Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Astra G - Демонтаж на централна конзола

IvailoM снимка IvailoM 14 май 2013 - 08:30

Ами колега има писано по този въпрос вече. По принцип тази решетка може да се залепи, тъй като най-вероятно имаш счупени щипки. Свалянето и деликатен процес, защото пластмасата е изпечена от слънцето и е чуплива. Внимателно дърпаш и ще я махнеш.


http://www.opelclub....howtopic=111390
Мнението беше редактирано от IvailoM: 14 май 2013 - 08:36
Отговори

RaGe снимка RaGe 14 май 2013 - 10:33

 Fas0ne, на 14 май 2013 - 08:27, каза:

А ще може ли и един малко по-пълноценен отговор?

Имах същия проблем свалих внимателно лаисната щипка по щипка (просто се издърпва на горе)и на самото табло където са щипките с малка отверка ги издърпах пластините леко на вън да стегне повече щипките.А на тези които са от към стъклото просто навих малко изолирбанд за уплътнение.
Отговори

Fas0ne снимка Fas0ne 14 май 2013 - 10:44

Много ви благодаря, по-късно днес ще пробвам.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 май 2013 - 12:44

 Fas0ne, на 14 май 2013 - 08:27, каза:

А ще може ли и един малко по-пълноценен отговор?


-Ами опитай да ползваш по-пълноценно ръцете си (както казах, вместо за компютъра - за колата си!), погледни хубаво сам решетката, която искаш да извадиш и погледнеш.. и предполагам сам ще се досетиш кой е ЕДИНСТВЕНИЯ възможен начин за де/монтажа и! :thu:
Отговори

Fas0ne снимка Fas0ne 14 май 2013 - 14:35

 DALGONSKi, на 14 май 2013 - 12:44, каза:

-Ами опитай да ползваш по-пълноценно ръцете си (както казах, вместо за компютъра - за колата си!), погледни хубаво сам решетката, която искаш да извадиш и погледнеш.. и предполагам сам ще се досетиш кой е ЕДИНСТВЕНИЯ възможен начин за де/монтажа и! :thu:


Интересуваше ме как и накъде се дърпа, всички знаем колко са чупливи пластмасите на нашите опели и не исках да счупя някоя щипка...
Както и да е получих отговора който търсих и се оправих с помощта на по-дружелюбни съфорумници, приятен ден и благодаря на колегите които бяха полезни с отговора си.
Отговори

LASGO снимка LASGO 26 май 2013 - 18:00

Здравейте, колеги днес и аз тръгнах да си вадя централната конзола, но мойта явно пада по метода чрез сваляне на средното копче...понеже имало два вида отоплителни системи...там където са духалките до аварийното копче дава контра някъде и не мога да извадя конзолата. Моля ако някой знае нещо повече за това да пише
БЛАГОДАРСКO...
ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН..Има чопчета от горната и долната страна на духалките трябва да се надигнат леко с отверка и да се издърпа конзолата...
Мнението беше редактирано от LASGO: 26 май 2013 - 19:36
Отговори

nikistefanovv снимка nikistefanovv 22 януари 2016 - 09:39

Да освежа малко темата. Първо поздрави за изчерпателните снимки на колегата. Въпроса ми е ако конзолата не е с врътки а с "климатроник" по същия начин ли се сваля?
Отговори

sheridans снимка sheridans 05 март 2017 - 00:10

Привет!!! Смених си крушката на пепелника, но не светна... :@ защо ли? Астра Г
Отговори

Dimitar Iliev снимка Dimitar Iliev 21 януари 2018 - 08:58

 Jeff Beck, на 07 май 2008 - 19:11, каза:

Здравеите колеги. Много пъти съм чел теми в които се задават въпроси как да си сменя крушките, как да сваля централната конзола и т.н. Аз самия много пъти търсих тема където да има снимки, защото не смеех да почна без да съм видял как става. Бях изчел всичко из форума. Имаше доста теми където беше обяснено и една препратка към чужд сайт на немски. И един ден реших да пробвам. Доста време ми отне, особенно когато се оказа че нямам точната отерка и още доста спънки. Но накрая успях. Но тогава не се бях сетил да си взема апарата. След това пражих процедурата на още 2-3 коли и днес когато се наложи отново да сменя моите (калпави крушки) реших да направя снимки и да пусна подробна тема с това как става за да улесня колегите които мислят да правят тази манипулация в бъдеще и да знаят че никак не е трудно. Днес ми отне около 25мин. Надявам се да бъда полезен.

1.Махате радиото. За заводските има доста теми как става,но и тук да кажа че ваденето не е трудно. Става и с 4 пирончета.
Публикувано изображение

2.След това сваляте шейната. Развива се болта който се намира в средата й. Тук се сблъсках със липсата на съответна отверка защото колата е със заводската шейна. А въпросната отверка се използва и за всички останали болтове. Отверката мисля че се казва еврейска звезда.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
След като се мхне болта се издърпва след като леко сте я освободили от двата и края (има 2 стопера).
Публикувано изображение
Откачате буксите и кабела за антената, като внимавате да не счупите щипките.

4.Вадите кутията за дребни предмети. Държи се на 4 щипчици 2 отгоре и 2 отдолу, внимавате да не счупите и тях.
Публикувано изображение

Също така махате пластмасата около запалката защото закрива единя болт. С лек напън от ляво излиза.
Публикувано изображение

5.Започва същинското махане на конзолата.

Развивате двата болта които се намират над пепелника. На снимката личи кои точно. Другите 2 са за сваляне на пепелника.
Публикувано изображение

Следващите болтове които се развиват се намират при дупката за радиото от двете страни.
Публикувано изображение

6.Следва откачането на самата кутия с врътките от основния панел. Става чрез 4 щипки 2 отгоре и 2 отдолу. Бутвате я леко и сама си излиза.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

7.Следва ваденето на панела. Със дърпане но внимателно, защото все пак се дирйи на пластмаси. След като го извадите леко следва откачането на диспля(2 болчета отстрани и кабела) Но ако не ви се занимава кабелите на диспплея и копчето за аварийните са достатъчно дълги и може да сложите панела върху таблото.
Публикувано изображение
Ето за тези две пластмаси внимавате.
Публикувано изображение

8.вече спокоино може да смените крушките. Те се намират от задната страна накутията с копчетата и са 2 на брои. Свалят се чрез завъртане, но сана доста неудобно място. Има два начина. Но доста зависи от дебелината на пръстите ви. Но дори и да успеете без да разглабяте кутията. ПОнякога крушките не правят хубав контакт и не светят, така че трябва да се огунат двете им пластинки за да прилепнат по хубаво(ще сложа снимки и на крушките за да видите.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ето и празно, без крушка. Сега се сещам че за да се извади може и някаква пинсета да се ползва.

Другия начин е да се махне предния панел и да се завъртят от вътре и и сами изпадат. А и после може да ги нагласите ръчно за да дават по добър контакт. Ето как става.

Публикувано изображение
откачате от щипките и пада.

Публикувано изображение
Ето и от вътре как изглежда.


Ами мисля че е това. После сглобявате по обратния ред. Ето снимки и на крушките.

Публикувано изображение
Публикувано изображение


Надявам се да съм ви бил полезен. П.с. Това ми е първата тема така че ако има някакви неточности се извинявам. Нека модераторите я нагласят както трябва.
Скоро ще има и тема за красавицата която беше моя фотомодел днес. :whistle: :beer:


Здравейте колеги. Изключително полезна и подробна публикация. Следвайки стъпките на колегата подмених крушките на дисплея на моята Астра Г, които бяха изгорели. Адмирации !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg