Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

maxuel82 снимка maxuel82 01 декември 2015 - 16:44

Аз си имам правило - не слагам силикон, там дето завода не е слагал ! Пък и като го наплякам с гадния силикон и се наложи да го свалям не ми се мисли какво чистене пада ! Ще купувам нов !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 декември 2015 - 17:16

На Астра Г тялото не е с О-пръстен! Затова се слага силикон на Виктор Рейнц и заспива, който се чисти супер лесно, при бъдещи интервенции. Ама нека човека си купи още термостати....
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 декември 2015 - 17:33

Виктор реинц +300

http://www.amavto.co...object_1150.jpg

навсякъде където производителя не е сложил и за това тече :)
Отговори

iliq.st снимка iliq.st 04 януари 2016 - 16:46

Здравейте колеги, ЗА много години
искам да попитам дали на някой му се е случвало следното,трябваше да сменя термостата на колата и купих по горе описания начин термостат само патрона,но когато започнах да го свалям и пластмасовото Г което излиза от капака на термостата се счупи и остана в маркуча, от каде мога да си купя и сега да не трябва да сменям целия термостат заедно с капачката, че вече си купих патрон и уж за 1 час работа и сеа в студа се прецака всичко.
Отговори

bat van снимка bat van 04 януари 2016 - 18:29

Бягай при първия стругар.Преди време търсих и не намерих.
Отговори

kiki снимка kiki 04 януари 2016 - 18:59

колегата е прав само при стругар , моята така я купих някога и на струг направихме някаква муфа и така до днес 8 години.
Отговори

iliq.st снимка iliq.st 04 януари 2016 - 20:05

благодаря за бързите отговори утре отивам че от работата не пускат
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 06 януари 2016 - 21:38

Мамка му и термостат ! Уж смених патрона и нямаше ядове но днес след като не загря след 10км слязох и пипнах маркуча след термостата и беше топъл ,горната част на радиатора сущо беше почнала да загрява ,а стрелката още не беше почнала да отелепя ! Ще се ядосам и ще се набутам 160лв за оригинален термостат от Стефанов !! Бахти и ментаците продават :wall:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 януари 2016 - 21:53

Имаш още един опит с термостат от Рено-5 в маркуча дано попаднеш на по-малко китайски поне са на цени 12-15лв.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 февруари 2016 - 23:58

След 8 бензинови Опели за първи път смених патрона на термостата на дизел. Първо си бях купил термостат от Рено /вдигнали са им доста цените копелетата/, но да завреш термостат с моя двигател на Вектра С е мисия невъзможна- маркучът е ЕС образен и няма набутване. Затова си взех термостат Валер за Ц20НЕ както винаги досега и смяната стана. На Вектра Б смяната е песен, но на Вектра С са заврели термостата на м.йната си и операцията е много трудна. Но въпреки това след тестов пробег колата си загря бързо до към 85 градуса.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 21 февруари 2016 - 09:23

 zdravkop, на 20 февруари 2016 - 23:58, каза:

След 8 бензинови Опели за първи път смених патрона на термостата на дизел. Първо си бях купил термостат от Рено /вдигнали са им доста цените копелетата/, но да завреш термостат с моя двигател на Вектра С е мисия невъзможна- маркучът е ЕС образен и няма набутване. Затова си взех термостат Валер за Ц20НЕ както винаги досега и смяната стана. На Вектра Б смяната е песен, но на Вектра С са заврели термостата на м.йната си и операцията е много трудна. Но въпреки това след тестов пробег колата си загря бързо до към 85 градуса.

Няма проблем с монтажа на патрона от Рено 5.Монтирал съм на Астра,Вектра,Зафира и Сигнум.Дано не започне да пропуща скоро при теб.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 февруари 2016 - 12:48

vladkin1980, написах, че става въпрос за Вектра С с двигател Y20ДТН. Там набутването на термостата от Реното е невъзможно заради есобразния и къс маркуч. Иначе на Вектра Б Х18ХЕ и Х20ХЕВ се слага лесно. Пък и е за предпочитане да сложа Валер- а от Ц20НЕ- то в корубата на оригиналния термостат, отколкото този от Реното, който се оказа и по- скъп.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 21 февруари 2016 - 12:50
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 21 февруари 2016 - 21:56

Ами на Вектра С Y20DTH,не е ли като на Сигнум Y22DTR.И там е доста s-ка, но си влезе от раз.
Отговори

dream13 снимка dream13 26 август 2017 - 13:18

Здравейте на всички пострадали от тая гума на клапата на термостата! По-добре силикон да беше, от типа на този който се използва за уплътнения по фланци/нагреватели на ел.бойлери - като сходни условия на работа, ама щеше да е вечно. Та и аз стигнах до там: много ровене из нета и нищо приемливо като съотношение качество/цена. При братушките цените са доста надолу и имат избор. От техния сайт www.drive2.ru взех номер GM-55578419 (Chevrolet Cruze със същият двигател 103kW/140h.p. Z18XER с фазорегулатори на смукателен и изпускателен вал клапани) като най-доброто (с ЦЯЛА МЕТАЛНА клапа, а не ГУМЕНА!) Оказва се че същия термостат е и за двигател Z16XER, и други марки: Аlfa Romeo и т.н., които са били към General Motors. При справка в OPEL.bg - скромна цена 290лв., по-висока от щатния с гумичка GM-1338178 (230лв.). При първоначално вграждане Opel използвали WAHLER или BEHR, последната е вече част от MAHLE. Не ми хареса идея с приспособяване/смяна само на самия патрон (20-25лв.) от предни серии двигател без фазорегулатори Z18XE/Z16XE на 92'С(работа от средно до високо натоварване двигател), вместо 105'С(от празен ход до средно натоварване, за да се понижат вредни емисии и т.н., а после чрез ел.подгревателя управляван от ECU-двигател да се отвори на 92'С), при което се изключва действието на ел.подгреватела. Накрая си поръчах от по-малко известна онлайн фирма доставчик в БГ: BEHR/MAHLE TM-41105 за 80лв. И ооо-чудо: дойде мечтания от мен с метална клапа термостат!!! Произведен в Южна Корея VI.2017 с холограмен стикер на MAHLE Aftermarket - точно както го описваха братушките в Drive2.ru Сега отивам да го монтирам, а по-късно кача снимки. И без тях търсете този модел - Behr TM 41 105 !!!
Отговори

dream13 снимка dream13 27 август 2017 - 09:42

http://hhohoo.snimka...957760.38198910
Прикачен файл  10.jpg (374,21K)
Брой изтегляния: 11Прикачен файл  11.jpg (345,89K)
Брой изтегляния: 16Прикачен файл  12.jpg (420,31K)
Брой изтегляния: 12Прикачен файл  13.jpg (415,33K)
Брой изтегляния: 18Прикачен файл  14.jpg (416,47K)
Брой изтегляния: 8

Това е линка към албума със снимките ми. А следващия е към по-изчерпателен сайт и пояснения.

https://www.drive2.ru/l/4020437/

Този е за БГ-продавач и магазинната му мрежа:
- http://www.fugo.bg/b...?number=1338178
- http://www.fugo.bg/bg/contacts

Който мисли че са полезни да черпи виртуално. Успех!
Мнението беше редактирано от Жоро: 29 ноември 2017 - 09:12
Причина за редактиране:: Добавям снимките директно в темата за да не се загубят.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 октомври 2017 - 21:26

Колеги, за какво Рено 5 да си търся термостат. Мисля да слагам на Зафирата /Y20DTH/.....
Четох цялата тема и намерих модели TH4495.89 и ТХ9889 от Рено 5 турбо...
Днес питах в магазин за авто части, ама не знаех за какво Рено да търся термостат.
Показаха ми някакъв на компютъра ама като не бях подготвен!!!

Май беше такъв
Гледам, че имало и такива
Та може ли да дадете снимка, размер на външната част... Все ще е нещо.
Благодаря.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 октомври 2017 - 21:34

Няколко пъти съм писал, че е точно за рено 5 1.4 турбо (още известно и като супер 5). В сайта на Vernet има каталог.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 ноември 2017 - 00:49

Сложих такъв неотдавна. Едвам го наврях в маркуча. Доста смазка ползвах. Радиатора ми остава напълно студен докато не отвори термостата. Малко преди 90 градуса /по уреда на таблото/.
Резултата от монтажа е Студен радиатор до 90 градуса без малко. После при натоварване държи 90 без малко. /Лятото на жегите ще го видя дали достатъчно отваря/.....
Ако външната температура е над 10 градуса - добре.
Ако е по-ниска, при пускане по надолнище на скорост, температурата си пада амен амен до 80 градуса.
На свободна пада по-малко.
При ползване на парното, двигателя доста трудно загрява в града.
Циркулация през казанчето има и там също се губи топлина......
Общо взето Явно К.П.Д.-то на дизела е по-голямо щото по-малко топли. Това ми роди акъла неотдавна :icon_wink2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 ноември 2017 - 11:48

Той Дизела много добре си топли. Не знам дали имаш печка и дали тя работи. Тоя мотор си е изчислен за догревател за жалост. Моята като реши да се включи загрява за норматив, но по някаква причина се пуска при много ниски температури само.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 ноември 2017 - 12:54

Я да ви избяга центровката да видите какво е бързо загряване на тия мотори;-) Стаевски, добре ти е колата. А ако имаш работеща печка е още по- добре. А за кпд-то на дизела си го пише и в литературата. Някъде в техникума имахме нещо в тая връзка та още го помня. Неслучайно последните години има разработки на бензинови двигатели без свещи, които работят на принципа на дизела. Мазда се пънеха, че ще го пуснат и на пазара, ама не знам какво стана.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 ноември 2017 - 15:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg