Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с парното Астра Г

garreto снимка garreto 26 ноември 2016 - 19:01

Здравейте! От скоро съм собственик на Астра Г 1,6 101 коня, X16XEL. С промяната на времето установих, че парното духа марно. Смених филтър купе, промих цялата система и се сблъсках с друг проблем. Някой е вързал друго управление на клапата за затваряне на въздуха (старото си стоеше на мястото), и срязал и кръстосал кабелите на буксата. Оправих кабелите и включих оригиналното управление, тъй като "присъденото" не работеше. Сега има хладко парно като е отворена клапата за циркулация и перфектно, препичащо направо парно при затворена клапа. Някой има ли идея на какво може да се дължи този проблем?
Мнението беше редактирано от garreto: 26 ноември 2016 - 19:03
Отговори

d3ls снимка d3ls 27 ноември 2016 - 14:17

Колега, не мога да ти помогна много, но мога да ти кажа при мен как е със същия двигател.

Това управлние на клапата съм го махнал изобщо, понеже не работи и съм застопорил клапата да ми стои в отворено положение - т.е. да вкарва въздух. Иначе вътре ситуацията става трагична от към влага. Дори и така нямам никкви проблеми с парното. Виж дали термостата ти е наред. При мен не беше и респективно нямах топлина. Сменя се много лесно при условие, че си го вземеш с тялото.

С това мога да помогна от името на препатил. Успех!
Отговори

garreto снимка garreto 27 ноември 2016 - 14:27

Благодаря колега, но термостата работи коректно. Ще се заравям явно по жичките някъде или нещо по въздуховодите...
Мнението беше редактирано от garreto: 27 ноември 2016 - 14:28
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 27 ноември 2016 - 15:04

ако не се лъжа ( по спомен ) има една електрическа клапа, която пуска горещата вода към радиаторчето на парното. Когато копчето на парното е на студено и го завъртиш с около 1/5 оборот към топло, се чува движението (отварянето) на този клапан. Ако при пипането на жилиците си прекъснал нещо към него и е останал затворен ( тоест не пуска водата към радиаторчето ) затова нямаш топло. Или пък да е свързан с бутона за цикулация на въздух в купето. Щом някой някога е пипал там нещо, значи има защо и е имало причина. Трябва да разбереш защо е било пипано.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 27 ноември 2016 - 15:05
Отговори

garreto снимка garreto 27 ноември 2016 - 17:22

Благодаря колега. Утре ще я разхвърля да погледна бутона за циркулацията. Явно са правили нещо, но доста некадърно, даже филтъра на купето беше сложен на обратно...
Отговори

garreto снимка garreto 28 ноември 2016 - 19:17

Проблемхт се реши с нови кабели и друго управление...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg