Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна радиатор за парно на Astra F комби

bili4652 снимка bili4652 21 декември 2010 - 22:54

Лоста няма да ти пречи действай смело :hi:
Отговори

iwanov снимка iwanov 21 декември 2010 - 23:15

Колега аз още в неделя го смених :)
Наистина нямах никакви проблеми с лоста. Един път развият ли се винтчетата на тавичката проблеми няма то това е най трудното. Мислех че ще е по трудно и ще има мн поздрави за майка му ама НЕ оказа се доста по лесно отколкото си мислех. :hi:
Отговори

XBASS снимка XBASS 28 септември 2011 - 19:51

Ех,колеги и на мен най накрая се реших да го сменя, 2 зими карах със ръкавици и треперех и ми писна.Днес поразглобих някой нещица ( предния панел кадето е CD-to и пепелника и доло от страни до краката ) стигнах до черната котия кадето е радиаторчето и се спрях(защото зех да полудявам) .Въпросат ми е задалжително ли е да се откачат жилата за реголирането кадето определят потока за стъкло за крака .. Защото те най ме притесняват . Колата е Опел Калибра без климатик :) :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от XBASS: 28 септември 2011 - 19:55
Отговори

XBASS снимка XBASS 29 септември 2011 - 20:36

Днес със голям зор успях да го сменя без да откачам нищо ,обаче счупих едната ламаринена планка кадето даржи радиаторчето и махнах и другата сега незнам така ли да го оставям.Не съм го зглобил още как мога да го закрепя пречи ли ако не се даржи с тези планки .
Отговори

XBASS снимка XBASS 01 октомври 2011 - 18:48

В крайна сметка днес го зглобих всичко :yahoo: :idiot: 4 дена ми отне всичко :D не е нужно нищо да се откача никакви жила трябва всички да са на ляво само има едни планки които даржат самото радиаторче и ест бяха раждясали и се скаса едната . Махнах и другата и зглобих кутията после осазнах че от вибрациите ще се скасат тръбичките направих едни планки от аломиниева ламарина закрепих го добре и зглобих всичко със малки ядове . После със кеф си я изчистих отвсякъде и се моля дано следващата ми кола да има хубаво парно :D :cabrio:
Отговори

boichev снимка boichev 12 октомври 2011 - 14:21

Колеги, при Vectra A налага ли се сваляне на цялото табло, за да се смени радиаторчето на парното? Или е почти същата процедура като при Astra F? :icon_wink2: Щото един приятел си е оставил колата да му сменят радиаторчето на парното, и ще му свалят цялото табло.. :blink:
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 12 октомври 2011 - 15:29

При Вектра А (без климатик) е аналогично на Астра Ф и не се сваля цялото табло. Ако има климатик незнам.
Отговори

master6761 снимка master6761 03 февруари 2012 - 09:50

здравейте, ако колата е опел астра ф 1997 и е склиматик трябва ли да откачам отвън маркучите (които са в двигателнния отсек) за смяна на радиаторчето за парното или само откъм купето?
Отговори

evgeni2151 снимка evgeni2151 06 февруари 2012 - 10:24

Не колега,не се свалят.От вътре има 2 пласмасови скобички точно до радиаторчето,внимателно ги разкачи и просто издърпай тръбичките.В момента и аз се занимавам с тази операция.Писна ми да мръзна в тая кола.Оказа се,че при входа на водата в радиаторчето ламелите са запушени с ръжда,утайки и всякакъв род боклуци.Напълних го с цилит бенк,някакъв препарат против котлен камък и няма да ти казвам какво чудо изтече от вътре.Нямам търпение да го сглобя,да видя дали най-после ще имам парно.
П.П В тази кола можело да бъде и топло :a049: .Разликата е осезаема,заслужаваше си труда.Между другото,на средната конзола решетките,въздуховода е разделен на 2.От горната част постоянно духа студено,а от долната топло.В горната част напъхах дунапрен и сега до купето няма достъп студен въздух.Това също значително повиши температурата. :love_opel:
Мнението беше редактирано от evgeni2151: 07 февруари 2012 - 12:11
Отговори

mitko69 снимка mitko69 03 ноември 2016 - 22:36

Колеги как да отворя снимките, защото радиаторчето на парното протече и предстои смяна,
ако има някой снимков материал нека качи ,ще съм много благодарен.
Колата е астра ф x14xe с климатик.
Отговори

mitko69 снимка mitko69 06 ноември 2016 - 09:42

Радиаторчето е свалено, благодарение на вашите описания, сега остава да взема ново и да го сложа по обратния ред.
Отговори

Стани слав снимка Стани слав 04 декември 2019 - 19:15

 filipov75, на 01 май 2008 - 17:47, каза:

Не е сложно,но е твърде дълго за обяснение а и вече има теми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg