Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с поддържането на температура?

MIT-KONG снимка MIT-KONG 23 октомври 2014 - 09:39

Здравейте, от скоро карам Корса Ц и ми прави впечатление, че много мени температура ти. На моменти е 90 градуса, на моменти 70 (като карам и се обдухва повече или като пусна парното да духа топло). Мисля, че термостата работи, защото пробвах да я задъжа на 2000 оборота на место загря до 90 и малко и пусна перката, иначе си загрява просто е много променлива, което не мисля, че е нормално. Някакви предложения?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2014 - 11:17

Предполагам, че е нормално :)

И мен ми прави впечатление, че автомобилите от VAG заковават на 90 градуса и не мърдат, но опелите си варират м/у 70 и 90 (поне старите, каквито карам аз де).
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 23 октомври 2014 - 11:20
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 23 октомври 2014 - 11:24

Напълно съм съгласен с колегата ,на дизелова вектра б със сменен цял термостат с тялото и температурата си играе.Но не в такъв диапазон в който посочваш ти , аз съм имал разлика 5 градуса по показания на таблото.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 23 октомври 2014 - 13:17

Здравей, MIT-KONG. Направи следния тест. На студен мотор след 4-5 мин работа пипни маркучите към радиатора и самия радиатор. Ако са леко топли значи термостата е виновен , защото не затваря плътно.
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 октомври 2014 - 08:45

Проблема се нарича мързелив термостат, работи си коректно и на отваряне и на затваряне но реагира бавно. Преди 10-12 години имах възможност да пробвам 3 термостата (различни неоригинални) ефекта беше същия, след това се ядосах и за няколко лева повече си взех от Булвария оригинален с който температурата спеше. На 7-мата 8-мата година и той започна да се държи по същия начин и преди 2 год. реших да го сменям но преди това си взех един BEHR и реших да си правя експерименти в тенджерата преди да го монтирам. Та слагам го аз във водата и паля котлона като непрекъснато следя температурата с два точни термометъра, отива си тя на 92 и започва да се отваря гадината, викам си ОК и изчаквам да се вдигне нагоре и всичко е както трябва, маймунката се отваря повече. Добре до към 99гр. (там някъде стигна като завря водата), след това изсипах веднага студена вода във врящата и познайте! температурата падна на 86-87 а термостата след 30 секунди чак се затвори. Взех гадината и обратно в магазина, последва смяна с марка FEBI и обратно на готовия "стенд" за проба, при същите условия на теста този термостат затваряше за 3-5 секунди при рязкото падане на температурата от 99,5 до 87-88 градуса. След монтажа му всичко е ок но гледам че след 2 години работа започнаха да се проявяват същите симптоми за разлика от оригиналния които взе да се дъни на 7-8 години. Та според мен всичко е въпрос на качество.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg