Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

JorkataG снимка JorkataG 30 октомври 2013 - 08:01

става мн лесно. Въртиш на стартер докато запали ама тва е за човек дето си е прежалил де кола де стартер де акумулатор.
Снощи правих точно упражнението по смяна на горивен филтър и за да не въртя като глъмав /имам и ръчна помпа преди филтъра / напълних филтъра с нафтица набих още неколко помпи с ръчната и с 2 завъртания колата си запали поработи малко на високи обороти и с две подавания на газ се оправи. не съм въртял на стартер щото не виждам смисъл от това забавление.
Отговори

klesar снимка klesar 01 декември 2013 - 10:20

Здравейте и от мен.Как трябва да пали дизела с двигател X20DTH зимата,както през лятото ли?Първо моят престана да пали около температура 8 градуса,смених всички уплатнения от резервоара до помпата включително и на филтъра и дюзите,на обратната нафта.Оказа се че при откачане на датчика отговарящ за подгряването колата пали веднага,но ме претиснява светенето на чека и това влияе ли за натрупване на грешки в компютъра опасно ли е.Сега температурата падна до -3 ,старта става пак с въртене два пъти от порядъка на десет секунди с интервал.Свещите са нови,надявам се че нямам въздух в системата.Може ли това да е паленето на Опел Вектра през зимата.Съседа има БМВ и пали от четварт без разница от минус 20 или 25 .
Мнението беше редактирано от klesar: 15 декември 2013 - 16:37
Отговори

asensio снимка asensio 01 декември 2013 - 13:23

Релето здраво ли ти е ?
Отговори

klesar снимка klesar 01 декември 2013 - 14:36

Кое реле на подгряването ли,да здраво е идва напрежение на свещите.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 декември 2013 - 08:35

 klesar, на 01 декември 2013 - 10:20, каза:

Здравейте и от мен.Как трябва да пали дизела с двигател X20DTX зимата,както през лятото ли?Първо моят престана да пали около температура 8 градуса,смених всички уплатнения от резервоара до помпата включително и на филтъра и дюзите,на обратната нафта.Оказа се че при откачане на датчика отговарящ за подгряването колата пали веднага,но ме претиснява светенето на чека и това влияе ли за натрупване на грешки в компютъра опасно ли е.Сега температурата падна до -3 ,старта става пак с въртене два пъти от порядъка на десет секунди с интервал.Свещите са нови,надявам се че нямам въздух в системата.Може ли това да е паленето на Опел Вектра през зимата.Съседа има БМВ и пали от четварт без разница от минус 20 или 25 .

Колега като гледам отговора на въпроса ти се крие във написаното от теб. Отиди да ти прочетат грешките щом ЧЕК ЛАМПАТА ти свети и ще видиш /дали палатката има ключ/ къв е проблема.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 02 декември 2013 - 08:40
Отговори

klesar снимка klesar 15 декември 2013 - 16:45

Здравейте колеги никой ли не може да каже дизела X20DTH как пали през зимата.Днес минус 5 пак с тарахтене от шестия път запали с много труд,смятам че въздух няма щом се мъчи да запали.Някой поставял ли е филтър с подкачваща помпа дали ще помогне сутрин с подкачване на гориво пред старта.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 декември 2013 - 20:37

На -5 пали по лесно отколкото на +5 имаш някакъв проблем или въздух или изгорели свещи.
Отговори

ГостShoki_* 23 септември 2014 - 18:52

 devil., на 13 февруари 2010 - 11:47, каза:

След няколко опита стигнах до извода,че шлаухата за излишното не оказва особено влияние,но въпреки това смених и двете шлаухи със маркучи/''Гудиър''-10лв./м/,сложих капсулования филтър като пред и след него сложих по едно прозрачно маркуче и да ви кажа какво забелязах.Като я запалих по-големите балончета въздух ги изтика,но започнаха да идват много малки балончета от резервоара и то когато я форсирам когато работи на място не се виждат,та тези балончета ги виждам как влизат във филтъра,ноооо :doh: не излизат от там,а като изгася колата тия балончета се събират във един голям балон и застава във най-високата точка!!!
Струва ми се,че смуче въздух/много малко/от към резервоара набива го във филтъра и там се образува въздушна ''възглавница'' понеже той е най-високата точка!!!Сега ще се занимавам по посока резервоар!!!
Мисля първо да проверя бързите връзки на резервоара/във купето под задните седалки/,че и под купето има на още две места бързи връзки и всичко е със пластмасови шлаухи, и накрая ще махна всичко,и пускам нови маркучи от резервоара до гор.филтър!!!

Здравейте колеги :)Имам същият проблем със въздуха,сложих и аз прозрачни маркучи и гледам същите балони идват откъм резервоара,ако може да ми кажете това с новите маркучи ли е решението да не се лутам :)Ако поема въздух от някое съединение то когато колата не работи няма ли да сълзи нафта.Сондата в резервоара има ли нещо общо? Благодаря.
Отговори

lqnko66 снимка lqnko66 11 януари 2015 - 19:23

ЗДРАВЕЙТЕ колеги .Четох надълго и на широко тази тама защото ИМАХ този проблем с паленето сутрин .
В горивната система има вуздух това ми стана ясно ,но как да разберем от къде е влязал ?????
Ще ви споделя как постъпих аз .

Срязах маркуча на входа на горивния филтър и надух системата с компресор за въздух (не повече от 1 атмосфера)
Откъдето засмуква въздух от там трябва да текне нафта.
При мен се оказа най скъпият вариант,текна от помпата.И така сваляне на помпа и ремонт,но за всеки случай смених
маркучите на остатъчната нафта и гумичките на дюзите .
СЕГА КОЛАТА ПАЛИ ОТ ПОЛОВИН ОБОРОТ.
Да споделя какво ми каза майсторчето на помпата
ВСЯКА ПОМПА Е ИЗЧИСЛЕНА ДА РАБОТИ ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ
В СЛУЧАЯ АСТРА 2000 G (Y20DTH) 2000g
след 200 - 250000 км. на помпата и се износва буталцето и разни други чаркчета по нея както и гумените уплътнения
КОЛКОТО И НЕПРИЯТНО ДА ЗВУЧИ ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО!!!

РЕМОНТА СТРУВА 550лв с гаранция 4 месеца .МАЙСТОРА Е ОТ гр.АЙТОС .ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГРАМОТЕН И СЪВЕСТЕН МЛАД ЧОВЕК.
ТОЛКОВА С ВЪЗДУХА В ГОРИВНАТА СИСТЕМА
УСПЕХ НА ВСИЧКИ ПОЧИТАТЕЛИ НА АСТРИТЕ
Отговори

nikblag снимка nikblag 25 февруари 2015 - 11:51

Здравеите,прочетох темите за въздух в горивната система и вече съм убеден че проблема ми е от това,но ме притеснява че като дам на контакт някъде откъм филтъра(поне на мен така ми се струва) се чува едно пиукане,някои знае ли от какво е
Отговори

killtek снимка killtek 10 март 2015 - 10:38

Здравейте колеги, прочетох тази и доста други теми. Моя проблем е следния, слизам сутрин завъртам и колата (ОПЕЛ ВЕКТРА Ц 2.0дти 101кс) си запалва, работи около 2-3мин, след което гасне сама без да издава някакъв странен шум или да светка някоя лампа. След това пробвах няколко пъти колата не иска да запали. Закачих я на ОП-кома няма и следа от грешка. Резервара пълен почти до горе, след което се захванах с горивния филтър отворих го взех нов напълних го до горе с нафта, започнах да въртя и а да премърка да запали и не. Вече не знам какво да правя. Още ли да пробвам да въртя или да се отказвам и да търся вариант за някакви сервизи. Но проблема е че нямам достап до сервиз и за това се опитвам сам да се справя. Благодаря ви предварително. Поздрави.
Отговори

bat van снимка bat van 10 март 2015 - 16:16

Въже и комшия и на буксир ,дърпал съм коло до 10мин преди да запали.Не я мъчи на стартер.
Мнението беше редактирано от bat van: 10 март 2015 - 16:17
Отговори

killtek снимка killtek 12 март 2015 - 09:31

Здравейте колеги. След като имах проблем с въздух в горивната система и след какви ли не мъки успях да си запаля колата реших да споделя какво направих, надявам се да е полезно на някой като мен, който няма достъп до майстор.
Колата е Опел Вектра Ц 2.0 ДТИ
1. Колата запали рано сутринта работеше си и изведнъж угасна. След, което въртях докато не падна акумулатора.
2. Купих си нов горивен филтър ( нищо че предния беше на 400км ) смених си го като напълних целия филтър с нафта.
3. Откачих маркуча, който влиза във филтъра ( идващ от резервоара ) и с един прозрачен маркуч започнах да надувам, за да премахне наслоилите се мизерии по цедката на резервоара. След това дръпнах за да видя дали идва вече гориво от резервоара.
4. След тази маниполация с зареден акумулатор ( и за всеки случай ток от друга кола за повече ток ) на второто яко въртене колата запали.
Надявам се на някой това да му е полезно, защото аз много се лутах докато установя от къде ми е проблема, а той се оказа доста елементарен.
Поздрави на всички които отделиха време, за да дадат някой съвет.
Отговори

asensio снимка asensio 12 март 2015 - 16:57

Само че ако имаш боклуци в резервуара които са спирали притока на нафта, рано или късно пак ще се налепят по сондата. И пак ще играеш тоя филм. Отделно, самата помпа се охлажда от нафтата, а с по малко нафта, по лошо охлаждане от което пак може да има последствия за помпата. Ако имаш време и възможност, отвори и виж какво се случва в резервуара, и разбира се ако си сигурен че от там ти е бил проблема.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 18 април 2015 - 21:38

Ще се беся вече , нямам нерви , не стига че има куп други ядове , взе и да не пали вече. Всъщност пали и гасне , после с много въртене паля , не става за каране , не смея да я оставя половин час без да я паля , защото филма става черно-бял и грозен за гледане.
Съмнителна ми е капачката на корпуса на горивния филтър , от както го сменях , леко-леко започнаха ядовете. Накрайниците на маркуча и тръбата , които влизат в капачката на корпуса ме съмняват , движат се няколко милиметра напред-назад , нещо са хлабави. Знам че и маркучите за обратната нафта са съмнителни в тази ситуация , но изглеждат свежи и здрави.

Искам да махна това "кюмбе" на филтъра , не мога да го мисля повече , въпроса ми е , мога ли да сложа някакъв друг филтър на негово място , такъв , че да му забия двата маркуча със скоби и какъв да е той ?
Ако има такъв вариант , мога ли да ползвам тези накрайници , които са сега на маркучите , да ги навра в маркуч , или да ги отрежа?

Или пък да извадя въпросните накрайници от капачката и да ги съединя с маркуч , е така , за проба?
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 19 април 2015 - 15:59

 snaiperisto, на 18 април 2015 - 21:38, каза:

Ще се беся вече , нямам нерви , не стига че има куп други ядове , взе и да не пали вече. Всъщност пали и гасне , после с много въртене паля , не става за каране , не смея да я оставя половин час без да я паля , защото филма става черно-бял и грозен за гледане.
Съмнителна ми е капачката на корпуса на горивния филтър , от както го сменях , леко-леко започнаха ядовете. Накрайниците на маркуча и тръбата , които влизат в капачката на корпуса ме съмняват , движат се няколко милиметра напред-назад , нещо са хлабави. Знам че и маркучите за обратната нафта са съмнителни в тази ситуация , но изглеждат свежи и здрави.

Искам да махна това "кюмбе" на филтъра , не мога да го мисля повече , въпроса ми е , мога ли да сложа някакъв друг филтър на негово място , такъв , че да му забия двата маркуча със скоби и какъв да е той ?
Ако има такъв вариант , мога ли да ползвам тези накрайници , които са сега на маркучите , да ги навра в маркуч , или да ги отрежа?

Или пък да извадя въпросните накрайници от капачката и да ги съединя с маркуч , е така , за проба?

Аз със с горивен филтър от голф 2 той е капсулован слагаш двата маркуча вход и изход със скоби и забравяш за въздух от корпуса на горивния филтър .
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 април 2015 - 16:32

При такава екстра винаги е проба-грешка не винаги това което е добре на око е наистина добре провери и тройниците по скъпите ремонти са уп. на дюзи и помпа предполагам си разгледал темата за въздух и обезвъздушаване качена като важна.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 19 април 2015 - 17:41

Да, чел съм всичко. Току-що махнах оригиналния филтър и монтирах някакъв от Голф, обаче неговите тръбички са 8мм , а тези на колата, които влизаха в капачката на оригиналния корпус са по-големи, ползвах маркуч 8мм , трудно и плътно влезе в големите, лесно в малките. Стегнал съм ги със скоби и се кръстя с две ръце....
Отговори

Гостtuser_* 04 юни 2015 - 09:27

включвами се чека след 2000 оборото, помпата е здрава не пуше бяло можели да се е задръстила цедката моля помогнете, благодаря предварително
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 юни 2015 - 17:24

Ей сега ще хвърля боба и ще ти кажа.Ти за диагностика чувал ли си ? А цедката аз ли да дойда да ти я отворя ,за да видя дали е задръстена.И освен това има 1000 теми за възможни проблеми при дизелова вектра б.ПРОСТО ТРЯБВА ДА ПРОЧЕТЕШ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg