелка на колата бяха надминали себе си. Бяха прекъснали магистралката на еърбега и бяха вързали с жичка към индикатора за акумулатора, та да може да светва при контакт и да гасне после при запалване. Така изглежда все едно работи. Голяма дивотия щото при нея си работи, ми просто бяха сваляли таблото (най-вероятно за да я върнат с 300к назад) и не бяха изчистили грешката за еърбега след това. Големи горублянски майстори.
Отговори

stei снимка stei 23 октомври 2014 - 18:40

А най лесно откачи кабела на една от подгревните свещи запали и ще видиш дали свети.
Отговори

reload снимка reload 23 октомври 2014 - 18:45

 killer with opel, на 23 октомври 2014 - 15:17, каза:

тази лапма може ли да се провери дали работи това ме интересуваше


даваш на контакт - свети и след няколко секунди изгасва ако всичко е наред
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 октомври 2014 - 18:47

Аз защо си мисля,че такава лампа при Вектра Б няма!Такава лампа има при Астра и Зафира.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 октомври 2014 - 09:35

 ivan_pop, на 23 октомври 2014 - 18:47, каза:

Аз защо си мисля,че такава лампа при Вектра Б няма!Такава лампа има при Астра и Зафира.


Защото явно твойта няма. Фейслифтовите дизели имат или поне някои от тях :) Друг е въпроса дали на колегата двигателя му е X20DTH или Y20DTH.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 24 октомври 2014 - 09:36
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 24 октомври 2014 - 13:25

Колеги много ви благодаря златни сте. Днес хващам опком-а и ще си поиграя да видя дали ще мога да им пусна тест ще пиша ко съм измъдрил.Желая на всички безаварийни километри
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg