Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

Дупка която и след това съществува

Shiban_Dostaw4ik снимка Shiban_Dostaw4ik 30 ноември 2007 - 13:09

Това са няколко снимки на една дупка под Стара планина (една от многото), която неможах да избегна поради това, че бе в моето платно и с 80 км влязох в нея. Остах без джанта, а хората след мен които минаха останаха или без джанта или без някоя друга важна част. Вчера се наложи да мина от там, за да се видим с наши познати близо до тази злобна дупка и тя седеше, а уж обещаха да я направят - дупката се намира близо до: Казънлък. Един джип мина от там и отиде в канафката... Реших да помогна, ако нещо му се е случило, но човека обесни че всеки ден минава от тук и оплаквания е давал, но никой нищо не е направил и това не му е за първи път. Ето снимките - шишето е за орентир:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Идвах от Бургас за София - денем както и нощем има хубави моменти исках да ги снимам. След тази дупка забравих за всичко :(
Отговори

Totogada снимка Totogada 30 ноември 2007 - 13:17

Тази дупка напрово е за "Господари на ефира".(с нетърпение очаквам развоя на вчерашния репортаж за човека на който писали акт,а той не е бил в България през това време)
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 30 ноември 2007 - 15:22

из планината около Пампорово и Брацигово като обикаляхме имаше и по-сериозни :). Не че тази е слаба... напротив колегата има късмет че джантата ще се оправи по всяка вероятност и ако гумата не се е пръснала или балонясала ще мине тънко, окачването, ако е имало слаба част се е прееб@ла сигура ама това е положението. За 1300км из страната които направихме преди месец се разминах с лек дефект на една нова гума и толкос за мое голямо щастие понеже карахме и вечер понякога а и валеше и такива дупки просто или ги улучваш или не. Улучиш безброй по-малки за щастие. Попадах и на излят нов асфалт без каквато и да било маркировка - караш си широк хубав път и в завой изведнъж - стъпало :kuku: 10-на см стъпало и само се чува тряс и колата подскача, кръвното се покачва за секунди... абе мани... Имаше на едно място камъни свлечени на пътя някой беше на писал "от 2004-та сме тук, махнете ни..." върху купчината с розов спрей. Имаше камъни паднали от склон в дупка и стърчащи с острото нагоре, мисълта ми беше по-добре в дупката до тази щото тоя камък ще ми почеше краката по всяка вероятност... егати сървайвъра.

Да гледат хубаво пичовете с лети джанти и нископрофилни гуми, карах на 195/50 и определено мога да кажа - на 60 пак е гадно :) на 50 имаше участъци дето ми се разбиха камъните с бъбреците а съм със стандартно окачване. Плащаме данъци, винетки никога не са ме спирали да ме питат ма си купувам и кво?

Сори че се улях да пиша ама викам да споделя и аз опит.
Отговори

Shiban_Dostaw4ik снимка Shiban_Dostaw4ik 30 ноември 2007 - 19:55

Едно предложение към пътуващите и не само: Нека всеки направи по една снимка на някоя "уникална" дупка, да напише каде е и след като съберем достатачно м'треал да пратим на наще оправници да ни дадът обеснение, защо ни покачват цени на всичко и нищо не правят по въпрУса ^^ ???
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 01 декември 2007 - 05:41

Здрасти.Аз съм с гуми на 40 отпред и неведнъж съм псувал оправниците и не само в нашата "мила" страна...Просто няма край беззаконието(или по-точно липсата на спазването на законите и тъпите такива),няма край простотията и некадърноста на управниците.Сега като гледма тези снимки направо мога да се радвам че съм се отървавал винаги с малко... но представям си ако утре недай си боже влезна в такъв кратер какво ще се случи с джантите ми :drive: :unsure:
Освен наистина приятните 10см бордюри дето оставят като наливат нова настилка(патил съм си от това),изключително готини са и шахтите дето оставят шахматно на пътя с дълбочина 10-15см...разположението по възможност трябва да е такова че ако избегнеш едната точно като се успокоиш и да влезнеш в друга :kuku: ...
Тези в парламента трябва някой да ги :kuku: .
Жалко че сме такъв смотан народ и не можем да отстояваме исканията си пред палячовците в парламента,докато лайнарите дето кибичат вътре да гласуват "за благото на народа" измисля нов и нов начин да направи оцеляването ни по-вълнуващо и изпълнено с трудности - от финансов характер,а понякога и от чисто физически.А ако някой реши да направи нещо получава от всички останали един колективен :kuku: ,но да не се увличам че темата е наистина неизчерпаема.Утре като се върна от варна ще пусна малко материал да видите някои Хасковски дупчици (макар че тук в интерес на истината е доста добре откъм инфраструктура-тази година почти всички главни улици а сега и по-малките ги наляха наново)
Отговори

Steam снимка Steam 11 декември 2007 - 07:54

Като се докопам до фотоапарат ще ви покажа на какво съм подложен почти всеки ден...
Ще ви кажа горе-долу маршрутите.. Ако някой ги е минавал - няма как да ги е забравил... Златица - Етрополе. Златица - Панагрище. Антон - Челопеч.
От тези всичките по качество и брой на дупките е Златица- Панагюрище. :o
Отговори

batececo снимка batececo 11 декември 2007 - 10:14

Като влизам в София вечерно време (особено когато вали дъжд) след Лукойла малко преди Владая има огромна и дълбока дупка на влизане в Сф след това другата зверска е (май Княжево се водеше, малко преди обръщалото на трамвай 5, имаше някакво районно полицейско управление там) преди да направя ляв завой към едно шорт-катче (с цел да избегна кръстовището на Горнобански път) на няколко пъти леко кривя джанта (после с чук си я оправям), а веднъж точно като на колегата ми се изкриви, веднага ми спадна гумата!!! За 6 лева ми я изправиха гумаджиите срещу пощата в Люлин... Но не е това въпроса... Това е абсолютно всеки път - когато влизам на Владая вечерно време, винаги целя дупки, колкото и да внимавам... Винаги!!! Няма маркировка, гледам да не се блъсна с този отсреща (в този момент не мога да гледам къде има дупка и колко е дълбока) и - ДАН-ДАН, от как си изкривих и аз джантата така след всяка такава дупка - аварийките, слизам и оглеждам... Не знам ако бях с по-хубава кола и с лети джанти и т.н... сигурно всяка седмица нов комплект джанти...
Тази неделя вечер пак имаше яко ДАН-ДАН, но този път на околовръстното, не знам как да опиша мястото, но този път не изкривих джганти, понеже от както изкривих джантата като на колегата ме посъветваха - гумите на 2,5 ги помпя, вярно - вози като каруца, но не криви джанти... може би шарнирчетата и накрайничетата си заминават малко по малко, но какво да се прави...
Отговори

coper снимка coper 11 декември 2007 - 10:22

 Shiban_Dostaw4ik, на Nov 30 2007, 07:55 PM, каза:

Едно предложение към пътуващите и не само: Нека всеки направи по една снимка на някоя "уникална" дупка, да напише каде е и след като съберем достатачно м'треал да пратим на наще оправници да ни дадът обеснение, защо ни покачват цени на всичко и нищо не правят по въпрУса ^^ ???



Много добро предложение, даже някой може да пусне тема тук, като например- снимка на моета дупка, и като стане темата пак 20-30 страници да се изпрати на няколко места. Помислете
Отговори

_shady снимка _shady 11 декември 2007 - 13:17

пффф колеги вие на тва дупка ли му викате? бахти ямата....тъйно е само че няма да я направят докато някой не се пребие заради нея и докато не я покажат в новините!чак тогава ще тръгнат да търсят кои е отговорен съответно следва сички знаем какво...лпрехвърляне на топката от наши на ваши и помеждодругото ще я направярт...ама защо чак тогава?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 11 декември 2007 - 17:17

Гледам тука се развива темата за лошите участъци по наще пътища, та искам да ви кажа да НЕ пътувате вечер или в дъждовно време по пътя от Монтана за Лом - просто миналия месец там изкривих лята джанта, изкривих целия десен макверсон (там главина, кожуха на амортесиора, лагера и той на кино). Карах със не повече от 50-60 и така я нацелих че изпуснах волана и щях да излетя в канавката - мани мани.... бъдете по-внимателни, че иначе трябва да работиме само за колите и държавата !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg