Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Зафира А 2.0л DTi 2001 101кс

ГостLeGenDa_* 30 юни 2015 - 17:54

Добър ден на всички.Oпитах да сменя маслото на скоростната кутия но не успях,до колкото знам има две пробки едно за източване и едно за доливане,обаче немога да ги намеря.Някой може ли да ми помогне и ако има начин сис снимки.
Отговори

gramis снимка gramis 30 юни 2015 - 19:02

 LeGenDa, на 30 юни 2015 - 17:54, каза:

Добър ден на всички.Oпитах да сменя маслото на скоростната кутия но не успях,до колкото знам има две пробки едно за източване и едно за доливане,обаче немога да ги намеря.Някой може ли да ми помогне и ако има начин сис снимки.

за източване няма ,сваля се картерчето! за наливане е на диференциала до полуоската за ключ 13!
Отговори

ГостLeGenDa_* 30 юни 2015 - 20:16

Благодаря много , сменял съм на фолксваген имаше и за източване,тази зафира специално ли нямали пробка за източване,и ако отворя картера му дали ще се наложи да сменям гарнетура?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 юни 2015 - 20:18

Задължително.
Отговори

gramis снимка gramis 30 юни 2015 - 20:25

и масло само оригинално GM 18-20лв за литър!
Отговори

ГостLeGenDa_* 30 юни 2015 - 20:27

Ако е с ключ 13 значи съм сложил 1.8л повече масло в скоростната кутия :biggrin: ,и направих 1000км днес каква вреда може да се получи ?

Ако е с ключ 13 значи съм сложил 1.8л повече масло в скоростната кутия :biggrin: ,и направих 1000км днес каква вреда може да се получи ?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 юни 2015 - 21:13

Ако е в повече ще намери начин да излезе как разбра че с 1,8 повече имаше ли масло в кутията пробката е ниво което което е нормално как наля близо 2л повече без да изтече.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 юли 2015 - 13:02

Колеги, нещо не разбирам, ако кутията е F23WR като моята и като на питащия колега, има 3 пробки.
От горе, от към лявото колело на 2 сантиметра от моста, и отзад на кофти място. Развъртат се с шестостен 8мм.
По тефтер маслото го дават 1,75L.
Какви ключове 13 ..........ако греша ме поправете...
Отговори

ГостLeGenDa_* 03 юли 2015 - 12:01

Правилно над картера му има два болта едната е 8мица другата ная знам защото има тапа отгоре му , развих тая 8мица и налях от там но е било грешно място защото взе близо 2л несъм източил и старото стана 4л масло в кутията ,после го изхвърли от отдушника,отдушника е под акумулатора...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 03 юли 2015 - 15:02

Не знам колко е изхвърлило през отдушника, но в кутията не е останало колкото трябва, а по-вече. Източи си маслото от най-долната пробка откъм лявото колело, и си сипи към 1,75 литра масло. Или извади едната полуоска и като спре да тече масло-това ти е горе - долу нивото на маслото. Пробката за изтачане се отвива много трудно. Аз лично смъквам малко предния мост и точа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg