Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

didoyordanov снимка didoyordanov 11 декември 2015 - 10:07

Прави го единствено когато излиза от R
Отговори

Гостthegers_* 17 декември 2015 - 15:16

Здравейте. Насочил съм се към Opel Meriva 1,6, и бих искал да е автомат(заради жената):). Изчетох темата но не видях някой с Мерива да изказва впечатления. Ако някой има такъв автомобил, ще съм благодарен да сподели мнения. Интересува ме разход на гориво, надеждност (до колкото разбрах от темата, проблемите са малко и не са фатални)
Ще съм благодарен на всякакви мнения и насоки. Благодаря ви предварително.
Отговори

ERATRON снимка ERATRON 04 януари 2016 - 13:13

Здравейте колеги. От няколко месеца съм собственик на Опел Инсигния. Това ми е първия Опел и първата автоматична скоростна кутия. Вчера заваля първия сняг за тази година и при почистването на автомобила се сблъсках с въпроса, на каква позиция трябва да е лоста /р или n/. Става въпрос за тези 15-20 мин., през които аз изривам снега, а автомобила работи на място.
Отговори

kirenski снимка kirenski 04 януари 2016 - 13:52

 ERATRON, на 04 януари 2016 - 13:13, каза:

Здравейте колеги. От няколко месеца съм собственик на Опел Инсигния. Това ми е първия Опел и първата автоматична скоростна кутия. Вчера заваля първия сняг за тази година и при почистването на автомобила се сблъсках с въпроса, на каква позиция трябва да е лоста /р или n/. Става въпрос за тези 15-20 мин., през които аз изривам снега, а автомобила работи на място.

e на P - parking,че ако има лек наклон :mhihi: :mhihi: ,ще стане зимна приказка :mhihi:
Отговори

ERATRON снимка ERATRON 04 януари 2016 - 14:11

 kirenski, на 04 януари 2016 - 13:52, каза:

e на P - parking,че ако има лек наклон :mhihi: :mhihi: ,ще стане зимна приказка :mhihi:

Лекия наклон го преодолявам с ръчна спирачка.Питам в коя позиция е по-добре за скоростната кутия. И за какво изобщо се използва това N?
Мнението беше редактирано от ERATRON: 04 януари 2016 - 14:11
Отговори

kirenski снимка kirenski 04 януари 2016 - 15:00

Когато автомобила е паркиран лостът винаги се оставя на P - Parking (все едно сте го оставили на скорост), но особеното е ако автомобилът е на наклон,тогава се дърпа (натиска) ръчната спирачка, тъй като при позиция "P", между зъбците влиза палче,а при по-голям наклон, зъбците иска да се завъртят, притискайки палчето толкова силно, че то не може да се измъкне.Затова е хубаво първо ръчната и после P,за да предадеш товара на спирачната система ,а не на скоростната.
N-e ako ти се наложи да те дръпнат ( или да те качат на платформа )- за дърпането не повече от 30-км или това което е записано в книжката.При N-ako те дърпат повече от 30 км има възможност скоростната кутия да се счупи ( прегрее или нещо друго).
Горе описаното за N- зависи как е описано в ръководството,дали да се тегли изгасена колата или запалена ( двигателя ),предполагам ,че е при изгасен двигател :newsm05_41:

Бла,бла,бла това е горе долу,а N- може да го използваш на сфетовара,примерно за да не натискаш спирачката или да качиш пак до P :mhihi:
П.П -Това с тегленето съм го правил само един път (с друга марка автомобил JEEP )и за точно 15 км ,при скорост от около 35 км/ч :mhihi: ,през останалите случай когато ми се е наложило,кола с автомат да се кара за сервиз ,винаги на платформа :sup:
Отговори

ERATRON снимка ERATRON 05 януари 2016 - 11:03

Благодаря, за изчерпателния отговор.
Отговори

Persizi снимка Persizi 05 януари 2016 - 22:37

Според вас маслото дали е за смяна?
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
От ляво е ново масло, от дясно е изтеглено от кутията. Самото масло е на не повече от 51 хил. километра.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 януари 2016 - 16:33

Пич данеби да си далтонист пък и по километрите които си написал вече почти му е време верно в сервиза ще ти развалят настроението ама автомата си иска сервиза за да работи безпроблемно.
Отговори

Persizi снимка Persizi 06 януари 2016 - 16:55

Не съм далтонист, но и не очаквам цвета на маслото да е като на чисто ново. Това няма как да стане дори след смяна, освен ако не се разглоби кутията и не се източи всичкото масло. Освен това според ръководставото на колата, на тази кутия не се предвижда смяна на масло. Прави се инспекция на всеки 60 000км. и ако има нужда тогава се сменя.
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 07 януари 2016 - 08:50

Аз като купих колата предишния собственик ми каза, че не се сменя маслото ако няма течове, но в книжката пише друго. Затова отидох в сервиз на Опел, но там ми казаха, че повече от 3л5 литра не може да се смени, просто се опреснявало. Така за 150 лв смениха 3.5 литра. Имах въпрос малко по нагоре за въпросната смяна от задна предавка. Има леко предръпване.
Мнението беше редактирано от didoyordanov: 07 януари 2016 - 08:51
Отговори

Persizi снимка Persizi 07 януари 2016 - 11:59

 didoyordanov, на 07 януари 2016 - 08:50, каза:

Аз като купих колата предишния собственик ми каза, че не се сменя маслото ако няма течове, но в книжката пише друго. Затова отидох в сервиз на Опел, но там ми казаха, че повече от 3л5 литра не може да се смени, просто се опреснявало. Така за 150 лв смениха 3.5 литра. Имах въпрос малко по нагоре за въпросната смяна от задна предавка. Има леко предръпване.

В моята книжка пише, че не се сменява. Ето какво дават и в едно онлайн ръководство за Vauxhall. При обикновено източване от пробката излизат към 3,5-4 литра, иначе самата кутия побира към 7 литра. Гледам в България рекламират някакви нови технологии за смяна на цалото масло без разглобяване на кутията, но ако това вобще стане на моята кутия трябва да изхарча към 8 литра.
Отговори

toshko86 снимка toshko86 19 януари 2016 - 14:44

Здравейте от около месец карам зафира Б автомат дизел.Имам следния проблем когато превключва от 2 на 3 скорост се получава леко пробуксуване повишава оборотите и когато включи 3 скорост има лек удар.Не го прави всеки път само когато се кара с плавна газ,ако я настъпа си превключва нормално.От какво може да се получава този проблем.Кутията е af40-6,ако някой има представа какво може да бъде нека споделя.Благодаря
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 27 януари 2016 - 08:14

 Persizi, на 07 януари 2016 - 11:59, каза:

Здравейте от около месец карам зафира Б автомат дизел.Имам следния проблем когато превключва от 2 на 3 скорост се получава леко пробуксуване повишава оборотите и когато включи 3 скорост има лек удар.Не го прави всеки път само когато се кара с плавна газ,ако я настъпа си превключва нормално.От какво може да се получава този проблем.Кутията е af40-6,ако някой има представа какво може да бъде нека споделя.Благодаря




Какво стана колега, какво се оказа. И на моя въпрос няма кой да ми даде отговор така, че ще го търся сам. Напиши какво откриха родните майстори.
Мнението беше редактирано от didoyordanov: 27 януари 2016 - 08:15
Отговори

sathv снимка sathv 27 януари 2016 - 09:56

В крайна сметка какъв отговор търсиш и какво не ти е ясно? Дизеляк на 500 и кусур километра какво очакваш? Просто си изтеглил късата клечка. Не, че другите са много дълги.
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 27 януари 2016 - 17:18

 sathv, на 27 януари 2016 - 09:56, каза:

В крайна сметка какъв отговор търсиш и какво не ти е ясно? Дизеляк на 500 и кусур километра какво очакваш? Просто си изтеглил късата клечка. Не, че другите са много дълги.




Тя късата клечка е изтеглена още с купуването на автомобил втора ръка, но ме интересува за някакво мнение този кусур дали е поправим, и дали има опасност от оставане на средате на пътя
Отговори

sathv снимка sathv 27 януари 2016 - 20:55

Моят съвет е прост и логичен. Веднага разкарай тази кола. Нека други наливат пари в нея. Речонта на автоматична кутия е скъп и в повечето случаи без голям ефект. Пък дано със следващата покупка изтеглиш по-дълга клечка.
Мнението беше редактирано от sathv: 27 януари 2016 - 20:56
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 30 януари 2016 - 17:23

 sathv, на 27 януари 2016 - 20:55, каза:

Моят съвет е прост и логичен. Веднага разкарай тази кола. Нека други наливат пари в нея. Речонта на автоматична кутия е скъп и в повечето случаи без голям ефект. Пък дано със следващата покупка изтеглиш по-дълга клечка.


Това ми беше въпроса. Не мисля, че е чак толкова зле

Здравейте!
От 3 седмици съм собственик на Вектра Ц 2.2 GTS с автоматична скоростна кутия тип AF33-5 (AW55-50SN). Понеже все още се ослушвам за някакви нередности по колата и нямам все още впечатления. Има нещо по превключването на скоростите което ме притеснява засега. Когато искам да изляза от задна предавка има едно леко прелашкване на колата. Смених маслото с оригинално Опелско но в сервиза ми казаха, че повече от 3.5 литра няма как да се сменят. Иначе скоростите се превключват перфектно в движение и не се усеща когато го прави.
Отговори

Persizi снимка Persizi 30 януари 2016 - 23:05

 didoyordanov, на 27 януари 2016 - 08:14, каза:

Какво стана колега, какво се оказа. И на моя въпрос няма кой да ми даде отговор така, че ще го търся сам. Напиши какво откриха родните майстори.

Някаква грешка е станала, цитирал си колегата toshko86 , но е излязло моето име :) Както и да е. Аз реших да изчистя селектора, но направих голяма грешка, защото го "смазах" с Servisol Silicone Grease Aerosol вместо нормална гел грес.
Отговори

Todorzinio снимка Todorzinio 22 февруари 2016 - 19:57

Здравейте колеги,
Отскоро съм горд собственик на Vectra C '02 2.2 GTS / бензин, газ /. И имам проблем с автоматичната скоростната кутия. Стандартното ритване и форсиране като на свободна, но отвреме на време. Ходих на диагностика при сервиз само за автоматици и тест ми обявиха цена на ремонта от 1300лв. с 10% отстъпка, защото ме праща негов приятел. Ремонта щял да се състои в смъкване на така наречения мозък на кутията, смяна на трите неща/ може би контролера/ вътре и смяна на маслото. Та моя въпрос е: Това реална цена ли е за труд и части или само се пробват ако мине?
Търсих из нета някакво инфо за самото устройство и части на кутията, но не можах да намеря нищо. Много ще съм благодарен ако някой даде линк за нещо,където да прочета за нея и читави сервизи в София.
Предварително благодаря :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg