Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

запитване :)

tqnatabs снимка tqnatabs 07 април 2014 - 22:32

Здравейте колеги. Тъй като съм нов в форума, както вие така и аз иамм въпрос към вас за моята Вектра 2.0 ДТИ 99г.... Имам проблем с моята печка, и той е следния.Когато колата загрее (започне да излиза от сините чертички) колата забива муцуната светва чек лампата и оборотомера пада на нула. Отварях букси да пръскам с контактен спрей, без ефект. на компютър я закачих оказа се помпа, с грешка Р1335 ... започнах да търся директно нова помпа, докато днес един авер ми спомена, тъй като на скоро е имал и той подобен проблем, а при него се е оказало запушени маркучи за горивото от резервоара към филтъра. и ми спомена да проввам като извадя маркучите от филтъра и да ги потопя в шише с нафта и да запаля колата и да видя дали ще има същия проблем. оказа се че нямаще проблем, но има една друга работа. колата беше загряла над 80 градуса и си поставих пак маркучите на местата им, но казанчето за горивния филтър бе студен. колата си запали отново без проблем но след да кажем 10 минути пак същата работа. и след това като барнах казанчето то бе топло. та въпроса ми главно е следния. Да не би самото казанче да е пукнато някъде и когато загрее да се разширява ид а засмуква въздух отнякъде и да светва чека и оборотомера да пада на нула, но най интересното е че колата не гасне. от месец насам само 2 или 3 пъти е гаснала.
Отговори

asensio снимка asensio 07 април 2014 - 22:59

По ското пробвай с датчика на коляновия вал. Според мен там ти е проблема. За да пада на нула оборотомера друга причина няма. А защо тръгна към най-скъпото нещо, помпа ?

П.С. Другото място е датчика за обороти на помпата, но той се сменя, не е нужно да сменяш помпата.
Мнението беше редактирано от asensio: 07 април 2014 - 23:07
Отговори

tqnatabs снимка tqnatabs 07 април 2014 - 23:09

тъй като компютъра показа помпа, но защо само като загрее го прави.. не би ли трябвало и като е студена да прави същия проблем?
Отговори

asensio снимка asensio 07 април 2014 - 23:14

При мен винаги гаснеше, и беше когато си поиска. Беше пробила изолацията на датчика на коляновия вал, и както при теб показваше 0 обороти, но преди да изгасне сама се форсираше веднъж. Семних го и от тогава не съм имал такива проблеми. Ако имаш познат с такава и се навие за проба да ги размените, мисля че ти е най-лесния вариянт. По спомен ремонта на тоя датчик беше около 200 лева, който е в помпата, а тоя на коляновия е около 50 лева.
Отговори

tqnatabs снимка tqnatabs 08 април 2014 - 22:25

Благодаря :) В петък ще станеясно от къде е проблема като влезе официално в сервиза
Отговори

tqnatabs снимка tqnatabs 11 април 2014 - 15:12

оказа се датчик на коляновия вал ..
Отговори

asensio снимка asensio 11 април 2014 - 16:53

Минал си с по-малкия дявол. Радвам се чи си я оправил и да нямаш повече проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg