Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Откраднаха ми катализатора

Pavlin снимка Pavlin 15 юни 2012 - 17:33

Няма такова крадливо племе като нашето. Явно народа е доста изгладнял.
Вчера вечерта са ми откраднали катализатора, а като я заведох днес в Дженеръс ми казаха, че още две коли са им докарали с такъв проблем. Някой имал ли е подобни преживявания и какво е решението?
А на крадците: ДА ИМ ИЗСЪХНАТ РЪЧИЧКИТЕ КРАДЛИВИ И ОНИЯ РАБОТИ!
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 15 юни 2012 - 22:30

катализатора си е цифра на олела проблема се решава ката махнеш катализатора и нема какво да се краде :smile3560:
Отговори

boichev снимка boichev 15 юни 2012 - 23:00

Изкупуват ги, и за катализаторите от новите автомобили, най-вече френските давали доста добри пари. :pardon: Моя дето е задръстен, да дойде някой да го открадне бих се радвал, :rofl: :rofl: че немога да накарам бащата да го разкара. :smile3560: :smile3560:
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 16 юни 2012 - 07:24

 boichev, на 15 юни 2012 - 23:00, каза:

Изкупуват ги, и за катализаторите от новите автомобили, най-вече френските давали доста добри пари. :pardon: Моя дето е задръстен, да дойде някой да го открадне бих се радвал, :rofl: :rofl: че немога да накарам бащата да го разкара. :smile3560: :smile3560:


Да беше се прекратила тази практика , но последните 2 седмици гледам че доста народ изгоря , лошото е че каското не покрива липсващи части .На колега му го свалиха докато е бил на кафе.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 16 юни 2012 - 11:16

Вече си сложих тръба. Свистенето остава, но 500 лв. няма как да дам за нещо, което могат да ми откраднат пак за 10 минути.
За съжаление, както винаги, застрахователите са се подсигурили в Общите условия и за такива щети не плащат нищо.
Отговори

drakonasf снимка drakonasf 16 юни 2012 - 23:00

Колега, и на мен вчера ми откраднаха катализатора от пред блока! Искам да попитам какво да сложа тръба или резонаторно гърне?
Отговори

swetla777 снимка swetla777 17 юни 2012 - 07:16

Може и двата варианта, но с тръба в някакви обороти има лек резонанс който за мен е дразнещ и е по добре резонаторно гърне. Ще спестиш 30 лева и ако си нервак ще те дразни после, пък и звука е една идея по силен с тръба.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 17 юни 2012 - 10:13

Аз го смених в Ем Комплект 33. Струваше ми 34 лв. и отнема 2 минути. Там ми обясниха, че резонаторното гърне имало значение при бензинови двигатели. Не им разбирам на тия работи и затова ги послушах. Звука е ОК, но се чува леко свистене при превключване на по-висока предавка, което катализатора явно е компенсирал.
Ако имаш Каско, пробвай първо със застрахователя. Шанса е малък, но все пак....
Отговори

VladoR снимка VladoR 18 юни 2012 - 09:39

Колега, не че ще те успокои, но преди няма 2 години ми свиха оригиналното гърне от буса (Мерцедес Спринтер 2.9 турбо-дизел). За незапознатите - то на този модел фабрично е едно единствено и поради това има размер на тънък висок 80-литров бойлер (е, с лека нотка фантазия де, но във всеки случай си беше едно прилично голямо кюмбе). За разлика от катализатора нито е малко, нито има благороден метал в него, но изводите ти за крадливото племе и глада са валидни в непо-малка степен и сега.
Мнението беше редактирано от VladoR: 18 юни 2012 - 09:40
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 18 юни 2012 - 10:06

 Pavlin, на 17 юни 2012 - 10:13, каза:

Аз го смених в Ем Комплект 33. Струваше ми 34 лв. и отнема 2 минути. Там ми обясниха, че резонаторното гърне имало значение при бензинови двигатели. Не им разбирам на тия работи и затова ги послушах. Звука е ОК, но се чува леко свистене при превключване на по-висока предавка, което катализатора явно е компенсирал.
Ако имаш Каско, пробвай първо със застрахователя. Шанса е малък, но все пак....


колега, тази цена , като остави стария катализатор ли е??? обясни какво то4но гърне ти сложиха (марка) и някаква гаранция дадоха ли? в кои Ем-Комплет е това???
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 18 юни 2012 - 11:55

Явно не съм се изразил добре.
Не съм сменял катализатор, защото ми го откраднаха. На негово място ми сложиха тръба, а не гърне. Ем Комплект на Околовръстното.
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 18 юни 2012 - 11:59

 Pavlin, на 18 юни 2012 - 11:55, каза:

Явно не съм се изразил добре.
Не съм сменял катализатор, защото ми го откраднаха. На негово място ми сложиха тръба, а не гърне. Ем Комплект на Околовръстното.


сори, аз не съм вникнал в това което си писал..разбрах къде си го направил, полезно ми е, благодаря
Отговори

drakonasf снимка drakonasf 18 юни 2012 - 16:51

Реших си днес проблема с откраднатия катализатор. Сложиха ми резонаторното гърне за 70 лв.! Звука е същия както преди, дори ми казаха, че трябва и повече да върви. Но в градски каране не видях разлика. Благодаря на всички за коментара и съветите.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 18 юни 2012 - 17:44

А имаш ли леко свистене при превключване на по- висока предавка? Аз с обикновената тръба вместо гърне при дизелов мотор, имам.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 юни 2012 - 19:23

Само не мога да разбера как, аджеба, крадат за нула време катализаторите? Нали трябва да се завреш под колата, за да го свалиш? Трябва да я повдигнеш поне малко, за да имаш възможност да работиш! През нощта ясно, ами посред бял ден? А и самото сваляне да не би да е лесно? А ако генерацията не е изстинала? Това да не ти е да ти откраднат антената? Не мога да проумея как така посред бял ден, когато има хора, ти открадват не какво да е, а катализатор!? :unsure:
Отговори

petio_78 снимка petio_78 18 юни 2012 - 20:19

Здравко,прави се с тънко въже с диамантен връх.Само увиваш,въртиш и готово.Реже тръба като нож масло.Знам го не защото съм крал,а защото съм залавял крадци.След като ги "помолих" ми казаха как го правят.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 юни 2012 - 20:25

Петьо, явно има начин, но колкото и да си го представям, не мога да си го представя как става. За крадец не ставаш сине, ти си будала. :mhihi:
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 18 юни 2012 - 20:57

Преди 1-2 години имаше същата тема и си мислех, че вече са спрели да ги крадат... Явно решението за хора като нас, чиито коли седят пред блока е само едно - сваляте си сами катализатора и го заменяте с тръба или резонатор по собствено желание, та да изкарате малко пари и да не ви е яд после.
П.П. Преди известно време друг колега се беше оплакал, че след катастрофа си откарал колата в сервиз на застрахователя и няколко дни след като си взел колата погледнал от долу какво става и открил, че катализатора бил заменен с тръба.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 18 юни 2012 - 20:58
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 18 юни 2012 - 22:38

Колкото и да е кът мястото под колата, може ли да изкара някой лев от Алъш-вериша Ганьо все ще го измисли...
На брат ми му смъкнаха кората под мотора на Пасата (B5.5 - 3 части са корите), като всеки, който е виждал такъв Пасат знае колко "голям" просвет има... А корите нови са 300лв :newsm05_41:
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 18 юни 2012 - 23:15

Мой колега разказваше как са се опитали да му свалят скоростната кутия пред блока нощем... Докъде я докарахме..?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg