Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

имам вибрация във волана след 120 до 180

kikibest снимка kikibest 21 февруари 2017 - 19:12

имам вибрация във волана след 120 до 180 си я има.
Има я и на скорост и на нулева.
Интересното е, че гуми и джанти сам сменил 10 комплекта, дисковете са прави!
от 6 месеца ходя по "майстори" и всичко е бетон ама вибрира волана!
според вас какво може да е ?
Astra H Z17DTR 125hp
Мнението беше редактирано от kikibest: 17 април 2018 - 20:15
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 21 февруари 2017 - 21:06

Незнам за твоята кола как е, но на някои коли има баланс на полуоските.
Отговори

kikibest снимка kikibest 22 февруари 2017 - 01:24

така е.
Но на моите и тези в нета няма никви тезести.
Отговори

ufer снимка ufer 22 февруари 2017 - 08:21

Опитай с динамично балансиране на предните колела. Но си избери читав майстор.
Отговори

kikibest снимка kikibest 22 февруари 2017 - 09:45

това го свърших още декември.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 22 февруари 2017 - 10:15

Понякога се получава и от разбити вътрешни карета на полуоските. Пробвал ли си с други колела (други гуми и джанти, или да сложиш твоите на друга кола) - някой приятел, колега, съсед с кола като твоята - да удари едно рамо
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 22 февруари 2017 - 12:06

Провери, и ако можеш смени рейката, при мен беше същото и излезе рейка.
Отговори

kikibest снимка kikibest 24 февруари 2017 - 01:51

Имаше ли чукане или друг шум ?
Как я хвана?
Отговори

glavchoo снимка glavchoo 01 май 2017 - 15:20

Имаш най вероятно крива джанта,почти съм сигурен.Или балансс не е както трябва
Отговори

petar55 снимка petar55 15 юни 2017 - 12:51

При мен този проблем се оказа малък луфт във вътрена кормилна шанга. Провери 4-те кормилни щанги за луфтове !
Отговори

Silencer снимка Silencer 15 юни 2017 - 13:23

Кормилна рейка, особено коли +/- 200хил км, имам 2 такива - разбити, пукащи, след 110 или 120 и там нагоре, волан играе хоро.
При въртене на волана пак се усеща, като прищракване на зъбчета - ще има рециклаш, а аз искам да изкара поне милион :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:
Отговори

kikibest снимка kikibest 16 март 2018 - 17:03

Проблема си остана и нямам решение.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 16 март 2018 - 18:43

.
Мнението беше редактирано от distefano59: 16 март 2018 - 18:45
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 март 2018 - 18:48

А какво е направено до момента? Щото това съобщение, че проблема си остава ми звучи малко странно, без да е подкрепено с инфо за това, което е направено дотук.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 март 2018 - 09:43

Аз бих попитал дали са гледани макферсоните как са? Горе лагерите им и тампоните. Ако там има луфтове, нищо чудно че не спира да вибрира.
Да се огледа капачките над бумбетата колко са "издадени" нагоре от бумбето - ако е повече от 2-3 мм разстоянието, значи тампоните са се смачкали.

Същото може да причинява и тампони на носачите ако са тръгнали и имат луфт и играят.
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 март 2018 - 21:36

Проблема винаги е 99% лошо балансирани гуми, и 1% влияние на НЛО , полтъргайсти и т.н. От 30 г ходя по гумаджии, и какви ли не глупости съм слушал, вкл. че и някои нови гуми са дефектни и не могат да се балансират...Рейката съм си натягал, чак не се връщаше кормилото в завой, за да изчезнат шибаните вибрации от проклетите *дефектни* гуми. Най накрая отиваш при правилния човек, с добре калибрирана машина и проблема се решава.
Отговори

dream13 снимка dream13 23 март 2018 - 15:19

Здравейте! При мен на Вектра С/модел 2008 също при скорост над 130-140км/ч почват вибрации, което не е комфортно, когато изпреварваш на магистрала. Четох по чужди форуми за слагане на някакви допълнителни тежести на полуоските, които променяли резонансната честота, но не съм стигнал дотам. Относно баланса на гумите само един гумаджия ми направи добро впечатление когато монтира новите - не само направи добър баланс, но и провери геометрията на вече монтираната гума. Просто е, но почти никой не съм забелязал да го прави! Докато я завърта на ръка (на машината) вече монтираната гума следи за бой на гумата - дали периферията й играе нагоре-надолу. Защото и овална гума може да е добре балансирана, но на прав път докато се търкаля ще подскача оста й на въртене и ще разбива окачването. Елементарно Уотсън! Едното е тежест, а другото геометрия. В зависимост от точната изработка по размери на джанта и гума, не винаги гумата ляга симетрично в джантата при монтажа (погледнете страничните шарки на борда на гумата спрямо ръба на джантата преди и след монтажа). Отделно колкото е по-надута по се усещат тези разлики. Не правя и дрифтове, че да имам неравномерно износен грайфер.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 26 март 2018 - 14:06

Ми - вероятно го има момента с читавия гумаджия, ама поне при мен, преди няколко години, се оказаха криви гуми.
Бяха тъкмо сложени за 5-сезон и вече навъртели около 50К км /новозакупени от мен/ и явно им беше дошло времето.
При мен баланса и на двата комплекта се прави на едно и също място, но при смяна се получи проблема, който не бях забелязал предходния сезон. Въртяхме гумите в търсене на решение, баланса излиза, но при висока скорст, над 140 се получаваше вибрация. Карах един сезон по-лекичко и с вече следващите гуми пробелем няма...
Иначе съм забелязал, че лош баланс се усеща между 50 и 90 км/ч. Крива джанта си бие/подскача чак до към 120. Но и двете не съм чувал да се случват след 140, както беше при мен...
Отговори

Hevy снимка Hevy 26 март 2018 - 19:47

Типичната грешка - връщане при същия гумаджия да я прави пак. А машината му е настроена да балансира в широки граници и пак нищо не става. Това е като в медицината, веднага се търси второ мнение, питаш всички познати къде балансират добре. Тук в Казанлък , доста гумаджийници има, но само в 1 машината е добре калибрирана и няма дерт. Нещо от рода 1 от 20 става на работа....
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 27 март 2018 - 09:28

 Hevy, на 26 март 2018 - 19:47, каза:

Типичната грешка - връщане при същия гумаджия да я прави пак.


А как би обяснил факта, че бие само един от 4 комплекта, които балансирам на една машина?

п.с. разбира се, че съм търсил и второ мнение, в случая - без особен резултат досещате се...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg