Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Звук на Y22DTR

Гостivan40_* 07 април 2014 - 12:31

Здравейте колеги,съвсем нов съм във форума но досега изчетох доста неща като гост.Навил съм се да си купя Вектра със мотора Y22DTR.Колата е на 10г.В четвъртък ще ходя да я гледам но едно нещо не ми е ясно.Какъв е нормалния звук от този мотор,в смисъл нормално ли е при изсфорсирване и задържане на газта да се чува свистене(свирене)от турбината или е нормално да се чува това свистене само при подаване и отпускане на газта,или въобще не трябва да се чува свистене.Ако някой със същия мотор който му е навъртял доста километри има възможбност да постне един клип със звука от неговиш двигател ще съм му много благодарен.До сега повечето които съм гледал си го имат това свистене и то ме притеснява.
Благодаря ви.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 07 април 2014 - 18:24

Свистене вобще не трябва да има или то да е много много малко.Високият шум ако се не лъжа е знак на отиващо си турбо...
На Вектрата от профила ми нито от вън нито в купето се чува ни на 3 000об нито 4 хиляди(трябва си завра ухото при нея че да е чуя или капака отворен и на много високи обороти).
2.2 се слави с по висок шум от 2.0 но зависи от горивото обедил съм се!Преди време бях набутъл една добавка и в купето все едно бях в бензинова кола.
Ако ми остане време утре,ще направя един клип за да имате по ясна представа(пак отварям скоба имаме и Астра Г с 2.0ДТХ и при нея не се чува днес е настъпах до ~3800об никакъв шум).
Отговори

Гостivan40_* 07 април 2014 - 18:50

Благодаря за бързия отговор,ще чакам за клипа.
Отговори

StacK снимка StacK 09 април 2014 - 20:47

Вектра Ц ли е?
При мен се чува при отпускане на газта и то си е леко и някак приятно изсвистяване :)
Отговори

Гостivan40_* 09 април 2014 - 20:56

Да за Вектра Ц става въпрос,благодаря.Утре ще ходя да я гледам.Искаше ми се да чуя някоя такава:(
Мнението беше редактирано от ivan40: 09 април 2014 - 20:58
Отговори

Гостivan40_* 10 април 2014 - 21:31

Днес я видях и чух,до 2000 оборота нормален звук от там нататък якото стържене на турбината:(
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg