Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем със Сигнум 2.2

marinerjp снимка marinerjp 12 април 2014 - 08:13

Здравейте колеги,
Нов съм във форума и отскоро притежател на Опел. Проблема ми е следният. Колата е Опел Сигнум 2.2DTI. От както съм я взел преди 4 месеца, свети сервизната лампа на таблото и до ден днешен не могат да я излекуват. Ходих в сервиз Стефанов във Пловдив, карах я и на други мйстори на не могат да я оправят. При студен двигател въври нормално. Загрее ли до работна температура, събаря мощността, ограничава оборотите да 2500 и до тук. Не гасне, не пуши но и не върви. Закачаха я на няколко диагностики и на повечето показва основно грешка Р0638. Дадох сума ти пари да докарам и сменя датчика на дроселовата клапа а той върви комплект. Там всичко е ново. Отварях и чистих ЕГР клапана, клапите на смукателния ресивер. Без промяна. В сервиз Стефанов първо казаха че било от дебитомера, после било от ЕГР-а, после пък други грешки. Ходих два пъти и двата пъти различни диагнози. Ръся пари а резултат нула. Моля пишете някакъв лек или ако вече е засегнат въпроса в някоя тема пишете къде да я търся. От Бургас съм така е търся читав сервиз в Бургаз. Благодаря.
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 09:04

Направи си диагностика и напиши точно кода на грешките ......сигурен ли си че е само една ,при условие че си сменил дроселовата клапа цялата с датчика ,тая грешка не би трябвало да я има след това !!!!
Направи си пак диагностика и напиши тоя път всичко подробно,самите грешки имат разширение след тях в скобки които могат да значат различни неща !!!!
Всичко друго на тоя етап е само гадаене !!!
Мнението беше редактирано от overkill: 12 април 2014 - 09:05
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 09:27

Друго което ми дойде на ума е че дроселовата клапа се управлява с вакуум ....та и вакуумния соленоид може да прави тая мизерия !!!!

Може да си направиш един експеримент....запуши вакуума към дросела и вържи клапата да стои отворена !!!!

http://data.motor-ta...73165577353.JPG
Отговори

marinerjp снимка marinerjp 12 април 2014 - 12:33

 overkill, на 12 април 2014 - 09:27, каза:

Друго което ми дойде на ума е че дроселовата клапа се управлява с вакуум ....та и вакуумния соленоид може да прави тая мизерия !!!!

Може да си направиш един експеримент....запуши вакуума към дросела и вържи клапата да стои отворена !!!!

http://data.motor-ta...73165577353.JPG

Имам някъде записани грешките от последната диагностика. След почистване всички останали грешки падат остава само тази за дроселова клапа. Ще пробвам отново. Другото което не писах по-горе е че когато запаля и машената е на ниски обороти ЕГР-а постоянно се отваря и затаря. На високи обороти се оправя.
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 20:12

Ами като имаш пълното описание на грешките ги пусни да ги видим ,защото това че някоя грешка в момента не е налична не значи че не оказва влияние на някакъв етап особенно тея за ЕГР-чето !!!
И напарви това което ти казах с дроселовата клапа ,ако грешката изчезне ще си сигурен че проблема е във вакуумния клапан!!!!
Отговори

marinerjp снимка marinerjp 17 април 2014 - 10:00

Днесходих при уж най добрия майстор на опел в бургас. Отсече че е ЕГР клапана и че бил за смяна понеже имал софтуерен проблем. като цяло клапана работи но на ниски обороти отваря и занваря непрекъснато. Като изолирам вакуума остава в едно положение, тоест не работи но колата пак губи мощност и свети чека. Каква е възможноста да се изолира ЕГР а икак става. цеината на нов е известна на всички а не ми се дава толкова пари.
Отговори

overkill снимка overkill 17 април 2014 - 10:26

Не се разбира какъв вакуум си изолирал че да влияе на ЕГР-а при условие че той е елктрически и не работи на вакуум ...но както и да е ,ето ти алтернативите ако си сигурен че ЕГР е виновника !!!!

Най евтин нов клапан:

http://www.ebay.com/...7a9061d&vxp=mtr

Симулатор,но за него требе да си сигурен че ти е там проблема иначе нищо няма да ти помогне :

http://www.ebay.com/...451f4a0&vxp=mtr

Поздрави!!!
Отговори

snizz снимка snizz 16 февруари 2015 - 11:01

Мисля.че проблема е в сензора който управлява клапана,а не самият егр.Понеже симптомите са като на моя проблем с този датчик.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg