Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Почистване на фар Опел Зафира А

vekarata снимка vekarata 13 октомври 2012 - 17:07

Колеги взех си фар втора употреба на/Depo/.Колата е Зафира А.На моят и двете уши са скъсани.Забелязах,че вътре плстмасата е замърсена.Може ли да се разглобява за почистване.Ако някой го е правил моля да обясни,че да не правя грешки.Благодаря.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 октомври 2012 - 17:30

Нещата са аналогични.. --> http://www.opelclub....pic=28842&st=20

Ако има нещо неясно - питай. :icon_wink2:
Отговори

vekarata снимка vekarata 13 октомври 2012 - 18:51

 DALGONSKi, на 13 октомври 2012 - 17:30, каза:

Нещата са аналогични.. --> http://www.opelclub....pic=28842&st=20

Ако има нещо неясно - питай. :icon_wink2:

До колкото разбирам,ще трябва да използвам пистолет за горещ въздух.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 октомври 2012 - 00:12

Значи все-пак има смисъл от четене на темите от форума.. И да, най-бързо и лесно ще стане с пистолет за горещ въздух. Но ако отваряш фар, най-добре да отвориш и другия за да почистиш хубаво и него. Пък стигнеш ли до там.. аз лично на твое място бих се заиграл малко, поне ако си фен на тия работи.. :icon_wink2:

-->

Публикувано изображение
Отговори

vekarata снимка vekarata 14 октомври 2012 - 12:25

Има ли вариант да спестя сложната интервенция на фара като през отворите налея марна вода с веро.Има ли опастност за рефлектора да се повреди.Само пластмасата на фара е замърсена.
Мнението беше редактирано от Жоро: 30 април 2014 - 13:15
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!!!
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 14 октомври 2012 - 13:12

Когато отвориш фара , а това трябва да стане много внимателно! В никакъв случай , не търкай рефлектора ! Ама със нищо , защото ще му бунеш покритието и после.... :ranting: фара ще свети ама като свещ !
Иначе може и с сешоар да го отвориш :good:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 октомври 2012 - 13:28

Силно ме съмнява да се почисти хубаво с вода и препарати, без да се отваря. Но принципно ако го правиш, съветвам те с хладка вода, даже студена.. и през отворите на крушките пъхни крачол на женски чорапогащи и клати хубаво фара с него, че инак САМО с движението на водата нищо няма да постигнеш.

Другия колега - при отворен фар вече е лесно. Аз лично колкото и странно да ти прозвучи, но минах с препарат за стъкла и микрофибърна кърпа много внимателно самите рефлектори. За късмет не успях да надраскам или сваля покритието, но усетих колко е пипкаво там. След това идея си нямаш, каква разлика имах в осветеността. :icon_razz2:
Отговори

vekarata снимка vekarata 14 октомври 2012 - 14:09

Благодаря на всички за съветите.Ще се постарая да бъда внимателен.
Отговори

Гено снимка Гено 14 октомври 2012 - 14:34

мил съм си единия фар без да го разглобявам, без всякакви проблеми - свалях го обаче. После го изсуших на слънце, забърсах с мек парцал и толкова.
Отговори

vekarata снимка vekarata 14 октомври 2012 - 16:30

Току що го измих.Дано рефлектора не стане на петна. :sad-smiley-046:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 октомври 2012 - 17:03

Ако не стане - извинявай, че забравих да ти кажа.. последното изплакване с дестилирана вода! Тя не оставя петна, пък и не струва кой знае колко, че да я мислиш.. Но задължително със студена или хладникава вода + препарат някакъв (за стъкла примерно), и нещо фино за да не одраска рефлектора, моят опит показа.. както казах, женски чорапогащи. И гледай да съхне доволно, ако трябва и 2-3 дни, само да изсъхне добре и да няма никъде останало вода.

п.п. Погледни и тея, не съм сигурен как им се казва.. отдушници ли са кво са не знам.. едни гумени щуцери, за да няма конденз. Гледай да не са задръстени с нещо..
Отговори

vekarata снимка vekarata 14 октомври 2012 - 17:52

 DALGONSKi, на 14 октомври 2012 - 17:03, каза:

Ако не стане - извинявай, че забравих да ти кажа.. последното изплакване с дестилирана вода! Тя не оставя петна, пък и не струва кой знае колко, че да я мислиш.. Но задължително със студена или хладникава вода + препарат някакъв (за стъкла примерно), и нещо фино за да не одраска рефлектора, моят опит показа.. както казах, женски чорапогащи. И гледай да съхне доволно, ако трябва и 2-3 дни, само да изсъхне добре и да няма никъде останало вода.

п.п. Погледни и тея, не съм сигурен как им се казва.. отдушници ли са кво са не знам.. едни гумени щуцери, за да няма конденз. Гледай да не са задръстени с нещо..

Ще направя както ме съветваш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg