Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Основен ремонт на X18XE ...

miro_9703 снимка miro_9703 26 март 2017 - 21:09

Здравейте ! :) Пускам темата, за да може да разсъждаваме и обсъждаме всичко около тоя мотор докато му правя основен ремонт, за да се получи що-годе приятен за каране мотор. Ако мястото на темата не е тук - моля някой да я премести в правилния раздел :) Мотора го купих от Вектра Б автомат и ще върви пак във Вектра Б. Преди да го сложа обаче, реших да му направя основен ремонт, тъй като има крива биела и да го позасиля. Първото което се сещам е турбо, тъй като съм отворил мотора и сега е момента да слагам здрави карантии. Другото което ми идва на ум е по-добри валове, с по-големи дюзи и чип ? Очаквам вашите мнения. Сега до къде съм стигнал:
1. Купих двигателя, с компютър, имобилайзер и още малко работи към него ... Снимката е правена вечер и не се вижда много - много:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
2. Започнах да разглобявам блока и главата ...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
3. Тук вече пътуваме за автомивката, да се измият ... :D
Публикувано изображение
4. Тук вече сме след автомивка и сме закачени за поредното "доизмиване" с бензин и боядисване :D
Публикувано изображение
5. Вече боядисан блока .. 1-ва ръка:
Публикувано изображение
6. Крайния резултат:
Публикувано изображение
И така, малко по-малко ще стане, но очаквам и вашите идеи, как може да се позасили самият мотор ... :)
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 27 март 2017 - 08:05

Браво за труда до тук!
Като за засилване първо трябва дарешиш какво искаш да е атмосферен или турбо.
Ако искаш да е атмосферен мотора има няколко теми с това как да го позасилиш.Но мисля,че първо трябва да кажеш какво е състоянието на блока,има ли износване,останал ли е някакъв хонинг,замерва ли коляновия вал,за да видиш дали ще си остава с тази карантия.
Най-ефтиния и лесен вариант е всичко да е добре и да си пуснеш 4 бутала от 1.8 с нови сегменти,да смениш биелни и основни лагери.
Втори вариант е да носиш блока да го разстържеш на 86мм и да пуснеш бутала от XEV и да станеш 2.0л.,като останалото сегменти,основни и биелни лагери пак нови.Като задължително и при двата случая си прегледай маслената помпа!
До тук се изчерпва какво да правиш по долнището за атмосферен мотор.
Главата като е свалена разбирасе пълна ревизия-проверка на водачите,препасване на клапани,нови гумички и челен шлайф-това е което е задължително.Ако искаш да позасилваш вече портване-има много изписано и няма еднозначно къде и колко да отнемаш.
Разпределителните валове,ако не ти се спортува си слагай твойте,ако искаш малко да засилиш търси и слагай от C18XE,ако ти се спортува повече търси и слагай от X20XER(трудни са за намиране,а и не са много ефтини).
Колектори:Всмукателят задължително си сложи еднопътен-колата става много по-приятна за карана и по респонсна,а в комбинация с разстърган дросел става доста приятна за каране.
Изпускателя-каквото и да правиш си намери здрав,че тия много се пукат.Тук вариантите са ти няколко стандартен от X18XE,X20XEV,стандартен от C18XE без отворите за ЕГР и стандартен от X20XER.Естествено този от X20XER най-добър и за това най-трудно се намира и стува пари.
Ако не си с автоматик ти препоръчвам да си намериш лекия маховик 6.7кг от ранните C20NE,той е близо 3кг по-лек и колата доста по-лесно се развърта.
И остана ЕКУ-то да го избереш дали да е стандартното за X18XE(simtec 56.5) със всичките му щуротии като клапани за друпътен колектор,ЕГР,имобилайзер и тн. или да си намериш един от C18XE,който работи доста по-бързо,защото няма доста такива излишни неща.
Общо взето трябва да решиш какъв мотор ще събираш:дали X18XE,дали C18XE или С18XE с елементи на X20XER.

А ако си решил да минаваш на турбо верси вече филмът е друг.
Евтиният вариант е турбо от Z20LET,с гарнитура за Z20LET,за да разредиш мотора и пиджибек да управлява турбината и евентуално да дойдат някакви смеси.Като караш на ниско налягане 0,5 - 0,6.Или направо електроника от Z20LET с газ педал и всичко прилежащо.
За по-сериозни неща варианта е да минеш на разстърган блок на 86мм и да слагаш Z20LET бутала с биели.
А вече за найстина сериозни постижения ковани бутала и биели с добре разреден мотор и адекватна електроника,която да управлява всичко това.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 27 март 2017 - 08:11
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 28 март 2017 - 16:40

Здравей, благодаря за мнението ! Май, май ще остана на атмосферен, какъв е максимума, който мога да изкарам от атмосферка х18хе с доработки разбира се, които се надявам вие да кажете какви ще са освен валовете и портване на главата? Днес боядисах и капака на клапаните ама нещо се стече боята, така, че като го направя както аз искам, ще кача снимка и на него ! :) За разстъргването на блока до 86мм, дали е възможно без да "докопам" някоя водна магистрала ?

П.П: Обещаните снимки и на капака на клапаните :D

1. Без капака, на който пише "екошпек" :D :
Публикувано изображение

2. С капака, на който пише "екошпек" :D :
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от miro_9703: 28 март 2017 - 21:03
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 04 април 2017 - 18:40

Въпреки, че това ми е втория пост един след друг и въпреки, че сам си пиша, пак да кача някоя друга снимка и може би приключвам с писането и аз, тъй като явно няма интерес, ама както и да е ... в крайна сметка реших да направя нещо от рода на X18GET -> 1.8 турбо със степен на сгъстяване близо до 8.5:1 .... Та тези дни се заех с клапаните ... ето няколко снимки :)

1. Тук са свалени от главата само, ето как изглеждат ..:
Публикувано изображение

2. Тук вече е полиран клапан, сравнен с такъв, без полиране .. нормално се вижда доста голяма разлика:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

3. Тук вече и втория клапан е готов .. :
Публикувано изображение
Публикувано изображение

4. Тук вече има няколко готови .. :
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Останаха още 4 клапана, с които ще се заема по-късно .. :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 април 2017 - 19:30

Значи заряза тунинга на печката започваш бензинова какъв вентилатор си избрал как ще го управляваш с Мега или на твоя комп някой ще пише нещо??? и в предната тема за печката ти писах 4-6000лв за да се радваш на преработен атм.в турбо мотор по евтино е турбо-мотор с всичко за да запали и в пъти по-сигурен.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 04 април 2017 - 19:52

Да, зае*ах тунинга на печката, че помпата пак почна да се обажда. Вентилатора ще е от Z20LET с колектори от Z20LET, компа най-вероятно ще е мега или стоковия комп на X18XE с пиджибег, не съм решил още. По-скъпо ще ми излезне - знам, но пък кефа цена няма :) А и няма да дам парите от един път ... :) Проекта бавно се развива, поради причината, че към края на другия месец чакам и C20XE да пристигне, та и за него трябва да отделя някой лев и така ... :) Все пак всякакви предложения са добре дошли :)
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 06 април 2017 - 10:30

А как ще разредиш мотора до 8.5???
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 06 април 2017 - 17:23

По-дебела гарнитура на главата, като например от Z20LET може би ще свърши работа. Надявам се и с другите бутала, да слезна на около 8.5:1 компресия ... Въпреки, че в момента е на около 11:1 компресията може би ... Надявам се с гарнитура от ЛЕТ да стане ... :) Ако някой има по-добра идея, да казва :)
Отговори

ufer снимка ufer 07 април 2017 - 07:52

Идеята ти е добра, но смесваш малко понятията степен на сгъстяване и компресия. Това, което цитираш по-горе е степен на сгъстяване и се изразява чрез съотношение (8,5:1; 11:1), а компресията се измерва в атмосфери, барове или паскали... Естествено, промяната на степента на сгъстяване влияе и на компресията, като има различни способи за въздействие. Ако искаш да направиш наистина нещо ценно, потърси някой инженер, най-добре инженер-конструктор (ако е останал някой в БГ), за да ти направи някои изчисления. В противен случай ще правиш мотора с метода "проба-грешка" и ако имаш късмет, можеш да улучиш нещата, ако ли не - ще хвърлиш доста пари на вятъра...
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 07 април 2017 - 10:23

Стандартно X18XE е с 10,8:1 степен на сгъстяване,след шлайф на главата и гарнитура от Z20LET не вярвам да слезеш под 10:1,за 8,5:1 ти трябват ниско компресионни бутала.
П.С. малко математика- степента на сгъстяване е отношението между обема на горивната камера в горна мъртва точка на буталото и обема в долна мъртва точка
т.е горивната камера,в горна мъртва точка я наречем Х и знаем,че X18XE има ход 86мм и диаметър на буталото 81,6мм,т.е обемът който буталото освобождава от ГМТ до ДМТ е V=π.r2.h,;V=3,14*40,8*40,8*86=449,52 см3
от стандартната степен на сгъстяване 10,8/1=Х+449,52/Х: и получаваме,че стандартната горивна камера е 45,87см3,по сущата сметка само че за степен на сгъстяване 8,5:1 получаваме че трябва горивна камера 59,94 см3.
За да се стигне тази степен на сгъстяване трябва да се увеличи горивната камера с 14,07 см3,за да стане това със стандартните бутала означава,че разстоянието между главата и блока трябва да се увеличи с 2,69мм,което е много.Най-дебелата гарнитура,която съм виждал да се продава е на COMETIC 5 слойна на 2.3мм
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 07 април 2017 - 16:43

Здравейте, бях казал, че най-вероятно повече няма да пиша тук, но тъй като виждам, че вече има развитие, в смисъл помагате и така нататък - няма как да спра да пиша. Първо благодаря и на двама ви ! :)
@ufer - инженери няма къде да намеря, които да седнат и да се занимават и да ми смятат мойте глупости, така, че ще сме на проба-грешка. Благодаря за пояснението за разликата между степен на сгъстяване и компресия - знам го, просто ги бъркам ..

@Ивчо - Благодаря за формулата как се изчисля, но има един проблем ... така и не разбрах това:
- 10,8/1=Х+449,52/Х: и получаваме,че стандартната горивна камера е 45,87см3 , как се получи .. тука нещо с X-са ми се объркаха функциите .. :-D Блока ще се разстърже до 82.5мм и ще слагам бутала от VAG , които според един руснак стават идеално, обаче не пише за инфо какво друго е правил, за да го разреди до такава степен, че мотора да стане GET.

Още веднъж, благодаря и на двама ви ! :)
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 април 2017 - 13:43

Разреждането с бутала от ВАГ може да стана и до 8,5:1,но много зависи от компресионната височина на буталото и съответно и с какви биели е.
Иначе за Х-са го получаваш с проста математика едно равенство с едно неизвестно.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 10 април 2017 - 16:14

Според един руснак с биели от C20XE/LET и буталата от ВАГ става с около 8.5:1 и с тези биели и бутала може спокойно със стоковия колянов вал и стоковата глава да издържи на турбо. Около 200к.с изважда на колелата. :) За изчисляването на горивната камера намерих друга формула, която е: Vk = {[(Vc+Vy+Vb)/E]-Vy-Vb}/[1-(1/E)] , където:
Vk - обем на горивната камера;
Vc - обем на цилиндъра;
Vy - обем на пространството, заемано от гарнитурата на главата;
Vb - обем на вкопаването в челото на буталото, ако няма = 0;
E - степен на сгъстяване.
Според тази формула, ако смятам правилно, то обема на горивната камера е 36.09см3. Стоково буталата са вкопани 1.8мм и с диаметър на челото 50.8мм. Гарнитурата е дебела 1.3мм и е с диаметър на цилиндрите 83мм. Незнам дали смятам правилно, но излиза 36.09см3 обем на горивната камера. Това е със стокови бутала. С биелите от 20ХЕ и буталата от ВАГ хода на буталото би трябвало да си остане 86мм, нали ? Буталата от ВАГ са с 82.5мм диаметър, но така или иначе блока ще се шлайфа, че не ме кефи .. :)
Мнението беше редактирано от miro_9703: 10 април 2017 - 16:16
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 09 септември 2017 - 18:53

Няма интерес голям, но все пак да кажа - двигателя е събран и вече почти запален. Останаха някой довършителни работи и ще правим опит да го палим :)
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 09 септември 2017 - 22:06

Давай смело, до колко докара сгъстяването?
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 10 септември 2017 - 15:58

Около 8.5:1 - 9.0:1 би трябвало да е по сметки на човека, който избира буталата. Дали е така - ще се разбере след като я запаля и настроя мега-та :) Снимки може да кача след като запали, за да не се хваля преди да съм сигурен, че работи :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg