Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

С нов акумулатор

Александра снимка Александра 05 ноември 2017 - 04:36

Здравейте , купих нов акумулатор , при заверяването на гар.карта трябваше да отида да замерели кто работи колата как зарежда акумулатора , човека каза че на ниски обороти не зарежда достатъчо и че даже се съмнявал дали ще изкара зимата този акумулатор , къде трябва да отида да видят проблема - колата ми е опел омега 99 г -115 коня автоматик , моля за съвети и предложения !!!
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 05 ноември 2017 - 09:01

Трябва да се провери генератора как работи.Предполагам,че колегите от ТОЗИ сервиз ще ти помогнат.
Отговори

Александра снимка Александра 05 ноември 2017 - 17:52

 pitbula74, на 05 ноември 2017 - 09:01, каза:

Трябва да се провери генератора как работи.Предполагам,че колегите от ТОЗИ сервиз ще ти помогнат.


Много благодаря , а този генератор като част , скъп ли е ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 ноември 2017 - 18:27

Сменят му се четки, изправител и лагери и си пак на пътя. Цената варита от мястото. Читаво място за самия ремонт на алтернатора е франсизкуп. Но там се носи демонтираният алтернатор.
Преди ремонт се мери, все пак.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 ноември 2017 - 18:34
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 ноември 2017 - 16:03

Колко волта показва на празен ход при включени къси и колко при над 2000 оборота ? На студен мотор по-високи ли са показанията ? Ако може също така някой да премери пада на напрежение между плюса на акумулатора и плюса на алтернатора. Ако е над 0.4 волта е проблем.
Отговори

Александра снимка Александра 10 ноември 2017 - 11:13

 javor_bg, на 09 ноември 2017 - 16:03, каза:

Колко волта показва на празен ход при включени къси и колко при над 2000 оборота ? На студен мотор по-високи ли са показанията ? Ако може също така някой да премери пада на напрежение между плюса на акумулатора и плюса на алтернатора. Ако е над 0.4 волта е проблем.

Здравей , ще е нахално ли да ти поискам телефона , да ти звънна като отида на майстор , за да му кажеш какво да прави , нищо не разбирам а и съм руса /шегичка/ , ако не може здраве да е !Благодаря ти !
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 ноември 2017 - 12:35

Колежке, ако можеш намери някой мъж да дойде с теб като идеш на майстор, Щото може де те прекарат. А знаеш ли майсторите как обичат някой да им казва какво да правят .....и то по телефона?
Чисто приятелски съвет ти давам.

П.С. Не визирам въпросния сервиз. Говоря по принцип!
Мнението беше редактирано от Стаевски: 10 ноември 2017 - 12:37
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 10 ноември 2017 - 17:42

Виж си кербовката ако са оригиналните клеми, проверява се колко подава генератора, ако е в норми при клемите е проблема, поставят се обикновени.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 ноември 2017 - 17:59

 Стаевски, на 10 ноември 2017 - 12:35, каза:

Колежке, ако можеш намери някой мъж да дойде с теб като идеш на майстор, Щото може де те прекарат. А знаеш ли майсторите как обичат някой да им казва какво да правят .....и то по телефона?
Чисто приятелски съвет ти давам.

П.С. Не визирам въпросния сервиз. Говоря по принцип!

Ами то си зависи от майстора!
На мен като вземе някой да ми дава акъл,питам какво точно искам да направя.Като каже какво да направя го правя,макар че съм сигурен че това няма да му реши проблема.Вземам му парите и тогава го питам дали иска да му реша проблема.
Според мен трябва колежката да си намери добър майстор и да му се довери!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 13 ноември 2017 - 18:33

Има един сервиз на ул. Любляна в София. Хората се занимават с това и си разбират от нещата. Лично аз съм ходил два пъти (различни коли) и работят без грешка. Дават и гаранция 6 месеца или една година беше, не помня, не взимат и скъпо. Ето линк Ако идваш от околовръстното и завиеш по ул. Любляна след 30-40 метра от дясно се пада сервиза. Пише си Ремонт на стартери и алтернатори.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 13 ноември 2017 - 18:34
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 ноември 2017 - 09:01

Колежке,

иди при колегата Бижо (pitbula74 ти е дал линк към темата му) няма да имаш нужда от насоки по телефона. Ще ти помогне, след като провери къде е проблема. Както казват колегите може да е алтернатор, може да е кабел или клема. За това са сервизите.

P.S. Ненапразно в половината има тази табела:

10мин.работа по колата(без присъствието на клиента)-10лв
10мин.работа по колата(в присъствието на клиента)-20лв
10мин.работа по колата(в присъствие и участие на клиента)-30лв.
10мин.работа по колата(в присъствие и с информация намерена в интернет от клиента)-40лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg