Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Запалителни свещи Bosch Super Plus!

hanchko снимка hanchko 09 юли 2010 - 16:08

Колеги здравейте искам да попитам, какво мислите за тези свещи? Някой използвал ли е такива? И все пак дали си заслужават. Предстои ми смяна и тъй като колата е карам на Газ и майстора ми препоръча свещи с един електрод и в часност тези: http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/...ark_plugs_b.htm . Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен.
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 09 юли 2010 - 16:42

Здр колега,свещите са много добри,аз карам с такива само че нямам газ и са с 2 електрода,но ако тръгнеш да ги купуваш трябва да внимаваш,че има много ментета и само ще си дадеш парите.Но определено свещите са добри.
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 09 юли 2010 - 22:23

Аз карам с денсо иридиум на газ и съм супер доволен. С тези свещи колата върви по-добре на газ, намали се разхода. Единственният минус е , че като карам в града и спирам често, малко трудно пали. Това се получава от това, че спирам на газ и после паля на бензин и се омесват горивата. С 3-полюсните свещи това не беше така осезаемо. Ако паленето е след 10-тина мин. никакви грижи или ако я паля директно на газ.
Отговори

Zygot снимка Zygot 09 юли 2010 - 22:57

Колега купи си свещите които са препоръчани от производителя на колата. Не си прави експерименти с 1,2 или4 електродни. Пише го дори в сайта на Бош не слушай "майстори".
Отговори

hanchko снимка hanchko 10 юли 2010 - 20:04

Аз съм с двигател C20NE и по-каталог мисля, че ми дават 3-ри полюсни, но се чудя, защото я карам повече на газ, т.е. на безнин само паля и рядко се случва да я карам на бензин, а повечето майстори казват, че на газ с еднополюсни е по-добре...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg