Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Автогуми център "Диана"

bat_jorko снимка bat_jorko 12 май 2009 - 10:09

Разбрах те. :doh: И аз бих се ядосал, ако бях на твое място! :knee:
Да, сега има хора които познавам там, но в началото не беше така, т.е. бях на твоето положение. Затова разказах как беше при мене когато започнах да пазарувам оттам. В момента разбира се имам друга приказка с хората там, която нарочно не описах за да бъда максимално близо до твоята ситуация.
Наистина ще се погрижа, доколкото мога това за което разкаваш да стигне по-нагоре. Лично аз имам много добри впечатления Диана център и дори забелязах развитие(!) в подобрението на качеството и разнообразието на предлаганите от тях услуги. Тук не включванм темата за ДОТ-а, това е друга дискусия.
Отговори

Pinto снимка Pinto 12 май 2009 - 10:24

Мисля, че човекът е прав. Не може всеки да разбира от всичко, а и не трябва. Защо трябва като сменям гуми да водя с мен специалист по гумите, когато сменям масло специалист по маслата и т.н. Тия хора освен за пари не работят ли пне малко и за имидж. Най-лошото, че това в България не е само при гумите, а е повсеместно. Всеки гледа да те преметне. Малките изключения потвърждават правилото.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 май 2009 - 10:25

За мен основния проблем с Диана са девойките, които би трябвало да те обслужат, но поради факта, че те не разбират достатъчно не могат да ти препоръчат каквото и да е. Като отиваш там е най-добре да знаеш какво ти трябва.
Отговори

plamen_spasov снимка plamen_spasov 12 май 2009 - 13:49

Аз няма да претендирам да съм специалист, нищо че съм поработил, като гумаджия ... само ще разкажа моята история в „Диана - Ботевградско“
Купих 4 гуми за служебната „Зафира“ (Мишелин - за около 1000 лв. общо), колата беше на 4 месеца - 10000 км главно извънградски. Казаха че и четирите джанти са много криви, аз не им повярвах и отказах да ги изправят, защото си им знам номерата. След като си тръгнах проверих болтовете - бяха завити добре, но при 60 км./ч. волана се разтресе все едно съм спукал и двете предни гуми или карам по черен път. Върнах се и ми обясниха, че това е от кривите джанти и ако са ги били изправили нямало да е така, беше безмислено да питам как до преди смяната на гумите всичко си беше о.к.. Отидох при моя квартален гумаджия, качихме гумите на баланса и ... УЖАС - ТЕЖЕСТИТЕ БЯХА СЛАГАНИ НА СРЕЩУПОЛОЖНИТЕ МЕСТА ОТ ТЕЗИ КЪДЕТО СОЧЕШЕ БАЛАНСМАШИНАТА. Направихме хубав баланс до 0:0 и всичко се оправи волана не трепваше и при 160 км./ч..
Няма да давам мнения, просто разказвам своята история, пък нека всеки сам си прецени.
Отговори

vipservice снимка vipservice 12 май 2009 - 18:47

И поради тези ваши преживелици,...Взимам си гумите от Диана и си ги нося при кварталният кумаджия и всичко е на 6.
Отговори

doolettle снимка doolettle 12 май 2009 - 20:20

И аз съм имал честа да поработя няколко месеца като гумаджия в добър сервиз и сега докато не видя лично с двете си очи как се прави баланса не плащам(освен ако не ми ги монтира колегата който ме учеше). Неведнъж ми се е случвало да водя спорове с майсторите и дори се е налагало след един баланс да ходя наново при друг гумагжия да ми пребалансира колелото понеже нямах много време и неуспях да убедя господин тЪп, че тежести не се слагат на повече от 10см разстояние една от друга. Като каза "така показва машината" и край! Също така абсолютно винаги НАСТОЯВАМ само да ми уберат болтовете след което аз лично си ги стягам на ръка с ключ за гуми. Не, че са ми оставяли незатегнато колело но съм бил свидетел как при спукана гима и наличие на всичко необходимо за подмяната и, просто 100те ми килограма не бяха достатъчни за развиването на болтовете и се наложи да се кара около километър със спукана гума след което от нея нищо не ставаше.
Абсолютно е прав колегата, че не би трябвало да е нужно да знаеш всичко след като си поверил едва ли не живота си на уж професионалисти! Това е масова практика особено при по-големите фирми където "на Пешо му е през х*я за имиджа на фирмата" и ако ще вземе 5лв повече ще ти смени напълно здравия съединител примерно, а и много често се случва дори да не го смени а само да си го платиш!
Отговори

Gomes снимка Gomes 12 май 2009 - 21:05

Всъщност не мога да разбера какъв е проблема? Просто трябваше да им върнеш гумите и да си искаш парите, ето какво пише по въпроса в ЗЗП:

Чл. 4. Търговецът е длъжен да предостави на потребителя, преди придобиването на стоката или ползването на услугата, подходяща информация, позволяваща му да направи своя избор, която включва:
1. всички характеристики на стоката или услугата, които трябва да бъдат известни на потребителя, включително състава, опаковката, както и инструкция за ползване, комплектовка и поддържане;



също и:

Чл. 52. (1) Доставчикът е длъжен преди сключването на договора да предостави своевременно на потребителя следната информация:
2. основните характеристики на стоките или услугите;
7. правото на потребителя да се откаже от договора и условията, при които стоката може да бъде върната или услугата да бъде отказана, с изключение на случаите по чл. 55, ал. 2;

и не на последно място:



Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:
1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

Но пък и искам да попитам колко хора си сменят гумите всяка година и то с дот от предходната най-късно? Аз лично карам с гуми от 2007 и не мисля, че са с лошо качество. Колкото до обслужването, то е ясно в България няма такова, просто хората са толкова запалени да забогатяват, че забравят кой им плаща.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 12 май 2009 - 21:30

Айде и аз да споделя нещо по темата...Работих известно време при Руди...официален вносител на няколко марки гуми...размери и цени всякакви...половин София и провинцията зареждат от него и да ви кажа гуми със стар ДОТ почти не се продават....това са сам определени размери...аз примерно карам с гуми ДОТ 95 и си държат ...имам и доказателства...и съм много доволен....Наскоро от Маргел ми намериха един интересен размер...и не накараха да ходя да си ги взема ..а ми предложиха да ми ги докарат до нас...ако пожелая....и ако ги платя кеш...ще ми ги монтират безплатно..заедно с баланса...еми правете си сметката какво искате и къде пазарувате....Поздрави...
Отговори

borro снимка borro 12 май 2009 - 23:55

По отношение на онлайн-шоповете и конкретно Автогуми:

Търсих Близак ЛМ 25. Навсякъде цената беше от 20% по-висока от тяхната. Реших да ги проуча. Регистриране, заявка, обаждане за потвърждение и всичко до момента за Дота беше ОК.
На въпроса ми колко "прясна" гума(и) ще получа казаха, че не разполагат с такива данни и това зависело от разпределителния склад някъде си из Европа и нямало как да знаят, докато не им пристигнат на място. В крайна сметка, след сума ти мейли от тях за запитване валидността на заявката и информация за наличните гуми при тях, щях да си закупя такива на година и половина. Мисля въобще не е редно да рискувам с тези 20%, при положение, че автомобила може да се управлява както с 20 км., така и с 220 км/час.

Знам, че стара застояла гума никога няма да сложа, и знам, че като отида на пазара, мек домат няма да взема за салата на ракията.

Не държа сметка на никой, но като се дават средства за сигурност, нужно е да получаваме съответното качество срещу тях и без да го търсим няма как да стане.
Отговори

Icemann снимка Icemann 13 май 2009 - 08:04

 bat_jorko, на 12 May 2009, 12:51 AM, каза:

По повод на гаранцията - ако някой ми се похвали (и докаже), че производител му е признал гаранция на гума ще се покая с нарочна тема във форума, че нищо не разбирам от гуми. Балон независимо на каква гума и как получен не се признава за гаранция.


Не знам дали ще се покаеш, но с очите си съм виждал как сменят сцепена гума гаранционно. Виждал съм и каско което изплаща изкривена до неоправяемост джанта.Така че примери бол.
Мнението беше редактирано от icemann: 13 май 2009 - 08:08
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 13 май 2009 - 08:17

Всяко нормално Каско ще ти плати сцепена гума и клива джанта, ако ще да е не нова, а 10 годишна. Естествено, че няма да ти дадат сумата, която си платил като нова, но все е нещо. Да ти приемат рекламация за сцепена гума, обаче :knee: . Гаранцията покрива само производствени дефекти, но не и такива, възникнали заради това, че гумата би трябвало да издържи на еди каква си експлоатация на твоя автомобил. Макар че, ако имаш връзки винаги могат да ти признаят рекламация, дори да си карал по джанта.
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 май 2009 - 08:22

аз съм имал рекламация на Гуми Дебица
и да приеха ми я и ми я смениха :knee:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 13 май 2009 - 11:07

Миналата година Диана ми продадоха 4 гуми с 3 различни дота ... 1 - 04г, 1 - 05г и 2 - 07г ... научих си урока
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 13 май 2009 - 11:18

 TurboManiak, на 13 May 2009, 12:07 PM, каза:

Миналата година Диана ми продадоха 4 гуми с 3 различни дота ... 1 - 04г, 1 - 05г и 2 - 07г ... научих си урока

:knee:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 13 май 2009 - 11:18

Само аз ли като ходя в "Диана" получавам културно обслужване, добро отношение и качествени гуми с добър ДОТ (максимума досега е бил възраст 10-12 седмици) без да съм "Някой на някого" - на цената на културно и възпитано отношение към всички работещи там.

За 4 години съм "обул" 5-6 автомобила, с над 15 комплекта гуми и съм срещнал точно 3 проблема:
* дълго чакане в началото на зимния сезон
* Не качествен баланс на 1 от гумите на 1-я от автомобилите - наложи се да се връщам за Рекламация
* не ми бяха затегнали добре капачето на Джантата го загубих, но проблема е и мой - капаците са ми неоргинални/преправяни/.

На мен лично ми се струва, че нивото им е по-добро, на фона на всички останали "Гумаджийници".
Когато тръгвам да си купувам Гуми - аз вече съм избрал това, което ми трябва и съм се информирал дали го имат в удобния за мен център. Ако го нямат - поръчвам си го и чакам, колкото е необходимо.

Да наистина е глупаво, че първо плащаш и тогава си виждаш гумите - но на мен не ми пречи особено - аз вече съм си избрал модела предварително.

Ако не ми хареса ДОТ-а в правото съм си да ги върна - никой не може да ми откаже !
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 май 2009 - 11:22
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 13 май 2009 - 13:58

От както имам Астрата, за пръв път тази година се наложи да купувам летни гуми. Спрях се на гумаджийницата на Ботевградско преди караулката, точно след бензиностанцията на Петрол. За монтажа няма да коментирам защото човека ми е приятел и сме си правили доста услуги. Но гумите си ги купих без протекций от магазина който е там, като питах какъв ДОТ са ме изгледаха странно и отговориха как какъв 09 естествено а и гумите които избрах (Good Year Excellence) бяха с около 7-10 лв. по евтини от на други места.
Отговори

vladyyan снимка vladyyan 13 май 2009 - 19:24

Магазинът обаче не е бил на Диана, тъй като те не предлагат Good Year :). Аз зимата си търсих зимни гуми и видях голям зор за да си намеря Good Year. Накрая ги взех с връзки естествено. Ей за това ме е яд - или трябва да търсиш познати, познати на познатите и т.н., или да се примириш "големите търговци" да те прекарат.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 13 май 2009 - 19:38

Не само Диана е вносител на тази марка... :knee: ...аз нямам негативно мнение за тази верига...просто потърси алтернатива и си отваряй очите какво купуваш и за какво си даваш парите..Поздрави... :doh: :doh:
Отговори

Tramway снимка Tramway 22 юни 2009 - 17:06

Преди 2 месеца отидох в "Диана" на околовръстното шосе да си сменя зимните гуми с летните. Не ми е на път, но в други гумаджийници трябваше много да са чака - беше период на масово сменяне на гуми. Можех и сам да си ги сменя, защото са с джанти, но исках да ги проверя за изкривяване, защото знаете какви са трапища из София, а бях чувал, че там добре оправят алуминиеви джатни. Провериха ги, само една джанта имаше нужда от малко изправяне, направиха го на машина, дотук ОК. Попитаха ме какъв баланс искам - обикновен или оптимизиран, при което аз се опулих. Вече 27 години съм шофьор, стотици пъти са ми балансирали гуми, но такова чудо за пръв път чувах. Обясниха ми, че т.нар. оптимизиран баланс са извършва с компютър и е по-прецизен. Попитах ги да ми кажат в числа или проценти колко по-прецизен е, отговориха ми "ами... много... щото е с компютър". Колко струва единия и другия, питам. "Обикновения 4 лв, оптимизиранния 12." Стана ми интересно и надникнах в работилницата, макар че не пускат вътре, ама издебнах някаква суматоха и са намъкнах. Очаквах да видя компютърни балансни машини като при нас в железниците - с такива са балансират колоосите на локомотивите и вагоните с точност до милиграм щото тежат по 4 т и най-малкият дисбаланс може да има ужасяващи последствия. Нищо подобно не видях - 4 почти еднакви баланс-машини, като във всяка квартална гумаджийница. Разбрах, че разликата е само в цената и тоз специален баланс са го измислили за лапни-шарани като мен. Поисках обикновен баланс, сложиха гумите, платих и си заминах. Дотук нищо особено, ментарджии навсякъде.
Обаче преди 2 седмици съм настъпил гвоздей, едната гума взе да изпуска леко (и слава Богу!), и отидох на гумаджия в началото на Младост 1А, близо до светофара на бул. Ал. Малинов (между другото от тях съм много доволен). Взеха да развиват болтовете с пищова - нанай! Като заварени с оксижен. Мъчиха 20 мин, увеличаваха налягането, болтовете не помръдват. Взеха кръстачка, надянаха тръба 2 м, трима души натискаха - кръстачката са изкриви и пак нищо. Бая са притесниха момчетата, пръскаха със спрей за разхлабване, качика колата в съседното хале високо на крик, взеха друга, много дебела кръстачка, и с две тръби четирима успяха да лашнат болтовете. Единият ме попита да не би да съм ходил в "Диана" - Симеоново и като потвърдих, каза, че вече коли, минали от там, ще ги връща точно заради зверското затягане. Сам предложи да провери и останалите гуми и ги напръска със спрея. Всичките останали болтове са оказаха на същото дередже си изключение на два. Даже на задната лява гума превъртя секретния болт, че го разпробиваха с бормашина. Всичко туй ми костваше 3 часа на нокти.... Ами ако ми са беше случило на път? Не ми са мисли....
Отговори

steffgang снимка steffgang 28 октомври 2009 - 13:38

 Tramway, на 22 Jun 2009, 17:06, каза:

Взеха да развиват болтовете с пищова - нанай! Като заварени с оксижен. Мъчиха 20 мин, увеличаваха налягането, болтовете не помръдват. Взеха кръстачка, надянаха тръба 2 м, трима души натискаха - кръстачката са изкриви и пак нищо. Бая са притесниха момчетата, пръскаха със спрей за разхлабване, качика колата в съседното хале високо на крик, взеха друга, много дебела кръстачка, и с две тръби четирима успяха да лашнат болтовете. Единият ме попита да не би да съм ходил в "Диана" - Симеоново и като потвърдих, каза, че вече коли, минали от там, ще ги връща точно заради зверското затягане. Сам предложи да провери и останалите гуми и ги напръска със спрея. Всичките останали болтове са оказаха на същото дередже си изключение на два. Даже на задната лява гума превъртя секретния болт, че го разпробиваха с бормашина. Всичко туй ми костваше 3 часа на нокти.... Ами ако ми са беше случило на път? Не ми са мисли....


Същото нещо мога да потвърдя и аз - двата оригинални ключа (моя и на вектрата на баща ми) станаха на осморки и добре че гумаджията до нас (Цецо - Плевен ул. 10ти Декември) е ячко момче и има стабилен ключ та с кански усилия успя да развие болтовете.. Монтажа беше правен на същото място - Диана на околовръсното (миналата година по това време).. Други оплаквания нямам от Диана, но това никак не е малко и може да коства много особено ако доведе до скъсана резба.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg