Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кола на инвалид без пълномощно ?

hertzz снимка hertzz 21 март 2008 - 14:05

Значи карам колата, която се води на името на инвалид, обаче още не ми е издадено пълномощно, въпроса ми е, ако ме спрат ще ми направят ли проблем, че нямам пълномощно ???
Отговори

Iv0 снимка Iv0 21 март 2008 - 20:14

Ако някой който е опълномощен се вози с теб( или инвалида) няма проблем ,но ако я караш сам Глоба. Но нз нищо повече. Мен лично са ме спирали куките :dance: ,когато карах без пълномощо, но притежателя на документа седеше до мен и нищо не ми казаха .
Отговори

RikoV снимка RikoV 21 март 2008 - 20:20

И мойта кола се води на инвалид ( на баба ми ) и ништо не са ми казвали до сега като се има в предвид че са ме спирали без баба ми така че незнам
Е ако решат да се заяйдат 100 % ше кажат нещо :(
Отговори

Quattro снимка Quattro 22 март 2008 - 01:37

нищо не могат да ви кажат аз никога не съм имал кола на мое име или пулномошно за нея и никога не е имало проблеми
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 29 юли 2008 - 20:53

Нищо не могат да ти кажат - за ползване на движими вещ не се изисква пълномощно. За каране на кола - също. И тя е движима вещ и инвалида ти я е дал да я ползваш. А ако комшията ти я даде да я караш? Същото е. Такова пълномощно се изисква при продажба или друга разпоредителна сделка с МПС-то. За ползване - НЕ. Устният ти отговор, че собственика ти я е дал да я караш е достатъчен, а ако полицая твърди нещо друго е длъжен да го докаже. Това работя, така че - поварвай ми. Пък ако те спрат, звънни на тел. 0888 27 15 48 - Иван и им дай телефона.
Отговори

Дамян снимка Дамян 29 юли 2008 - 21:05

Зависи в кой град в БГ си.Ако си тук при нас,първият им въпрос е : Кой е инвалида

От тук насетне помисли ти.

Личен съвет: Вземи си по скоро това пълномощно
Отговори

double_d снимка double_d 29 юли 2008 - 23:29

мисля, че пълномощно ти трябва само ако колата е регистрирана на фирма... иначе ми се случи веднъж давайки талона на колата, която е на мое име и шоьорската ми книжка полицая да ме попита "колата твоя ли е" така че и пълномощно да им дадеш едва ли ще прочетат какво пише вътре. :sup:

От друга страна е хубаво да я прехвърлиш или да имаш някакъв документ, да не се окаже един ден, че собственика е починал и роднините да я издирват да си я поделят...
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 30 юли 2008 - 08:02

 double_d, на Jul 30 2008, 12:29 AM, каза:

мисля, че пълномощно ти трябва само ако колата е регистрирана на фирма... иначе ми се случи веднъж давайки талона на колата, която е на мое име и шоьорската ми книжка полицая да ме попита "колата твоя ли е" така че и пълномощно да им дадеш едва ли ще прочетат какво пише вътре. :sup:

От друга страна е хубаво да я прехвърлиш или да имаш някакъв документ, да не се окаже един ден, че собственика е починал и роднините да я издирват да си я поделят...

Да, ама не може да я прехвърли, докато не изтече тригодишния митнически контрол. А коя купи ден по-рано от деня, в който изтича тригодишния период от датата на внасяне на автомобила на името на инвалид, който си е ползвал преференциите на инвалидното право - плащаш мито по стария ред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg