Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с централно и/или аларма

Профита снимка Профита 23 февруари 2008 - 16:48

Здравейте колеги, наскоро си взех тази Corsa и си има заводско централно. Никакъв проблем досега. Сложих си аларма (Varan 20 - BG) преди около месец и вчера като се опитах да заключа, централното не работи, нито от алармата, нито от ключа. Като цъкна с алармата само се чува един звук уж ще каже щрак, но сякаш някъде нещо го спира и не може да заключи нищо. С ключа е същата история. Пробвах ръчно от вътре да заключа, ефекта е същия. Съмняваме нещо алармата да не би да прави, но според мен се е прецакало или нещо централното или евентуално някоя машинка и това може да прецаква цялата система. Много ще съм ви благодарен за съветите, които ще получа, предполагам някой майстор ще ми я оправи, но знам ли искам сам да го измъча. Мисля да пробвам машинките една по една и да видя, но моля ви дайте съвет първо и тогава почвам.

Благодаря много предварително

Само да добавя, че май пропуснах Corsa B 98, 3 врати.
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 23 февруари 2008 - 17:23

Колега, ако не можеш и отвътре да си заключиш колата, то значи проблема е в самата система за заключване, т.е. най вероятно нещо се е изкривило, паднало, счупило и ред други неща които пречат механически да се заключи колата ти. Най-добре свали кората на шофьорската врата и след като махнеш защитната капачка на ключалката/а може и тя да я е заклещила/ виж дали има някакви механични повреди. Ако там няма проблем следва да направиш същото и с другата врата, но по принцип шофьорската е управляваща, така че най-вероятно там е проблема. Преди това пробвай по отделно и другата врата и багажника самостоятелно да ги заключиш за да видиш дали те имат проблем. Ако не му разбираш най-добре потърси квалифицирана помощ от някой приятел или сервиз. Съмнявам се при така описания от теб случай алармата да има нещо общо с цялата история.
Отговори

Профита снимка Профита 23 февруари 2008 - 21:45

Колега благодаря за съвета. Една по една вратите се заключват, няма проблем, и отвътре и отвън с ключа се заключват, но тъпото централно нещо не е наред. Утре като стана и го хващам да видя какво ще направя. Благодаря отново
Отговори

venco772 снимка venco772 23 февруари 2008 - 23:18

Колега аз си мисля че алармаджията нещо е оплескал.Не може преди това всичко да е 6 а после след неговата намеса да ти прави този номер.Все пак майстори много кой от кой по по..... :thu: така че ти препоръчвам до отидеш пак при него и да му кажеш за какво става въпрос.Ако е разбран тип ще ти обърне внимание ако не чак след това се пробвай сам успех
Отговори

Профита снимка Профита 24 февруари 2008 - 00:53

Знам ли, работеше 3 седмици с алармата без проблем и после се появи. Само ще тествам машинките как са и ще видим какво ще стане. Той мастора уж разбирач си пада предимно с това се занимава а и е леко авер, ще свърши работа, но чак като се прибера в Казанлък.
Отговори

Профита снимка Профита 16 март 2008 - 03:27

Проблема се завърна с нова сила. Отново не работи. Предния път погледна и почистих всички мавинки + блока за управление и по едно време се оправи. Но уви радостта ми бе кратка. След седмица, две пак така се получи, цъка и нещо му пречи да заключи и да задържи. Откачих багажника и капачката на резервоара и проблема стои. Съмняваме да е някоя от вратите или самия блок за управление (който се намира долу в дясно на краката на пътника на предната седалка). Някой има ли идея как да провер
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg