Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка P0400 при изолиран EGR.

meskalito снимка meskalito 04 април 2014 - 14:28

Значи проблема е следният - EGR ми е изолиран софтуерно, а по-късно е изолиран и с ламаринена гарнитура изцяло. В момента ми свети engine check и дава грешка P0400. Ако има някой, който го е изолирал с гарнитура и е имал грижи по-късно, моля да сподели.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 04 април 2014 - 14:43

Дебитомера в норми ли е?
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 04 април 2014 - 18:15

Е следа като е изолиран софтуерно как ще "набива" грешка от него?
По добре, търси вторичните причини за тази грешка.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 април 2014 - 18:28

 georgi4at, на 04 април 2014 - 18:15, каза:

...
По добре, търси вторичните причини за тази грешка.


или тунера изолирал го.
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 04 април 2014 - 21:04

И аз имах такъв проблем миналата пролет,смениха ми 3бр.карти за премахване на EGR и все ми набиваше р400(3) след доста ровене се установи спукан маркуч на сервото
Отговори

Dimas снимка Dimas 05 април 2014 - 08:28

 sasho-1, на 04 април 2014 - 21:04, каза:

И аз имах такъв проблем миналата пролет,смениха ми 3бр.карти за премахване на EGR и все ми набиваше р400(3) след доста ровене се установи спукан маркуч на сервото


Така де, но колегата е с Z19DTH, който е "по-друг".
Отговори

meskalito снимка meskalito 07 април 2014 - 12:32

Като е изолиран софтуерно не е съвсем плътно затворен. Обаче се бъгна и седеше изцяло отворен. И в София Ауто я вкарах веднъж с тоя проблем и 2 часа след като уж ми я оправиха, пак не вървеше изобщо и се оказа, че "някой" е счупил буксата на EGR-а и я е залепил с проксипол и сега няма мърдане, защото не се продава отделно от EGR-а, а ще я счупят във всички случаи, ако я напънат. И се наложи да ми го затворят с пластина и сега си свети нон стоп чекина с грешка P0400. Иначе колата си върви нормално и не влиза в сервизен режим.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg