Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка P0400

vpaskov снимка vpaskov 05 юли 2007 - 16:58

Здравейте,
От време на време ми свети CheckEngine. Ходих на компютър и там излезе грешка P0400 - Системата за отработени газове в неизправност.
Момчето се чеса малко, изчисти грешката и каза ако пак се появи ще го мислим. Ама за съжаление пак се появи:(
Прави го на ненатоварен двигател. караш с постоянна скорост и тогава светва, като настъпиш педала, изгасва и колата хуква....
Някакви идеи?
Мерси....
Колата е Опел Вектра 2DTI
Отговори

Emo5 снимка Emo5 20 септември 2007 - 12:30

Здравейте.Карам "АСТРА Г".От извено време ми дава грешка PO400.Направих проверка на вакумните пътища.Бяха пълни с масло.Почистих ги ,всичко се оправи ,но после пак започна да дава същата грешка.После установих че проблема е в вакуум помпата.Тя пълни цялата система на ЕГР-а с масло.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да ме посъветва какво да правя.Благодаря предварително???
Отговори

fly_free снимка fly_free 16 юни 2009 - 13:04

Колеги и аз имам подобен проблем споделете мнение
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 юни 2009 - 13:15

Като за начало първите двама колеги да си попълнят профилите според правилата на Форума!!!
Отговори

ivo123 снимка ivo123 16 юни 2009 - 13:43

значи ако дебитомера прави проблем пак ще излиза Р0400 грешка.
ако има леко разхермитизиране във вакумната система също /ЕГР иска повечко вакум и лек спад веднага го отчита като гршка/
ако има масло в магистралата /вакумите/ - сваля се ЕГР клапана и се натиска няколко пъти надолу/нагоре да излезе маслото.
Ако мембранката е просмукана пак излиза грешка /не се движи ЕГР/.
Това е общо взето.
Доста са причините за да изписва тази грешка. Почваш от най-леките, до по-сериозните като смяна за проба от някой на дебитомер и после на ЕГР, докато установиш проблема.
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 16 юни 2009 - 16:19

Имаш два вакумни клапана от ляво (шофьорската страна ) единият води до ЕГР-а размени им маркучите и ако се смени грешката е заминал един от тези клапани . Пиши какво става
Отговори

fly_free снимка fly_free 16 юни 2009 - 17:02

Никъде не срешнах данни за вакуума който трябва да създава вакуумната помпа.Специално си качих 3.18 аутодата и там нищо не пише.
Когато я свалих вак.помпа беше пълна с масло не знам дали така трябва да бъде.
Но прочетох всички мнения във форума по тази система.
Всички майстори ми казваха сменяй едно по едно и то ще излезе ама да хвърля 1000 лв нещо не ми се иска.
Та съм решил следното чакам един приятел със същия 20 дтл да се появи и ще му замеря вакуума ,ако той е наред ще проверя трите клапана дали електрически работят.След това ще проверя за мембраната на ЕГР и мембраната на вакуумния клапан на турбото.Ако есе окаже някой от ел клапаните на ладата са същите, само не знам колко им е съпротивлението на намотката на опела трябва да е 5 ома.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 17 юни 2009 - 08:03

пробвай да прочистиш егр чрез натискане /да излезе маслото/ и покарай да видиш дали ще имаш пак грешка Р0400.
ако няма значи помпата ти като хвърля масло се трупа по вакум маркучите и ... мембраните не могат да действат както трябва.
На брат ми беше така. Грешка 0400 - свалихме ЕГР и го почистихме /изтече масло/ - след поставянето му спря грешката.
Между другото преди да го свалим ЕГР закачихме опел скенера и гледахме позицията на егр - много мудно работеше и бавно затваряше.
За мене от маслото ти е проблема.
Отговори

fly_free снимка fly_free 18 юни 2009 - 15:29

След дълго мислене днес се захванах за работа.
Една по една проверих всички връзки дали не смуче отнякъде и да губи вакуум.Последователно един по един проверих изпълнителните механизми-ЕГР,на турбото и на вихровите клапи.Оказа се спукана мемраната на механизма на вихровите клапи изолирах я и колата се оправи.Впоследствие видях че въобще тези клапи са откачени или поне вече 90000 км съм я карал така.
Не знам засега какво вляние оказват върху работата на двигателя.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 21 юни 2009 - 15:33

може да почувстваш леко забавяне при ускорявяне. Лампа няма да свети и да вкарва в авариен режим.
Мембранката към 40лв май беше нова и се сменя лесно.
Добре че си намерил проблема :)
Отговори

Vectra DTH 16v снимка Vectra DTH 16v 19 февруари 2010 - 14:32

Извиняваите колеги но вихровите клапани имате предвид електро магнитните клапани които са в лявата страна на автомобила (между казанчето и акумолатора) нали :unsure:
Отговори

devil. снимка devil. 19 февруари 2010 - 14:40

Пояснете за мембраните и смяната им!!!!!
Отговори

ivo123 снимка ivo123 19 февруари 2010 - 15:19

на колекторите има една мембранка която отваря и затваря клапи за въздух в самите колектори - струва около 50лв и се сменя много лесно и на място.
като се просмуче и светва най-често грешка 0400, защото ЕГР изисква доста вакум за да функционира нормално.

за колегата Vectra DTH 16v - вихровите клапи се урпавляват от едното клапанче, от другото се управлява ЕГР.
В самите всмукателни колектори са тези вихрови клапи и от страната на акумулатора в края им има една мембранка, която с вакум ги управлява.
Мнението беше редактирано от ivo123: 19 февруари 2010 - 15:21
Отговори

gm_yanev снимка gm_yanev 19 февруари 2010 - 22:51

 Vectra DTH 16v, на 19 Feb 2010, 14:32, каза:

Извиняваите колеги но вихровите клапани имате предвид електро магнитните клапани които са в лявата страна на автомобила (между казанчето и акумолатора) нали :icon_wink2:

..ето това тук са вихровите клапи,а това черното в горния край е мембраната,която посредством вакум променя положението на вихровите клапи/ползвам снимка на друг колега от форума - toreto_94/ ...има доста доста теми във форума за този проблем,ето един пример - клик !
Мнението беше редактирано от gm_yanev: 19 февруари 2010 - 22:52
Отговори

valio_sm снимка valio_sm 20 февруари 2010 - 11:13

Здравейте и аз го имам този проблем от известно време както си карам и ми светка лампичка на двигател като дам газ и спира но тово не го прави всеки път дали и моя проблем е сходен като на колегата
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 26 февруари 2010 - 17:51

да допълня вакума трябва да е 0,7 и аз до скоро бях с подобен проблем има още две неша за които никой не пише а те са 1 грешката идва от не коректно работещ дебитомер. Второ което се оказа при мен не работеш вакумен соленуиден клапан или както ми е там името номера му по GM e 09128022 всички дизели на опел Х20DTL Y20DTL Х20DTI Y20DTI и много други имат по три не работеше както трябва този който управлява турбото . При мен ту работеше ту не работеше и така 30 хил. км . Сега отказа на цяло и го хванахме виновника . Търся такъв клапан да купя втора употреба , че за нов не ми се дават 300 лв
Отговори

overkill снимка overkill 26 февруари 2010 - 18:44

Търси по моргите за 50 лева и си готов ,ама първо го пробвай !!!
Отговори

tarana79 снимка tarana79 27 февруари 2010 - 07:33

да почна с това аз живея в Испания,ами да ти кажа аз имах същия проблем ...и си купих нов обаче тук цената във Опел е 98евро това са около 190лева незнам защо в България е по скъпо няма логика ,аз си мислих че даже сте е по евтин
Мнението беше редактирано от tarana79: 27 февруари 2010 - 07:34
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 27 февруари 2010 - 11:49

Търся , но за сега няма , колкото до пробата закачвам го към ЕГР че там трябва най много вакум ако е читав няма да отчита периодично грешка
Отговори

madpe6o снимка madpe6o 06 април 2011 - 05:50

Здравейте колеги проблемът при мен беше същият и започна много да ме дразни та се захванах с проби едва вчера...вакуум помпата ми прави 3 милибара а трябвало да е 5 смених я с друга която дава 4,5 и имаше известно подобрение но малко....както при вас и мойте маркучи бяха пълни с масло един по един се свалят и се продухват...ако и тая помпа не ги пълни с малсо мисля че всичко ще бъде наред .Съветвам ви ако решите да си сменяте помпата да я вземете ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с уговорка да я върнете ако не прави достатъчно вакуум и с качването и на колата първото нещо което направите да измерите колко дърпа .Аз започнах пробите като изключвах кръговете един по един за да разбера дали някъде не ми се губи вакума ако има дупчица по маркучите помпата и нова да е пак същия проблем (интерсувах се и ми обявиха цена от 570лв) .Поздрави :)
Мнението беше редактирано от madpe6o: 06 април 2011 - 06:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg