Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Гасне студена

repoii снимка repoii 02 ноември 2012 - 10:30

Здравейте колеги,след много проблеми с моето ловато го изхвърлих и си купих mimgaz el. и остана един дразнещ проблем. Паля на бензин и след 5 секунди обръщам на газ,работи си на оборот без проблеми но река ли да тръгна или да подам газ колата почва да прекъсва и да гасне,слагам 1-ва тръгвам едвам едвам и след 300-400 метра вече си държи оборот Температурата навън няма значение същото се получажа и при 20 градуса.Също на газ пали само топла малко да изтине и пали със зор.Аз съм се насочил към проблем с токовете.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 02 ноември 2012 - 12:51

Здравей колега,
Ако колата ти няма проблеми с кабели свещи , делко(ако има) и т.н. И на бензин пали и работи както трябва , тогава се насочи към реглаж на газовата уредба.С електрически изпарител не трябва да имаш никакви проблеми. Моя мотор 1,6 моно, си пали и на газ и на бензин и върви без проблем. Преди време имах проблем с делкото, смених палеца и се оправи.
Така ,че тези елементарни неща си ги прегледай и ги смени с нови.
Мнението беше редактирано от realprofesora: 02 ноември 2012 - 12:52
Отговори

repoii снимка repoii 02 ноември 2012 - 14:58

Kолега всичко е на една година кабели,свещи,делко,палец.Забравих да спомена че прекъсва за около 5-10 секунди на бензин студена и за това съм се хванал за тоците.Изпарителя съм го пробвал със бедна и богата смес все едно.Газовото филтърче е сменено и въздушния филтър.
Отговори

repoii снимка repoii 04 ноември 2012 - 19:46

Колеги днес махнах буксата на степ-мотора и проблемите изчезнаха,пак я сложих и започна да прекъсва.Сега съм със откачена букса и нямам проблеми.Но пробвах и със две работещи моторчета,същата работа Изглежда екуто не го управлява коректно но дали е виновен той или някой датчик.
Отговори

Янко снимка Янко 04 ноември 2012 - 21:14

Откачи степ мотора и регулирай празния ход на газ да е като на бензин (на загрял мотор),сместа трябва да е леко богата ,и закачи мотора
Отговори

repoii снимка repoii 04 ноември 2012 - 21:33

В момента и на газ и на бензин е на 1000 оборота и като закача степ-мотора почва с проблемите.Пробвал съм и с богата смес все едно.Този проблем почна от миналата зима и нема оправия.Заради него изхвърлих ловатото и купих турски нов но проблема не е в газта.6-ма майстора са я гледали и никой не знае нищо.
Мнението беше редактирано от repoii: 04 ноември 2012 - 21:38
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 04 ноември 2012 - 23:25

Щом си работи без стъпковото моторче ,карай си я така! Просто като палиш студена на бензин може да се наложи да натискаш педала на газта. Аз карам от 1 година с откачена букса на стъпковото заради подобни проблеми.
Отговори

Янко снимка Янко 05 ноември 2012 - 12:57

А акумулатора разкачал ли си?Може да има грешки
Отговори

repoii снимка repoii 05 ноември 2012 - 17:15

Акумулатора съм го разкачал никакъв ефект.Днес запалих на газ от четвърт оборот,без да прекъсва и без проблеми при 10 градуса,както колегата каза,единствения кусур е че държиш газта за малко.Да подчертая само че тази кола от 2 години никога не е палила на газ студена пък камо ли от четвърт оборот.
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 05 ноември 2012 - 17:50

Интересно, при извадена букса моторчето остава както е било запоследно (при студена кола е по-отворено-пуска повече въздух) . repoii, наложи ли ти се да бутнеш дросена да не е плътно затоврен в начално положение? Или само винта на мембраната на изпарителя. И аз имам подобен проблем, след смяна на плочка(без разлика в диаметрите) .
Отговори

Янко снимка Янко 05 ноември 2012 - 18:51

Плочките имаха канал за празния ход ,и егр правеше проблеми,но съм ги позабравил вече
Отговори

repoii снимка repoii 05 ноември 2012 - 21:15

Не съм бутал положението на дросела,нито винта на изпарителя.Както казва Янко плочката има дупка която е над степ-мотора,възможно е да сте обърнали плочката,но малко вероятно.Според мен си виж гарнитурите на плочката или за разхлабени болтове и оттам да смуче въздух.И да попитам щом сменя плочките,какъв е бил проблема на първата.
Мнението беше редактирано от repoii: 05 ноември 2012 - 21:18
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 05 ноември 2012 - 22:20

 repoii, на 05 ноември 2012 - 21:15, каза:

Не съм бутал положението на дросела,нито винта на изпарителя.Както казва Янко плочката има дупка която е над степ-мотора,възможно е да сте обърнали плочката,но малко вероятно.Според мен си виж гарнитурите на плочката или за разхлабени болтове и оттам да смуче въздух.И да попитам щом сменя плочките,какъв е бил проблема на първата.
0
Бях счупил щуцера. който води газта до дифузьора (меден), запоих го, но след това изпускаше оттам по малко газ. Новата плочка( http://shop.msmgas.c...etails/id:1883/) си има цял отвор за доп. въздух, а на старата този отвор не пробождаше цялата плочка и не мога да си обясня как е минавал въздух през този глух отовор:
http://imageshack.us...5112012092.jpg/
http://imageshack.us...5112012091.jpg/
ВЪздух съм убеден че не смуче- има си гарнитури и стегнати болтове/шпилки. И все пак с новата няма ПХ студена (550-600 оборота на място) и волтметъра към ламбда-сондата дава 900mV(богата г/в смес- 1:12 при 1:15,2 оптимум за газ) на ППХ и ПХ в движение, както и при по-рязко ускорение, които 900mV са с ичисто разхищение на газта. Не мога да си обясня защо е е така
Мнението беше редактирано от desert_fox: 05 ноември 2012 - 22:21
Отговори

Янко снимка Янко 06 ноември 2012 - 13:50

Старата ти плочка е истинската,въздуха за пр. ход се взема под смесителя.Новата в голямата дупка мисля имаше по малка директно в смесителя и не може да се регулира.Презапои си старата и я слагай
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg