Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Зафира Z18XE няма мощност

ArIfAz снимка ArIfAz 22 октомври 2014 - 22:02

Привет колеги искам да ви споделя моята мъка която ме човърка от 3дена,неделя ходих до Шумен и така рещих малко да понастъпя Зафирката ускорих до 130 след 135стрелката не мръдна по нагоре да уточня че педала беше до дупка настъпан това е на газ преди месец ходих до Русе и километража не слизаше под 150-160 това беше пак на газ.И така ходих на 2сервиза единия каза да махна катализаторите но чел съм във форума че когато махнеш катализаторите светва чека,на другия сервиз казаха от настроиките на газта но преди как набираше.Моля колеги даваите идеи.Благодаря предварително. :sad-smiley-046: :helpsmilie:
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 24 октомври 2014 - 21:11

Та малко да се похваля,реших си проблема газаджията обогати сместа на газта и сега си е пъргава както преди.
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 02 април 2015 - 19:53

Колеги моля ви помагаите(извинете за грешките с тел. съм)и така пре малко смених маслото на Зафирата налях 4 литра масло.Запалих колата работи едвам едвам дига обороти пуфка.А без кола не мога утре ще я карам на сервиз но без кола въм нищо.
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 април 2015 - 20:41

Провери където си пипал да не си откачил нещо...направи си и самодиагностика може грешката да те насочи кво да провериш...
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 02 април 2015 - 20:59

 Hevy, на 02 април 2015 - 20:41, каза:

Провери където си пипал да не си откачил нещо...направи си и самодиагностика може грешката да те насочи кво да провериш...
а още един въпрос колко масло събира този двигател,питам защото миналия път я дадох на сервиз там ми казаха че са наляли 3.5.А днеска като купувах масло ми викат даже и вземи към 4л+1л за да стигне.И още един въпрос масления филтър пълни ли се преди да се сложи
Мнението беше редактирано от ArIfAz: 02 април 2015 - 21:03
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 април 2015 - 21:14

Събира точно 4 литра, по книга я дават малко повече, затова са ти казали така. На практика наливаш направо тубата 4л и ти пълни щеката до горе. Не се пълни филтъра, не знам коя година ти е колата но на първите 2 години филтъра е различен/пълнител/. За самодиагностиката разбра ли какво имам предвид? Това с натискането на педала на газта и на спирачката и даване контакт...
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 02 април 2015 - 21:26

Преди маслото беше по средата на щеката чудя се дали да не източа малко масло.Тая само диагнотика как се праве как разбираш каква е грешката,да уточня че нито светва чека в таблото или лампата за масло.
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 април 2015 - 21:47

Има тема някъде във форума, самодиагностика Astra G. Щом не свети чека може нищо да не покаже, значи жица не си откачил, ако си сменял въздушния филтър виж да не си откачил маркучето от клапана на резервоара/едно черно нещо закачено между филтъра и бомбето/...
п.с. това пуфкане няма нищо общо с маслото, недей излива...
Мнението беше редактирано от Hevy: 02 април 2015 - 21:49
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 03 април 2015 - 06:15

Може ли снимка на тая букса че немога да се ориентирам
Отговори

ArIfAz снимка ArIfAz 03 април 2015 - 12:59

Проблемът е решен,без да искам съм отскубнал един кабел.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg