Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Присаждане на турбо?!

neonman снимка neonman 29 август 2006 - 20:15

GSI-DOHC, на Aug 29 2006, 06:05 PM, каза:

neonman, на Aug 29 2006, 08:49 PM, каза:

:c010: пи4ове....Крум е напражил НЕ 1 турбо конверсия!!!!!!!!!  


абе Калоянски, що така бе...
тук иде реч, че Крум е написал само повърхностни неща и нищо конкретно. нали не мислиш, че с едно "нема проблем" ще се оправи работата
... или пък култовото: "да се оправя собственика" ни убеждава в способностите и знанията му?

Той и Косьо е направил доста конверсии, ама да си чел някъде негови такива блуждаещи мнения...

айде наистина конкретно по темата!
 

кво иска6 да каже6 4е трябва да ти каже вс. квот го пита6 ли :thu:
"да се оправя собственика'..... го каза по савсем др. повод, които пове4ето не сте забелязали ;)
...да и косио е направил доста конверсии, но негови мнения по темата , ПРОСТО НЯМА!!!!
освен това би ли ми посо4ил конверсия на косио, която е давала време, а?...или просто посо4и НЯКОЯ!
РЕСПЕКТ кам косио, НЯМА :thu: по- голям разбира4 ОТ НЕГО НА ТЕМА ОПЕЛ, :thu: но няма нужда да ги сравнява6 ;)
:thu: ти виждал ли си негова кола?, не си нали ! :flag:
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 август 2006 - 20:40

neonman, на Aug 29 2006, 09:15 PM, каза:

кво иска6 да каже6 4е трябва да ти каже вс. квот го пита6 ли :c010:
"да се оправя собственика'..... го каза по савсем др. повод, които пове4ето не сте забелязали ;)
...да и косио е направил доста конверсии, но негови мнения по темата , ПРОСТО НЯМА!!!!
освен това би ли ми посо4ил конверсия на косио, която е давала време, а?...или просто посо4и НЯКОЯ!
РЕСПЕКТ кам косио, НЯМА :thu:  по- голям разбира4 ОТ НЕГО НА ТЕМА ОПЕЛ, :thu:  но няма нужда да ги сравнява6 ;)
:thu: ти виждал ли си негова кола?, не си нали ! :flag:
 


нещо съвсем се обърка Калояне,
първо аз нищо не съм го питал, защото може и малко да е, ама все си имам хабер и не ми трябва неговото мение засега...
второ - ами за Косьо - ти за на Ники / Кенара / астрата чувал ли си, или ..., а чувал ли си че даваше средни 13 - ки...
трето - разбира се, че съм му виждал калибрата, даже онзи ден беше - не си мисли, че ям доматите с колците...

мен лично ме вълнува как Крум ще управлява сместта и бууста?
Отговори

neonman снимка neonman 29 август 2006 - 21:12

GSI-DOHC, на Aug 29 2006, 06:40 PM, каза:

neonman, на Aug 29 2006, 09:15 PM, каза:

кво иска6 да каже6 4е трябва да ти каже вс. квот го пита6 ли :c010:
"да се оправя собственика'..... го каза по савсем др. повод, които пове4ето не сте забелязали ;)
...да и косио е направил доста конверсии, но негови мнения по темата , ПРОСТО НЯМА!!!!
освен това би ли ми посо4ил конверсия на косио, която е давала време, а?...или просто посо4и НЯКОЯ!
РЕСПЕКТ кам косио, НЯМА :thu:  по- голям разбира4 ОТ НЕГО НА ТЕМА ОПЕЛ, :thu:  но няма нужда да ги сравнява6 ;)
:thu: ти виждал ли си негова кола?, не си нали ! :flag:
 


нещо съвсем се обърка Калояне,
първо аз нищо не съм го питал, защото може и малко да е, ама все си имам хабер и не ми трябва неговото мение засега...
второ - ами за Косьо - ти за на Ники / Кенара / астрата чувал ли си, или ..., а чувал ли си че даваше средни 13 - ки...
трето - разбира се, че съм му виждал калибрата, даже онзи ден беше - не си мисли, че ям доматите с колците...

мен лично ме вълнува как Крум ще управлява сместта и бууста?
 


1.ми кат не ти трябва негово мнение, 6то го коментира6,А?
2.ти само си 4увал за на кенара астрата, НАЛИ?

3. не говорех за кола на косио, а за турбо колите на крум :thu:
4 .това 4е ти има6 проблеми с управл. на сместа , не зна4и 4е и тои има ;)
5.НАИ МЕ ДРАЗНИТЕ , КОГАТО КОМЕНТИРАТЕ НЯКОИ НА КОИТО не само 4е не сте виждали ТВОРЕНИЯТА , АМИ НЕ СТЕ И 4УВАЛИ. ЗА ТЯХ.......ЛАИЦИ!!! :thu:
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 август 2006 - 22:34

нали се сещаш, че ако продължавам да ти отговарям темата ще стане още по - голяма боза...
за това, ако искаш нещо да ми казваш - спокойно може да ми пратиш лично, не да ми се правиш тук

ае
Отговори

Оги снимка Оги 29 август 2006 - 23:04

neonman, на Aug 29 2006, 09:12 PM, каза:

ЛАИЦИ!!!


Ае ч'век споко е ... много навътре ги вземаш нещата. Аз исках да разбера цена, той каза пита какъв е ДВГ и му казах. Цена няма. Стоил пита за управлението ... същата работа. Само многозначителни, с грешка във всяка дума и много общи отговори.
Та искам също да ми кажеш защо нападаш при условие, че ние не сме :c010: Просто един адекватен отговор от негова страна и нямаше да има нужда да ни обясняваш какъв е, що е :flag: Разбираш ли ...
П.С. Ся да не ми се нахвърлиш и на мен :thu:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 30 август 2006 - 15:45

Ей ае да не говорите за Косьо! Той не пише глупости по форумите щото човека работи! Прави това дето тук се разисква реалност а не спами по темите! Аз не съм му виждал творенията на живо (само едно дет се вози с него постоянно :flag: ) ама съм виждал макар и на снимка Мантата му и едни чудесии дет си прави на Калибрата, плюс това знам и какво е вложил в тях та айде нема нужда колегата neonman да го коментира. Много пъти съм прибягвал до помоща на Косьо по телефона и ми е давал адекватни и точни одговори за неща дето дори не е виждал и ми помага! А не ми е казал "Аве ае опраай се там.." Та искам да ви помоля да не дъвкате неговото име в тоя спор дето се заформи тука! Чудя се що Ники Златков от Проспийд като го разпитвахме за Астрата в Благоевград на ралито не праи такива изказвания като колегата крум! Да ме прощаваш колега ама като си решил да пишеш в темата го прави на ниво а не така с подигравка и насмешка се едно! Щото може да си мислиш, че колегата Loz само си пита и няма да си направи турбо конверсия ама туко виж и той изкочил като GSI-DOHC с турбинка под капака! Така, че ако мислиш да пишеш с пренебрежение, по-добре не го прави, не помагаш никому!

Иначе евала за Кадета дето продаваш!
Отговори

крум снимка крум 30 август 2006 - 20:17

ако сам убидил некои се извинявам ама даме прощавате но тука има хора които говорат на изус и нештата са им ясни ама само на теория това дето са чели по форомите как мога да дам отговор на вапроса КАК ЩЕ НАХРАНЯ МОТОРА като 1 несе знае каква мошнос има 2 в какви обороти влиза 3 каква е електрониката и аште много други фактори които имат голямо значение А ИНАЧЕ НА ТЕОРИЯ СЕ ЗНАИ МАЛКО СЕ ПИПА ПРОМА И ГОТОВО но не е така които го е правил знае че не е така
Отговори

Stoil снимка Stoil 30 август 2006 - 20:26

Значи Круме, тук идва и твоя ред - момчето ти казва ориентировъчно конете - значи ОК, ти му кажи какво ще му трябва, каква ще е турбината и колко ще излезне като $$$. Освен това не би ли трябвало ти да прецениш какъв тип електроника ще използваш при конверсията в дадения случай.
Това за управлението никак не е просто, така че никой не си прави и илюзии. Но ти така и не назова типа електроника, който ползваш при конверсиите!
Освен това се налагат и други промени, както относно горивото, така и по окачване, спирачки и т.н.

И накрая една приятелска молба: опитай се да пишеш с по - малко грешки, то всеки греши, ама .....
Отговори

крум снимка крум 31 август 2006 - 18:45

така сега малко да разясним за какво точно става дума на мен ми се струва че си правите базик кой ще иска да извади 300кс. от 1,4 не че нестава но расходите по целата работа ще се много по големи от колкото да се земе за база един мотор 2,0 или2,0 16V преработката е по малка и ефекта по голем та затова ми се струва че само питате а немате никакав интерес :flag: :c010: ако си почнал да правиш нешто и не става не е това начина да си набавиш информация аз сам на 37г от 10г се занимавам с нитро системи и турбини аз сам един от първите в бг които сам имал кола с нитро и сам преработвал атмосферен мотор в турбо мотор и да варви добре и баба знае на турбо мотор да смени компресора с го голями колата да тръгне малко повече и на края задаваите реални вапроси зада получите такива отговори
Отговори

крум снимка крум 31 август 2006 - 18:48

Освен това се налагат и други промени, както относно горивото, така и по окачване, спирачки и т.н.
да такае но ние тук говорим само за мотора то е повече от ясно че една кола като е по мошна трябва да е и по устоичива и да може да спира и т.н.
Отговори

Оги снимка Оги 31 август 2006 - 21:16

крум, на Aug 31 2006, 06:45 PM, каза:

на края  задаваите  реални  вапроси  зада  получите  такива  отговори


Можеш ли да сложиш ХЕ на мястото на моя ...
1. Да ама ...
2. Не !
По конкретно не можах :flag:
Отговори

Оги снимка Оги 07 септември 2006 - 15:47

Круме ... искаше точен въпрос ... :19a:
Отговори

крум снимка крум 08 септември 2006 - 20:15

каква ти е колата зашто да не може да се качи 2,0 16V и2,4 даже и на корса сам качвал само3,0 неможа да стане заштото клиента не искаше да се реже капака и маската
Отговори

letman снимка letman 08 септември 2006 - 21:52

крум, на Sep 8 2006, 08:15 PM, каза:

каква ти е колата  зашто да не може да се качи 2,0 16V  и2,4 даже и  на корса  сам  качвал  само3,0  неможа да стане  заштото  клиента  не искаше да се  реже капака и маската
 

Ха абе тая 2.4 в багажника ли я качи на тая Корсичка бе. :19a:
Отговори

крум снимка крум 08 септември 2006 - 22:11

да с 2 мотора
Отговори

Оги снимка Оги 08 септември 2006 - 23:37

Ae що не мога да си изтрия мнението :19a:
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 15 септември 2006 - 16:41

"с специялни бутала колеми кури и тн " :thu:
Извинявай колега ама не се сдържах :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg