Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Аstra H 2005 г. Z19DTH

Тази тема е заключена

Георги В. Петров снимка Георги В. Петров 25 февруари 2016 - 20:28

Здравейте колеги. Не знам къде да пиша и за това направих темата. От 2 седмици съм собственик на астра х. И аз имам ядове с тези клапи. Въпросът ми е ако ги махна колата ще влиза ли в авариен режим. Питам защото днес чух , че като се махнат имало някакъв датчик които отчитал повече въздух в мотора и колата влизала в авариен режим. Проблемът се решавал като се постави чип.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 25 февруари 2016 - 20:50

Ако мотора ти е z19dth,то колата е 150к.с. Няма проблем с премахването на вихровите клапи,моторчето се оставя да работи,а самите клапи се изолират.В комбинация с чистене на колектора,вървежа става много приятен.Разгледай дизеловия раздел,има тема за тях.

Ето една много полезна тема: Моята връзка
Отговори

Георги В. Петров снимка Георги В. Петров 26 февруари 2016 - 08:39

 DanZKi, на 25 февруари 2016 - 20:50, каза:

Ако мотора ти е z19dth,то колата е 150к.с. Няма проблем с премахването на вихровите клапи,моторчето се оставя да работи,а самите клапи се изолират.В комбинация с чистене на колектора,вървежа става много приятен.Разгледай дизеловия раздел,има тема за тях.

http://www.opelclub....howtopic=106518

Благодаря за навременния отговор. Не знаех ,че мотора е 150 к.с. Когато отидох в автокъщата ми казаха ,че е 120 и за това мислех така. В понеделник отивам да махна клапите и ще пиша какво е станало.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 февруари 2016 - 10:43

Най-хубаво е така :drinks: да си намериш 30 коня изведнъж. Дай боже на всеки :3:
Отговори

Георги В. Петров снимка Георги В. Петров 26 февруари 2016 - 10:59

 Ne6to Smisleno, на 26 февруари 2016 - 10:43, каза:

Най-хубаво е така :drinks: да си намериш 30 коня изведнъж. Дай боже на всеки :3:

:drinks: наздраве колега. От както колегата каза ,че е 150 к.с. колата върви по добре :3: :biggrin:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 26 февруари 2016 - 13:00

Като махнеш клапите и почистиш колектора,ще ти се стори,че имаш още 20 к.с. отгоре. :mhihi:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg