Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел - добавки, подобрители и т.н.

Stoil снимка Stoil 19 ноември 2006 - 00:33

Karaibrahim, на Nov 18 2006, 05:28 AM, каза:

GSI-DOHC, на Nov 18 2006, 12:50 AM, каза:

Освен това редовно започнах по малко към нафтата да добавам и по малко полусинтетично моторно масло...
 


Тва пък от къв зор?
 


по принцип маслото се добавя за смазване - помпи, дюзи и т.н. и като цяло тама мотора "трака" по - малко. имам много примери на хора, които на един резервоар добавят до 1 литър масло.

------------------

за В Повера - сипвал съм веднъж - дваж за проба и да ти кажа не съм усетил нито разлика във вървежа, а разхода си е същият. затова предпочитам да си наливам от мойта нафта и да дозирам "вълшебната смес" отделно в гаража!
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 19 ноември 2006 - 02:22

Ясно. Ма пак ми е малко странно. Аз съм взел едно шише Редекс за дизел и слагам от него така да има.

А от цетан буустъра и онова другото, грозното, усещаш ли наистина да прийжда повер? :beer:
Отговори

georgiam снимка georgiam 19 ноември 2006 - 03:02

относно подгряването с нагреватели на 220 волта!
значи такива нагреватели се продават и може да се монтират на местата на тапите на двигателя или кадето е удобно в охладителната уредба!
ако няма предвидено място трябва да се нареже резба и се навива!
слагал съм такива на дизелови агрегати и държат двигателя на около 40 градуса!
:)
ако някои се интересува мога да проверя колко струват и откъде са купувани!
Отговори

batececo снимка batececo 19 ноември 2006 - 22:39

georgiam, на Nov 19 2006, 03:02 AM, каза:

относно подгряването с нагреватели на 220 волта!
значи такива нагреватели се продават и може да се монтират на местата на тапите на двигателя или кадето е удобно в охладителната уредба!
ако няма предвидено място трябва да се нареже резба и се навива!
слагал съм такива на дизелови агрегати и държат двигателя на около 40 градуса!
:)
ако някои се интересува мога да проверя колко струват и откъде са купувани!
 


Ами ако можеш да намериш повече информацийка аз лично ще съм ти много благодарен, а предполагам и други хора... Доста важен е и фактора цена... ;)
А какви са тези тапи на двигателя и как се пробива резба на радиатора? Колко е дебел :) нагревателя, сериозно?
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 ноември 2006 - 23:11

Karaibrahim, на Nov 19 2006, 03:22 AM, каза:

А от цетан буустъра и онова другото, грозното, усещаш ли наистина да прийжда повер?  :beer:
 

ами да ти кажа - доволен съм!
за редекса и аз знам, че е добър. мисля и аз скоро да го пробвам - особено зимата.
добри отзиви чувам и за ТД добавката на Кастрол.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 ноември 2006 - 01:04

Редекса само чисти дюзички и нагарчета. Няма анти-замръзващи или повер функции. Доволен съм от бензиновия Редекс моя кош и взех и за този. Майстора, дето подържа автопарка каза, че има ефект и го препоръчва, а той е супер скептичен, олд-скуул тип, който такива неща не признава.
Отговори

georgiam снимка georgiam 20 ноември 2006 - 12:57

batececo, на Nov 19 2006, 10:39 PM, каза:

Ами ако можеш да намериш повече информацийка аз лично ще съм ти много благодарен, а предполагам и други хора... Доста важен е и фактора цена... ;)
А какви са тези тапи на двигателя и как се пробива резба на радиатора? Колко е дебел :) нагревателя, сериозно?
 

размерите са горе долу следните диаметър 20мм и 100мм дължина! аз не съм нарязвал резба защото си имаше предвидено място в случая на самата глава! но може да се сложи където е удобно!
значи за цена в момента не мога да кажа понеже аз не ги взимам а само ги слагах!тези маи не бяха много ефтини, 70-80лв, но не може и да се лъжа иначе са 200вата ако не се лъжа и зимата на студа държи на около 40-45 градуса един 3литров дизелов двигател!
предполагам че ги има в фирмите занимаващи се с призводство на агрегати! има един с студентски град до пулсатор му е офиса в едни едноетажни сгради, визитката съм я загубил :(
Отговори

batececo снимка batececo 20 ноември 2006 - 14:13

georgiam, на Nov 20 2006, 12:57 PM, каза:

batececo, на Nov 19 2006, 10:39 PM, каза:

Ами ако можеш да намериш повече информацийка аз лично ще съм ти много благодарен, а предполагам и други хора... Доста важен е и фактора цена... ;)
А какви са тези тапи на двигателя и как се пробива резба на радиатора? Колко е дебел :) нагревателя, сериозно?
 

размерите са горе долу следните диаметър 20мм и 100мм дължина! аз не съм нарязвал резба защото си имаше предвидено място в случая на самата глава! но може да се сложи където е удобно!
значи за цена в момента не мога да кажа понеже аз не ги взимам а само ги слагах!тези маи не бяха много ефтини, 70-80лв, но не може и да се лъжа иначе са 200вата ако не се лъжа и зимата на студа държи на около 40-45 градуса един 3литров дизелов двигател!
предполагам че ги има в фирмите занимаващи се с призводство на агрегати! има един с студентски град до пулсатор му е офиса в едни едноетажни сгради, визитката съм я загубил :(
 


Благодаря за отговора! :a049: :beer:
Щом е 2 cm на 10 cm все ще се намери къде да се бодне... Само се чудя ако се сложи в радиатора, да не стопи нещо пласмасите или да не пречи на циркулацията на антифриза по време на работа на двигателя? ...
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 ноември 2006 - 01:07

определено си е нож с две остриета. аз си мисля как така температурата в едната част на кръга ще е по - висока, а в другата ще е паднала до околната. на теория при 40 градуса затопляне може да се получи амплитуда до 60 та и повече градуса. а това вече е сериозна разлика.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 21 ноември 2006 - 01:34

GSI-DOHC, на Nov 21 2006, 02:07 AM, каза:

... а това вече е сериозна разлика.
 


Особенно ако ти е затворил кръга термостата (т.е. не ти е преебан термостата).
Отговори

georgiam снимка georgiam 21 ноември 2006 - 02:20

не е проблем това !
като работи перката долния край на радиатора е студен а в горния горещ !
искам да кажа че в двигателя охладената вода която влиза е доста голяма температурна разлика и това не е проблем да се получи температурен удар или нещо такова!
още повече досега тези двигатели на които са монтирани такива нагреватели не е имало проблем, а те са на много часове работа някои от тях!
а и това си е заводска разработка! хората са го преценили :)
а и термостата затваря само единия отвор за водата към радиатора и така или иначе тя и там се загрява макар и по бавно!
:)
дано съм бил полезен!
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 ноември 2006 - 13:40

georgiam, на Nov 21 2006, 03:20 AM, каза:

като работи перката долния край на радиатора е студен а в горния горещ !
 


ами не е много така. на теория разлика би могло да има, обаче в никакъв случай не е 65 градуса. да не говорим, че помпата работи на оборот, което пък води до постоянен поток на охлаждащ агент - без застойни зони и бързо сменяща се среда.

човече, определения от рода на:

Цитат

хората са го преценили :)

са супер несериозни

а да не говорим за:

Цитат

това си е заводска разработка!

поправи ме, ама аз не се сещам за заводски излязъл такъв автомобил...

сега не ме разбирай погрешно, обаче това цялото си е едно "хоум мейд" изделие. има някаква идея, аз също бих експериментирал с други коли, но на моя :beer: ... а и не знам защо се пренебрегва голямата температурна разлика
Отговори

georgiam снимка georgiam 21 ноември 2006 - 14:01

ако смяташ че John Deere не могат и незнаят да правят двигатели няма какво да ти кажа!
казах че така е при дизел агрегати, които стоят стендбай и трябва да палят при ниски температури а не за автомобили(може и да има но не съм виждал)
някои от тези двигатели са на по 20 000 часа работа и не са се повредили!!
а това като върти помпата да не би да вкарва топла вода??
има поне 50 градуса разлика на темперетурата в горния и долния край на радиатора!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 24 ноември 2006 - 20:54

vassil_bk, на Nov 18 2006, 06:03 PM, каза:

Явно имат значение тия добавки... Ами да питам и друго. Някой ползвал ли е дизела на Шел, този VPower или там както се води? Този малко по-скъпия... Че ако е по добър от другия да слагаме от него. До колкото дочувам, малко спада разхода и леко повишава вървенето на колата... :c010: Ма дали просто не им се струва така на тия дето го разправят или просто се опитват да зарибят?!?! Тези, които са го тествали, моля да обадят някакви впечатления. :19a:
 


V-Power-а според мен си дава разлика във вървежа на колата.Бяга малко повече, за разход не съм и засичал, но не очаквайте 20 коня отгоре.(поне по мои наблюдения) Аз лично вече само V-Power наливам... не е толкова голяма разликата в цената, а в крайна сметка уж я водят и много добра нафтичка.
Отговори

Stoil снимка Stoil 26 ноември 2006 - 00:36

според мен определено е много по - удачно да си взимаш нафта на принципа "кой от където свари", да си купиш хубави добавки и тогава ще си сигурен, че В повер +
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 26 ноември 2006 - 11:19

от 7 години карам дизел и опита ми показва че най-добрата нафта е ЖП. ако не искате проблеми през зимата не се доближавайте до shell. след зареждане при тези колоси и пробег около 150 км. намерих буца лед в горивния филтър на другата сутрин при -5 градуса.не съм чувал за " зимна " нафта която да замръзва така :c010:
Отговори

Stoil снимка Stoil 26 ноември 2006 - 11:24

ascona_16d, на Nov 26 2006, 12:19 PM, каза:

от 7 години карам дизел и опита ми показва че най-добрата нафта е ЖП. 

и аз съм чувал само добри отзиви за ЖП нафтата, ама нещо я няма много - много :c010:
той Галин щеше да носи насам, ама и той се покри... :crazy:
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 03 декември 2006 - 11:44

ако някой има излишна ЖП нафта аз търся. чакам на ЛС
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 03 декември 2006 - 20:22

ascona_16d, на Nov 26 2006, 11:19 AM, каза:

от 7 години карам дизел и опита ми показва че най-добрата нафта е ЖП. ако не искате проблеми през зимата не се доближавайте до shell. след зареждане при тези колоси и пробег около 150 км. намерих буца лед в горивния филтър на другата сутрин при -5 градуса.не съм чувал за " зимна " нафта която да замръзва така :c010:
 


През зимата и аз мисля, че ще е грешка да се слага нафта от Шел. Майсторът при които карах старата си красавица една зимна сутрин имаше сериозни проблеми с тази нафта.

Но пък съм много доволен от V-power-a. Разлика във вървежа определено има, разхода не съм забелязъл да е паднал. Все пак, за да ми е мирна главата чак на пролет ще започна отново да сипвам на Шел.

Добаките няма да ги коментирам, аз съм зле настроен към тях и предпочитам да се въздържам от използването им.
Отговори

miliev снимка miliev 06 декември 2006 - 16:07

Аз използвам нафта от бензиностанция "последна спирка на автобусите" и добавям Хелиос и газ, до момента за над 70к километра не е имало грижа, сега с новата кола малко съм резервиран към горепосочената бензиностанция, сипвам на ОМВ, но усещам че до 2-3 сипвания ще мина пак в "туби ленд" ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg