Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Налягане на бензинова помпа

Toni74 снимка Toni74 19 ноември 2017 - 07:29

Здравейте! Имам Opel Astra H 1.4 с LPG. Сутрин при студен старт прекъсва и при потегляне забива муцуна. Оправя се след 500м. пробег или около 2 мин. на празен ход. Вчера реших да замеря налягането на бензиновата помпа . При работещ автомобил показва точно 3.7 bar. Това добре, но при загасване на двигателя пада до 0 bar за около 1 мин. Това според мен не е нормално! Не трябва ли да държи налягане в системата? Има ли някъде по горивопровода клапан, който да отърва излишното гориво в резервоара?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 ноември 2017 - 11:35

Мисля си , че за това да не пада налягането играе роля горивния регулатор, който най-вероятно при тебе е при кошницата на бензиновата помпа. Друг е въпроса, че може и да има някоя дюза, която да не затваря напълно.
Отговори

Toni74 снимка Toni74 21 ноември 2017 - 06:39

Този горивен регулатор не е ли на входа на рейката? Нали той поддържа тези 3.7 bar. налягане? Поправете ме, ако греша! Някой мерил ли е налягане на горивната помпа? При мен на самата горивна рейка има един вентил с игла и аз там го меря. Въпроса ми е - ТРЯБВА ЛИ ДА ДЪРЖИ СИСТЕМАТА НАЛЯГАНЕ РАЗЛИЧНО ОТ 0 ? И ако да - Колко точно? Да спомена отново, че колата е Astra h 1.4 БЕНЗИН !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 ноември 2017 - 07:18

При самата помпа трябва да има възвратен клапан който задържа налягането на горивото в системата, определено дори след дълъг престой трябва да имаш налягане в системата. Има теми в форума където се коментира за нацепен/напукан маркуч в самият резервоар от където се губи налягането. Вдигаш седалките демонтираш помпата и оглеждаш ситуацията.
Успех!
Отговори

Toni74 снимка Toni74 21 ноември 2017 - 18:34

Ето това е отговор! Конкретно, точно и ясно. Благодаря на колегата. Само да спомена, че 2-3 дена карам колата само на бензин и днес студена положението е значително подобрено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg