Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблеми с газов инжекцион на 1.6 16v

dealmaker снимка dealmaker 04 февруари 2008 - 21:42

Здравейте,колеги
преди около 15 дни ми монтираха ГИ Ланди Ренцо и проблемите започнаха.Монтираха ми я в сервиз който е официален вносител на АГУ за българия.Проблема е следния - на 5 скорост с около 4800 оборота се получава едно предръпване и тогава светва лампата за изгорелите газове.След като светне лампата колата започва да не върви добре нито на газ нито на бензин.А когато се кара на бензин няма никакви проблеми.Също така при ускорение също има някакво предърпане като че ли съм включил по висока предавка с ниска скорост. Вече 4 пъти връщам колата в сервиза за донастройки на газовата но никакъв резултат.Имате ли някакви идеи?
Отговори

Piron45 снимка Piron45 05 февруари 2008 - 18:42

Колега, само настройка му е майката. Нещо не са го направили както трябва. Имаш гаранция така че си в правото си да искаш колата да работи перфектно.
Аз съм с Фобос и вече 15000 км нямам ядове. Така че гони ги до дупка да си оправят работата.
Отговори

totocup снимка totocup 05 февруари 2008 - 19:29

Колега от скоро чета из форума но ти си първия който се оплаква от газов инжекцион :kuku: явно има нещо нередно при монтажа или настройките :wall: .Ако има гаранция върви да ти я оправят ако не пробвай да ти я оправи Мишо -2.0 16v от форума виждам че казват все добри думи за него :wall: ако идеш при него и си доволен похвали го и ти :fire: добрите майстори трябва да ги знаят всички.
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 06 февруари 2008 - 14:54

Колата седи повече време в сервиза отколкото при мене но явно не могат да открият проблема.Добре че имам и други коли
Отговори

blagom снимка blagom 06 февруари 2008 - 15:04

 dealmaker, на Feb 6 2008, 02:54 PM, каза:

Колата седи повече време в сервиза отколкото при мене но явно не могат да открият проблема.

тегли им една и да си вземат газовата, или да те пратят при някой който ще намери проблема(разбира се за тяхна сметка). според мен ти светва ламбата за ламбдата.може да не стига газта и да дава бедна смес и да влиза в авариен режим. виж каква грешка ти изписва. 4800 об. колко са 160-180км/ч :bravoo: . и аз съм с ГИ и колата върви до към 5000 об. обаче аз и не я мъча нагоре и ми омръзнало да ходя при мойте "майстори" че вече ще ги пребия и си карам така.
Отговори

Nasko_69 снимка Nasko_69 06 февруари 2008 - 21:17

Колега аз управлявам от почети година автомобил от друга марка с ГИ, тип Ланди ренцо. Двигателя ми е 2.0. До сега не ми е правил проблеми. Единствено на пета предавка, при скорост над 175-180 км. в час и обороти над около 5000 двигателя в определени моменти започва да придърпва /тресе скоростния лост/. Забелязах, че това се случва когато съм заредил на Лукойл. Когато зареждам на ОМВ придръпването /тресенето на скоростния лост/ е при скорост над 185-190км. в час. Тази неделя също понатиснах колата, като при скорост малко над 180 км. в час не се осети нищо. В останалите режими няма разлика между бензин и газ. Имам чувство, че при мен лошата работа на двигателя над около 5000 обор., на пета предавка, зависи от качеството на газта.
Аз съм с малкия едностепенен изпарител. Виж ти с кой изпарител си. Защото има по-голям двустепенен изпарител, който е по-скъп и се монтира на по-мощни автомобили.
При мен на ниска предавка – втора и трета при обороти над 5000 няма проблеми.
Виж си свещите и направи анализ на ползваната газ.

Имай в предвид и нещо друго. При скорост над 180 км. в час на автомобила и е необходимо повече и качествено гориво. Аз ти препоръчвам или да си сложиш по-скъпя двустепенен изпарител или да не натискаш на пета предавка на газ над 180 км. в час. Тази скорост е доста рискова.

П.С.
Корсата ми е на бензин и ми гори толкова, колкото другата кола на газ.
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 06 февруари 2008 - 22:48

значи ново 20.Днес отивам в сервиза около17.00 да видя какво е станало.Монтирали някакъв симулатор за да трие грешката но отново колата предърпва.Най новото което ми съобщиха че утре трябва да ида някаде да си премеря компресията че можело да има слаб цилиндър.Взех колата и я пробвах на бензин и няма никаъв проблем на 4та скорост с 6500 оборота 185 и никакъв проблем.А колата е на 54000км изтински 12.2004г.Питам се вече какво да правя.Да ги накарам да монтират двустепенния изпарител ли?
Отговори

Nasko_69 снимка Nasko_69 06 февруари 2008 - 23:40

Ето ти линк към сайта на фирмата. Офиса се намира в Ямбол. Ако не си я слагал в този град им се обади и им обясни проблема. Според мен всичко е в настройките. До колкото съм запознат двустепенните изпарители са за доста по-мощни двигатели. Ти задаваш въпрос за изпарител, а не пишеш какъв ти е двигателя. На стандартните инжекционни двигатели малкия едностепенен изпарител върши перфектна работа. Консултирай се с вносителя и искай да ти го настроят те.


http://lrenzo.my.con...n%20Version.htm
Отговори

doolettle снимка doolettle 06 февруари 2008 - 23:42

незнам къв ти е мотора но е ясно че проблема ти е изцяло хранителен. Хе му ли стига или му е в повече ще покаже една диагностика на компа но ти си дал една чанта пари за нещо качествено и си го търси. Явно немогат да я вкарат в режим
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 07 февруари 2008 - 08:15

точно там е слагана уредбата - Ямбол а двигателя е 1.6 74киловата.Не изкам да кажа нищо лошо за сервиза тъй като там са ми слгали 4 АГУ една от които на метан и не е имало проблеми
Отговори

saunter снимка saunter 08 февруари 2008 - 15:32

Аз имах същия газов инжекцион на Астра Г 1.6 16В и си работеше безпроблемно но пък и не съм го тествал чак на такива обороти. Това което мога да те посъветвам е да видиш дали грешката, която записва е ламбда сонда бедна смес - ако е така трябва да се настрои в движение при тези режими. При мен проблема беше че в серзиза където я сложих в пловдив бяха пълни некадърници и се наложи да си тегля софтуера от интернет и да я настроя сам, затова пък я направих както искам по отношение на разход и вървене. Успех!
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 08 февруари 2008 - 16:07

Днес ходих при човек за диагностика за да определи дали колата има някакъв проблем или проблема е във газовото.Е оказа се колата е перфектна на бензин и каза че трябва да се пипне газовата в движение.И така и днес деня мина а аз отново чакам някакво решение на проблема.

Колега saunter от каде си теглил софта.
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 08 февруари 2008 - 16:34

 dealmaker, на Feb 8 2008, 04:07 PM, каза:

Днес ходих при човек за диагностика за да определи дали колата има някакъв проблем или проблема е във газовото.Е оказа се колата е перфектна на бензин и каза че трябва да се пипне газовата в движение.И така и днес деня мина а аз отново чакам някакво решение на проблема.

Колега saunter от каде си теглил софта.

Питай чичко гугъл той почти всичко знае :bravoo:
Отговори

saunter снимка saunter 08 февруари 2008 - 16:58

 dealmaker, на Feb 8 2008, 04:07 PM, каза:

Днес ходих при човек за диагностика за да определи дали колата има някакъв проблем или проблема е във газовото.Е оказа се колата е перфектна на бензин и каза че трябва да се пипне газовата в движение.И така и днес деня мина а аз отново чакам някакво решение на проблема.

Колега saunter от каде си теглил софта.


От емуле-то сам го теглил не знам дали обаче е актуален на твоята версия на газовата.
Отговори

Nasko_69 снимка Nasko_69 08 февруари 2008 - 19:32

Според мен колегата по-горе е прав за настройки при високи обороти, придружени с висока скорост, т.е. в движение на автомобила. Защото има разлика при настройка на 5000 оборота на място, при автомобил в покой и настройка на 5000 оборота в движение, при натоварен от пътните условия двигател.
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 13 февруари 2008 - 14:41

Здравейте,
днес си получих колата от сервиза със съвсем нова газова уредба,за което съм много благодарен на момчетата в сервиза на Таньо Видев - Ямбол.Свалиха всичко от колата с изключение на бутилката и тръбата.Сега колата върви добре на 5та скорост с около 5500 оборота и 195км/ч,Но остана само предърпването като се кара бавно.Да кажем с 40км като се вкл. 3та скорост и предръпва няколко пъти.Това е за сега
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 16 февруари 2008 - 19:09

Абе хора, вие камикадзета ли сте, що ли? Какви са тия скорости, какви са тия обороти? Къде ги търрсиш на пета 5500 оборота. Май не ви е мил живота. То вие ако не се утрепете, заради вас някой друг ще се пребие по пътищата.
Отговори

dealmaker снимка dealmaker 24 февруари 2008 - 18:29

здравейте,Колата се оправи.Смених бубината и играта заспа.Измъчих хората в сервиза ама аз от каде да знам че бубината е правила белята.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 24 февруари 2008 - 19:02

ми какво да ти кажа в 90% от случаите с газови коли проблемите с газта не са от газта а от самия автомобил и системите към него
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg