Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ГРЕШКА P1220

nasko_bs снимка nasko_bs 07 март 2016 - 21:36

Здравейте колеги,имам вектра б от 6год.и до сега съм нямал никакви проблеми с нея до преди няколко дена ми излезна грешка 1220,колата почва да влиза в авариен режим при различни обороти на двигателя понякога доста дълго време не влиза днес я запалих и почти веднага почна да влиза после 300 км по магистралата невлезе и от тогава даже при опит за форсиране чека светва, прочетох доста теми в ,който колеги дават съвети за смяна на филтър почистване на сондата и др. колата буквално е обслужена преди 900 км.
МОЛЯ ако някои колега може да ме насочи на оп-кома как мога да разбера ако авансатора ми е прецакан или ако някои може да ме насочи къде да търся проблема.
ПОЗДРАВИ !!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 март 2016 - 21:58

Пишеш в търсачката 1220 и воала. Аз също бях в джаза последното лято по вашия край...
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 март 2016 - 22:01

Колега, защо не допълни една от шестте теми за грешка 1220. Разбра, че е детска болест на помпи VP44. И на чичко Гугъл да му зададеш: "Опел грешка 1220". ще извади страшно много публикации. С опкома можеш само да видиш искано и действително гориво. Опкома не може да открие механичен проблем. Минаваш през всички писани проверки за тази грешка и ако няма ефект се сменя авансатор.
Отговори

nasko_bs снимка nasko_bs 07 март 2016 - 22:18

Благодаря за отговорите, ще опитам с добавки да видим дали ще има ефект.
Отговори

titan22 снимка titan22 07 март 2016 - 22:26

Ползването на добавки,2-вутактово масло в нафтата и т.н. е само отлагане на ремонта за някой и друг месец,не решава проблема.Само със ремонт се оправя грешката,ако искаш да стане като хората,ако не,слагай добавки.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 март 2016 - 22:39

Явно ще се наложи да се пише тук. Предлагам ти следната последователност на действие:
1. Отваряне на резервоара и почистване на цедката там и дъното на резервоара под нея;
2. Смяна на горивния филтър ей така, за всеки случай, ако си намерил гняс в резервоара;
Ако постигнеш резултат от тези две стъпки:
3. Слагане на керосин (газ за горене)- литър на пълен резервоар и синтетично двутактово масло- така и така ще купиш литър, налей го и него;
4. Здраво каране;
Ако след стъпки 1 и 2 няма ефект не преминаваш към стъпки 3 и 4, а към следното:
5. Ремонт на помпата (авансов клапан) при кадърен човечец, както многократно е писано.
Успех и късмет!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 март 2016 - 00:03
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2016 - 13:24

 tisho.74, на 07 март 2016 - 22:39, каза:

Явно ще се наложи да се пише тук. Предлагам ти следната последователност на действие:
1. Отваряне на резервоара и почистване на цедката там и дъното на резервоара под нея;
2. Смяна на горивния филтър ей така, за всеки случай, ако си намерил гняс в резервоара;
Ако постигнеш резултат от тези две стъпки:
3. Слагане на керосин (газ за горене)- литър на пълен резервоар и синтетично двутактово масло- така и така ще купиш литър, налей го и него;
4. Здраво каране;
Ако след стъпки 1 и 2 няма ефект не преминаваш към стъпки 3 и 4, а към следното:
5. Ремонт на помпата (авансов клапан) при кадърен човечец, както многократно е писано.
Успех и късмет!



При мен стъпка 3 и 4 свършиха идеална работа и да чукна на дърво вече няколко месеца няма и помен от проблема :) Може да е отлагане, ма кой ти го дава.
Отговори

nasko_bs снимка nasko_bs 09 март 2016 - 07:40

Колеги проблема се оказа доста незначителен но не съм подозирал колата ми е взимала въздух съвсем малко и то не винаги тъй като беше с филтър от форд, които има подкачваща помпа мембраната явно е взимала по малко въздух сега сложих от филтър фолксваген и проблема е решен.
благодаря на всички колеги за помощта.
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 март 2016 - 10:41

Колега, радвам се че си намерил проблема. Нещо обаче не се връзва. Ако е смучела въздух от филтъра, как си я палил след престой два-три дни? След престой, ако остане филтъра без нафта, палене на този мотор няма. Въртене на стартер до дупка или въже. Просто при теб на фордовия филтър при помпичката за ръчно подкачване има възвратен клапан. Този клапан не е позволявал помпата VP44 да получи исканото от нея гориво и затова е давала грешка 1220. Ако е имало наличие на въздух грешка не се регистрира. Осем години съм карал същата Вектра със същия мотор и ако греша давам каса бира. Филтъра, който си сложил от ваген, трябва да е по стандарт Man W843 с двете тръбички.
Мнението беше редактирано от k opel e: 09 март 2016 - 10:43
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2016 - 11:24

На мен пък ми е интересно защо тъсриш помощ, пък не съобщаваш за доработките дето са правени по колата. От тук натам хвърляме боб само.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 март 2016 - 11:24
Отговори

nasko_bs снимка nasko_bs 10 март 2016 - 07:37

И на мен ми е много странно как палеше защото предния филтър, тоест оригиналния го махнах точно заради това от някаде взимаше въздух но колата не искаше да пали особенно след престои, а сега с фордовия палише но просто около 20-30 сек. работеше неравномерно и се оправя аз си го обеснявам че е взимала съвсем малко и то не винаги , а сега с вагеновия филтър вече 3-ти ден нямам никакви ядове на оп-кома няма грешки за сега няма да правя друго ще карам така пък то ще си покаже.
Поздрави !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg