Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво да гледаме при покупка на автомобил !

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 28 ноември 2012 - 01:18

 Маги, на 26 ноември 2012 - 15:49, каза:

А какво означава надпис отзад след CORSA, 1.2 ?Модела е от края на 1999 год

1.2 показва кубатурата на двигателя - ~1200сс.

Ако не си е купил още кола този с обявата по-горе, бих му препоръчал, ако има възможност да отиде в сервиз или поне да я тества на пътя с по-голямо натоварване на двигателя. Попринцип би трябвало автокъщите да разполагат с временни номера с които да може да се тества колата, а не само в паркинга. И се поинтереаувай повече за ГИ-то - марка, клас и т.н.
Мнението беше редактирано от cecko06: 28 ноември 2012 - 01:35
Отговори

Krasimir5551 снимка Krasimir5551 26 февруари 2013 - 08:23

Здравейте, маниаци!
Днес ще си купувам за 1-ви път кола и реших, че ще е
Астричка,1.4,2000г. Ясно е, че не е на 122хил.км., прочетох голяма част от форума, но кой колко разбира той си знае. аз лично не разбирам чак толкова от коли, но каквото и да стане ще се н адявам на голямата доза КЪСМЕТ! Така че моля ви стискайте палци. Благодаря, че сте тук и, че има този форум!
Отговори

ГостPojarnikara_* 12 март 2013 - 17:33

Здравейте, предстои ми купуване на кола и съм се насочил към Opel Vectra 2.2 dti 125 hp. Ето и линк към колата: http://www.cars.bg/u999705

Та въпросите ми са няколко:
1. Някой от Вас ако кара такава кола, какъв разход дава?
2. За какво да се оглеждам преди покупката?
3. Колко горе-долу излиза регистрацията, еко таксата, данъка, застр. и другите му работи?

Благодаря предварително!
Отговори

_shady снимка _shady 13 март 2013 - 11:22

Само като му видя на продавача циганския трик да снима волан и еърбег от комбо/корса,а да ми ги представя,че са от тая вектра и ме отказва отман...реалното състояние на волана на тази кола сигурно е плачевен.
Отговори

ГостPojarnikara_* 13 март 2013 - 13:40

 _shady, на 13 март 2013 - 11:22, каза:

Само като му видя на продавача циганския трик да снима волан и еърбег от комбо/корса,а да ми ги представя,че са от тая вектра и ме отказва отман...реалното състояние на волана на тази кола сигурно е плачевен.



Изобщо разгледа ли всички снимки ?
Отговори

fashion_m снимка fashion_m 12 май 2013 - 19:03

А какво мислите за покупка на автомобил втора употреба от официалните дилъри на съответните марки: Bulvaria, Stefanov, Moto-Pfohe, Eura Tek, Haas 60 и др? Гледам че имат автомобили втора употреба, на които пише "Проверен употребяван автомобил".
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 12 май 2013 - 21:54

Аз бих имал по-голямо доверие на такъв автомобил от колкото на "нов внос". Но и там правят мушенгии.
Отговори

fashion_m снимка fashion_m 13 май 2013 - 19:26

А има ли нещо като социална мрежа автокъщите, където всеки продавач да си има рейтинг и мнения от купувачи, и всеки купувач като купи кола да е задължен в рамките на няколко месеца да дава мнение за продавача и за колата? Искам да си купя кола от честен търговец с добра репутация.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 13 май 2013 - 20:12

 fashion_m, на 13 май 2013 - 19:26, каза:

Искам да си купя кола от честен търговец с добра репутация.

Честен търговец :confused: Има ли такова нещо :confused:

"...А има ли нещо като социална мрежа автокъщите..." - за такова нещо не съм чувал, но сигурно някой от вас си спомнят, че имаше някаква тенденция по-големите и уважаващи себе си авто-къщи да предлагат гаранция за автомобилите си... Ама и това нещо замря.

Явно трудно ще ги стигнем не само американците, ами и германците. Там до колкото знам повечето авто-къщи са задължени да дават 1г. гаранция на автомобилите си.
Отговори

borkata87 снимка borkata87 03 ноември 2013 - 23:13

Един важен съвет и от мен при закупуването на автомобили. Когато разглеждатге обяви наблегнете на снимките с външния вид на колата и по специално на отделните детайли. Например най - често срещаните неща, които се забелязват са различните фарове/ стопове. Ако единият фар изглежда значително по - износен и изгорял от другия, то непременно обърнете внимание на снимките дали от страната на по - запазения фар калникът не се различава по цвят от вратите и предния капак. Ако има каквато и да е разлика в цвета това е сигурен знак за преживян удар. Друг белег - два очевидно нови фара/ стопа. Ако видите такава кола бягайте далеч. Сами се досещате, че на една 10 годишна кола фаровете колкото и да се полират няма как да имат чисто нови стъкла и рефлектори. Сигурен знак отново за преживян удар. Друг детайл, на който аз обръщам внимание са пропорциите на автомобила. Оглеждам снимките с външния вид на колата дали няма разлика във фугите междъ отделните елементи (врати, калници, капаци). Ако има разлики, например от едната страна се вижда, че фугата между предния капак е микроскопична, а от другата - толкова голяма, че да можеш да пъхнеш вътре върха на пръста си примерно отново трябва да Ви сигнализира, че има някаква интервенция, най - често свързана отново с удар. Ако обръшате внимание на тези детайли, които могат да се познаят от снимките ще си спестите разход на време, пари и може би нерви.
Отговори

Гостdenisss_* 17 декември 2013 - 12:45

imam opel astra 2000 godina 1.7 dt ediniq mi far pocna da se spotyava kak moje da otsranqvam problema

Тук се пише САМО на Кирилица и си потърси тема в правилния раздел!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 17 декември 2013 - 12:47
Отговори

ГостATAНАСКО_* 01 март 2014 - 00:22

Много правилно казано!Също така ако ви продават 10 годишен автомобил на "126 000" километра това не е вярно,освен ако не е карала "някоя баба"!!!Винаги гледайте колко е изтрит волана,ако е станал лъскав като на евгени минчев лачените обувки то значи че автомобила е на не по-малко от 250 000,също така обръщайте внимание на педалите да не им е протрито гуменото покритие!Това също е фактор дали един автомобил е изминал ДОСТА километри!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 01 март 2014 - 08:59

Айде бе? Дали па аз съм единствения будала,който кара 14 годишна кола на реални 133 000 км? Това със волана и предалите е много относително,простом,защото тези гумички могат по всяко едно време да се сменят,а волана виждал съм нови коли на по 1-2 години и на по 20-30 000 км с обелени волани и скоростни лостове.Факт е че след 2000-години всички материали от които е направен интериора на един автомобил трябва да е био разградим и рециклируем. Т.е ако се третира с малко по агресивен препарат, копчета,волани,дори и табла стават на Гъз!Така че адски относително е една кола на колко километра е и дали са връщани!

ПП Мога да ти снимам интериора на другата ми Омега,която е на 390 000 км,волана никога не е претапициран или мазан с каквото и да е никога няма да кажеш че е на тия КМ.
Мнението беше редактирано от milcho2005: 01 март 2014 - 09:01
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 02 март 2014 - 22:30

 milcho2005, на 01 март 2014 - 08:59, каза:

Айде бе? Дали па аз съм единствения будала,който кара 14 годишна кола на реални 133 000 км? Това със волана и предалите е много относително,простом,защото тези гумички могат по всяко едно време да се сменят,а волана виждал съм нови коли на по 1-2 години и на по 20-30 000 км с обелени волани и скоростни лостове.Факт е че след 2000-години всички материали от които е направен интериора на един автомобил трябва да е био разградим и рециклируем. Т.е ако се третира с малко по агресивен препарат, копчета,волани,дори и табла стават на Гъз!Така че адски относително е една кола на колко километра е и дали са връщани!

ПП Мога да ти снимам интериора на другата ми Омега,която е на 390 000 км,волана никога не е претапициран или мазан с каквото и да е никога няма да кажеш че е на тия КМ.

Значи колега ставаме двама,и мойта е 14г и е на 108 000км,така че има изключния,съответно има следи от употреба,но не са фрапиращи!А относно материалите си прав,имам наблюдение на една астра 2007г,тя е на 45 000км и бутоните на волана са изкочили,кожата на скоростният лост е избеляла и скъсана,а тапицерията е като че ли вътре е имало стадо котки??? Ако не съм я видял на 0км никога не бих повярвал че е на тия км реални??? Та колегата е прав-всичко е относително,но има все пак детаили по който личи дали колата е "уморена" или не!!!
Отговори

insigniafen снимка insigniafen 04 март 2014 - 11:43

Здравейте, нов съм във форума но съм решил да си закупя опел insignia на старо и затова имам няколко въпроса с тази покупка. Това което разбрах от всичко, което изчетох за insignia, е че две са екстрите без които insignia-та не си заслужава и те са FlexRide и AFL. За флекс райда ми е горед-долу ясно но за адаптивните светлини не мога да разбера по какво да ги позная, като първото условие да са ксенон е ясно, но това означавали че ако са ксенон то те са и адаптивни с няколкото автоматични режима на настройка. А за моторо съм се спрял на 2 литра дизел 160 коня, като и за него приемам съвети и мнения. Моля по-запозните колеги за съвети, че от няколко месеца чета и гледам в интернет и съм се побъркал но и определено такива коли са рядкост.
Отговори

pooh снимка pooh 05 март 2014 - 00:54

Колега insigniafen,
Предполагам си прочел информацията в тази тема
http://www.opelclub....opic=93117&st=0
Относно AFL-a, лесно се разбира дали го има, даваш пълян ляв или десен и гледаш дали се измества светлинният сноп на фара в съответната посока.
За FlexRаid-a нвкой пишат че се скапвали амортесьорите на 60 000км, а цената им е х3 на стандартните - така че внимавай. Аз съм карал Инсигния с FlexRidе и наистина е голям кеф. Но като цяло Инсигнията си вози твърдо, за разлика от други марки автомобили. С FlexRidе, режим Тour просото колата "люшка" малко повече (лично мнение).
Моторът от 160кс е много приятен за каране, особенно ако е с ръчка. Дори смея да твърдя че ми се стори по-приятен от 195кс битурбо. Но битурбото беше на Инсигния 4х4, с автоматична скоростна кутия, а аз не съм привърженик на автоматик-а и съм пристрастен ;-)
Не знам от коя година гледаш кола, но имай в пред вид че автомобили които са 1-ва или 2-ра година от пускане на модела в серийно производство страдат от бъгове. По-късно обикновенно те биват "изчистени" а във фейслифта със сигурнот са значително по-малко.
Дано съм ти бил полезен.
Отговори

insigniafen снимка insigniafen 05 март 2014 - 10:43

Благодаря на колегата за бързия отговор, а за надежноста на мотора може ли някой да изкаже мнение, тъй като колите които съм гледал са на около 100-150 хиляди километра, иначе колите са 2010 година и се надявам там вече да са изчистили бъговете за които споменава колегата. Това за цената на амортесьорите го бях срещал някъде и ме накара сериозно и аз да се замисля и в крайна сметка може и да се откажа от флекс-райда, тъй като все пак колата ще е втора ръка. По принцип не съм фен на комбитата но понеже цените им са малко по добри от на седана в последно време се замислям над тази идея а и комбито на инсигнията според мен не изглежда изобщо зле и в тази връзка можели някой да каже мнение за комбитата. Това че са по големи проблем ли е при маневриране, разхода значително по голям ли е и други полезни съвети. Благодаря предварително и добре че го има този форум където да се допитваме до хора с по-голям опит, защото покупката на кола особено втора ръка не е лесна работа.
Отговори

Darkangel снимка Darkangel 05 март 2014 - 16:51

Здравейте,
аз наскоро се сдобих с Опел Корса В 1.4i -1996 и съм много щастлива! Купих я от собственик и имах късмет. Всичко, което пишете и аз го гледах - фарове, фуги, волан, скоростен лост , дали е минавано с боя...Мой съвет е, ако има възможност да се мине и на сервиз предварително, за малко да се излъжа с един много лъскав Ситроен АХ - стар, но външно много запазен, като я вдигнаха на стенда се оказа, че е пред полуразпад, изгнила и с издишащ двигател, просто собственика на Ситроена е бил бояджия и я е стегнал добре външно ;) Отделно мой съвет е да гледаме кой я продава съответната кола, по собственика, отношението и начина му на говорене може да се разбере доста, жестове и т.н. Аз лично никога не бих си взела кола от автокъща - разчитам на съвестни и добри собственици на коли - срещат се все още.
Успех ! :)
Отговори

pooh снимка pooh 08 март 2014 - 22:43

 insigniafen, на 05 март 2014 - 10:43, каза:

Благодаря на колегата за бързия отговор, а за надежноста на мотора може ли някой да изкаже мнение, тъй като колите които съм гледал са на около 100-150 хиляди километра, иначе колите са 2010 година и се надявам там вече да са изчистили бъговете за които споменава колегата. Това за цената на амортесьорите го бях срещал някъде и ме накара сериозно и аз да се замисля и в крайна сметка може и да се откажа от флекс-райда, тъй като все пак колата ще е втора ръка. По принцип не съм фен на комбитата но понеже цените им са малко по добри от на седана в последно време се замислям над тази идея а и комбито на инсигнията според мен не изглежда изобщо зле и в тази връзка можели някой да каже мнение за комбитата. Това че са по големи проблем ли е при маневриране, разхода значително по голям ли е и други полезни съвети. Благодаря предварително и добре че го има този форум където да се допитваме до хора с по-голям опит, защото покупката на кола особено втора ръка не е лесна работа.


Комбито е по-дълго със 7-8см и не е толкова голяма разликата. Мое лично мнение е че комби се паркира по-лесно, защото където свършва стъклото, там свършва и задницата му, а при седана въобще не е така и нямаш никаква видимост до къде ти се простира задницата. Така или иначе за такава голяма кола паркторникът е голямо удобство, ако няма то винаги може да се сложи. Комбито е винаги по-добре от седана, човек винаги има нужда от повече обем. Само околният шум в купето при комбито е повече, но това не е с такъв голям приоритет пред пространстово и по-голямата функционалност.
Седалката на Инсигнията ми теснее малко в сравнение с Вектрата. Но все пак аз съм близо 100кг :biggrin: Най-добре иди на тест драйв при някой от прествителите. Аз за малкото време което я карах усетих това.
За флекс райда - зависи каква е цаната и цялостното техническо състояние на автомобила. Така че наличието му не би трябвало да те откаже от конкретният екземпляр. Просто провери режимите му и ако има проблем си калкулирай предварително смяната на амортесьорите.
Отговори

insigniafen снимка insigniafen 10 март 2014 - 15:01

 pooh, на 08 март 2014 - 22:43, каза:

Комбито е по-дълго със 7-8см и не е толкова голяма разликата. Мое лично мнение е че комби се паркира по-лесно, защото където свършва стъклото, там свършва и задницата му, а при седана въобще не е така и нямаш никаква видимост до къде ти се простира задницата. Така или иначе за такава голяма кола паркторникът е голямо удобство, ако няма то винаги може да се сложи. Комбито е винаги по-добре от седана, човек винаги има нужда от повече обем. Само околният шум в купето при комбито е повече, но това не е с такъв голям приоритет пред пространстово и по-голямата функционалност.
Седалката на Инсигнията ми теснее малко в сравнение с Вектрата. Но все пак аз съм близо 100кг :biggrin: Най-добре иди на тест драйв при някой от прествителите. Аз за малкото време което я карах усетих това.
За флекс райда - зависи каква е цаната и цялостното техническо състояние на автомобила. Така че наличието му не би трябвало да те откаже от конкретният екземпляр. Просто провери режимите му и ако има проблем си калкулирай предварително смяната на амортесьорите.



Колега мерси за информацията, ще опитам да направа някой тест драйв и аз тия дни. Аз съм около 70 кг. и мисля, че не бих имал проблеми със седалките а в последно време все повече ме влече към комбито.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg